توهین به شعور فعالین و تشکیلات های حرکت ملی آذربایجان در ایران گلوبال

گوناز تی وی: اخیرا فردی نوشته ای را تحت عنوان " عربده كشى لمپنيسم در حركت ملى" در وب سایت پان ایرانیستی ایران گلوبال منتشر کرده که در آن بطور علنی فعالان حرکت ملی را جاسوس، عاملان ارگان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران نامیده است.

 

توضیح انتشاردهنده مقاله در ایران گلوبال:
مقاله ی « توهین ....» منتشره در گوناز جهت آگاهی خوانندگان انتشار مییابد،
بدون توجه به محتوای آن. 
در ضمن گوناز ایرانگلوبال را سایت پان ایرانیستی معرفی کرده که قابل توجه است.
بهرنگ

 

گوناز تی وی: اخیرا فردی نوشته ای را تحت عنوان " عربده كشى لمپنيسم در حركت ملى" در وب سایت پان ایرانیستی ایران گلوبال منتشر کرده که در آن بطور علنی فعالان حرکت ملی را جاسوس، عاملان ارگان های اطلاعاتی جمهوری اسلامی ایران نامیده است.

این شخص در نوشته خود چنین وانمود کرده که گویا لایه های بالایی حرکت ملی آذربایجان در اختیار ماموران اطلاعاتی است و نبض حرکت به دست آنان افتاده و این جنبش توسط آنان هدایت می شود.

این نویسنده خود خوانده فعالیت فعالین ملی را زیر سئوال برده، دادن هزینه های سنگین نظیر حبس و تبعید را پوچ و بی اهمیت جلوه داده است.

وی در بخشی از نوشته خود در مورد اتاق های فکر حرکت ملی آذربایجان مدعی شده است: " همچنين بر اساس مشاهدات خويش در طول حركت بايد بگويم ما هيچ رسانه و اتاق فكر ملى نداريم چون هنوز فرصت ايجادش را نداشته ايم و آنچه كه هست در اختيار ماموران سازمان هاى اطلاعاتى است. آنها حتى فرصت آفريدن يك رسانه ى قوى و ملى را به ما نداده اند و نخواهند داد چون آن وقت اين جدال از دست شيوه هاى سيستماتيك آنها خارج خواهد شد."

این فرد که خود را شاعر قلمداد می کند به سخنگوهای تشکیلات های موجود در حرکت تاخته و با ادعاهای کذب آنها را جاسوس کشورهای دیگر و عامل اطلاعات ایران معرفی کرده است. وی در این باره نوشته است:

" اطلاعات ايران براى سركوب و كنترل حركت، ماموران خود را صاحبان حركت جلوه مى دهد، و سازمان هاى اطلاعاتى خارجى هم در خوشبينانه ترين حالت به خاطر رهايى ما دارند ماموران خويش را با همان شيوه هاى سيستماتيك به عنوان سخنگو و ليدر و قهرمان بر ما مستولى مى سازند."

در این نوشته همچنان فراکسیون مناطق ترک نشین مجلس ساخته و پرداخته اطلاعات ایران قلمداد شده است.

وی در پایان نوشته مملو از توهین و اتهامات بی اساس به فعالان ، تشکیلات ها و بزرگان حرکت ملی آذربایجان جنوبی از جنون خود سخن گفته و نوشته که یک فرد دیوانه آزاد است بقیه که عاقل هستند به سازمان های اطلاعاتی وابسته هستند.

در این نوشته لمپن منشانه که پر از توهین و تحقیر و ادبیات زشت و کثیف به حرکت ملی آذربایجان است، نویسنده خود خوانده جنون خود را چنین تشریح کرده است:

 " جنون من دارد قرار و مدار پشت پرده ها را به هم مى زند. من تابع هيچ تشكيلات سياسى و سازمان هاى اطلاعاتى نيستم و ماموران سازمان هاى اطلاعاتى كه سخنگوى حركت شده اند از اين ديوانگى مخرّب عصبى شده اند. جنون من به من مى گويد كه فراكسيون شما گورى است كه براى امروز و آينده ى حركت ما كنده اند. جنون من به من مى گويد كه اين حركت را نبايد دست ماموران سازمان هاى اطلاعاتى سپرد، بلكه بايد از استقلال و عزت آن دفاع كرد. جنون من به من مى گويد كه لمپنيسم و شارلاتانيسم و ادبيات زشت و كثيف آن بايد از حركت ما زدوده شود. عقل شما در اين موارد چه مى گويد؟ "

در این نوشته علنا به شعور فعالان ملی اهانت شده است و فرد مذکور سعی کرده که با اتهامات بی اساس و بدون داشتن اسناد و مدارک، حرکت ملی آذربایجان را بی ارزش نشان دهد که گویا توسط ارگان های اطلاعاتی اداره می شود.

تصاویر زیر از وب سایت پان ایرانیستی ایران گلوبال گرفته شده است که نوشته موهن به حرکت ملی آذربایجان جنوبی را در 4 قسمت نشان می دهد.

-----
توضیح، در ایرانگلوبال:
-مقاله ی مورد بحث: از محمد رضا لوایی

عربده كشى لمپنيسم در حركت ملى
[http://www.iranglobal.info/node/59603]

- لینک مقاله ی گوناز:
https://www.gunaz.tv/fa/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D...

منبع: 
گوناز
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای قادری شاید شما فعلا در جریان اتفاقاتی که در گذشته اتفاق افتاده نیستید، دهها نویسنده آزربایجانی در خارج به مرگ خاموش محکوم شده اند و آخرینش لوایی است، شما قبل از اینکه نظر بدهید از اوبالی بپرسید، دهها نویسنده قلم زن و عاشق آزربایجانی کجا هستند؟ .چرا آنها دیگر هیچ چیزی نمی نویسند؟ آیا همه آنها وطن فروش بودند ، خائن و یا ساتقین بودند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان بحثهای آذری و آریایی و مغولی سالهاست که باطل شده است و واقعیت نداشتن انها را همگان اگاه هستند اما برای به حاشیه رانده حرکت ملی و مشغول کردن در بحثهای بی اهمیت ملت ترک در درگیر این مسایل می کنند.
کسانی که دیگران را جاسوس می نامند از کجا فهمیدند انها جاسوس هستند. عجب ای کیو سانهایی داریم ماشاالله
در حرکت ملی ادربایجان نه لیدر داریم و لایه های بالایی و پایینی . و احزاب چند نفره سیاسی هیچ گونه نقش و تاثیری را در رودن حرکت ملی نداشته اند و نخواهند داشت چون انها اولا نیاز به رشد و توسعه سیاسی دارند که در مقابل تفکرات مخالف با احترام برخورد کنند و کسی را جاسوس و خاین ننامند.
امروز اگاهی ملت ترک بسیار بالاتر از تی وی ها و چند نفر به اصطلاح فعال سیاسی گه خودشان را صاحب حرکت ملی و آذربایجان فرض می کنند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
وقتیکه بخاطر اختلاف فکری، اسم اصلی افراد در مدیای عمومی لو داده می شود و خانواده بیگناه آنها در داخل توسط رژیم بازخواست می شوند و بشکل نامرعی سر به نیست می شوند، و آنها در ناف دمکراسی آمریکا و اروپا، بخاطر آسیب ندیدن دیگر اعضای خانوده خود در ایران به سکوت وادار می شوند، قطعا در سازمانهای حقوق بشر، یک ارگانی هست که با مراجعه به آنها بشود این آدمهای خود سر را سر جای خود بنشاند، تا بفهمند و درک گنند که میکرفون تلویزیون خطرناکتر از آر پی جی می تواند خانواده ها را متلاشی بکند، و این کیفر خواست می تواند به این شکل تنظیم گردد، همکاری با رژیم و لو دادن مخالفین رژیم در خارج و به مخاطره انداختن خانواده آنها در داخل مطرح گردد. و در ضمن آن دوستی که نوشته بالا را نوشته اند، بعد از مدتی، همانند محمد رضا لوایی و دهها آزربایجانی متفکر دیگر، نوبت تخریب شما هم فرا خواهد رسید،

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
شما به کامنت همین چند نفر از خودی های کیانوش توکلی توجه کنید
هرجا که انتقادی به ایشان و سایت شان می شود
سریع حضور پیدا می کنند و زود مغول ،مغول می کنند .
بگذریم از اینکه چنگیز و کوروش فرق ماحوی ندارند و نشود آب دریا به پوزه سگ نجس
اما
سوال این است
چرا اگر ما اینها را افغان زاده بنامیم سانسور می شویم اما اینها مجاز به انواع توهین هستند ؟
آیا این به سبب ترک سایزی و عرب ستیزی سایت پان ایرانستی-راسیستی ایران گلوبال نیست؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
سازاخ عزیز، به این افراد زیاد اهمیت ندهید، با "" انتخاب ژنرال کار کشته پاکستانی به ریاست ائتلاف اسلامی بر علیه تروریزم، مافیای سپاه و رژیم شاهنامه خوان ایران، دیگر نخواهند توانست از شیعه‌های پاکستان و افغانی، سرباز مزدور اجیر کنند چونکه این " به معنی‌ اعلام جنگ رژیم شاهنامه خوان ایران، به پاکتان خواهد بود " و سپاه این افراد را، از سر ناچاری، برای گسترش امپراتوری هخا، به سوریه، یمن، سومالی، عراق خواهد فرستاد، ما ترکان آزربایجانی، باید نگاهمان، به " تصویر بزرگتر در سطح منطقه‌ای " باشد چونکه فراتر از چیزی که ما میخواهیم وجود دارد و آن چه چیزی ما را می‌خواهد است، دنیای ترک، فارسستان نیست، یا کوه‌های قندیل نیست، این اقیانوس را، قایق‌های بی‌ در و پیکر شاهنامه خوانان، توان نوردیدن ندارند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسامه عزیز، شما چرا در مورد مسائل آزربایجان که بدروغ سر ایران نامیده اید دخالت می کنید، شما که اصلا ملت ترک را موجوداتی مغولی تصور می کنید (یعنی ملتی عقب مانده و نادان) و به آنها کوچکترین ارزش یک انسان را قائل نیستید و زبانشان و ملیتشان و هویتشان را زیر سوال می برید، چرا در این مسائل داخلی ما که هیچگونه ربطی به کورش و داریوش و کموجیه و فردوسی ندارد دخالت می کنید؟ شما لطف کنید بروید شاهنامه تان را بخوانید و از اشعار عرب سوسمار خور و ترک بد ذات شاهنامه فردوسی مستفیض بشوید، شما را با آزربایجان چه کار ؟ من در مقابله با شما زیر پای احمد اوبالی و محمد رضا لوائی را می بوسم، یاشاسین آزربایجان یاشاسین غیرتلی ملتیم، آماندی بیری بیرینیزدن آیرمیون، یوخسا بیزی داغیداللار، انودمایون قیزیل ازنده 21 آزرده 25 ملیون آزربایجانلی قانینا بولاشدی، یک هفته خون در رودخانه قیزل اوزن جاری بود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب استخانف :
اذربایجانی ها از مغول ها بدشان میاید چون عرب تبار هستند شاید این گفته را باور نکنی اما در لینک زیر توضیحات کامل درباره این موضوع داده شده بعلاوه اثبات لهجه غربی مغولی بودن زبان به اصطلاح تورکی:

http://www.iranglobal.info/node/59192
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
از دوستان عزيز به خصوص آذربايجانى ها خواهش مى كنيم بدون ورود به مسائل شخصى اختلافات نظرى و سياسى خويش را به مباحثه بنشينند. ايران گلوبال سايتى است كه تا حد امكان با شرايط دموكراسى كار مى كند و وارد صف بندى هاى سياسى در خصوص آذربايجان نمى شود. مخالف و موافق مى توانند به شرط دورى از ادبيات پرخاشگرانه و فرافكنانه در سايت ايران گلوبال بنويسند. ايران گلوبال خوشحال است كه امكانى فراهم آورده تا مسائل و مباحث همه ى گروههاي أتنيكي در آن درج شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اسب ها در سربالایی همدیگر را گاز میگیرند.
اختلاف تجزیه طلبان آذری با هم نشان میدهد که هدف و دشمن و تعاریف و دوست در میان این گروه چند نفره ، همه مجازی و صوری و دروغ و رویایی و خیالی و فرصت طلبانه و شخصی هستند.
تمام دانشمندان نژادشناس و فرهنگ شناس و مورخ و زبان شناس با دلبل و سند و مدرک در هزاران اثر و کتاب ثابت کرده اند که مغول و ترک برادر و پسر عمو هستند .
آذری هایی که خودرا ایرانی نمیدانند، از نژاد ترک و مغول هستند.
مغول از نژاد زرد ؛ یعنی برادر و پسر عموی چینی و ژاپنی و اویغور و اسکیمو است .
نیمی از مردم ترکیه ، افتخاز آذری ها ؛ یعنی اردغان و آتاتورک را ،غیر ترک ؛ یعنی گرجی و مقدونی و بلغاری و مسیحی تبار میدانند که بعدا به اسلام گرویده و زبان ترکی استانبولی را در 3-2 نسل پیش آموخته اند.
چرا آذری های پان ترک، خویشاوندی با مغول را مادون شان خود و زشت میدانند ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
خیلی جالب است
سایت ایران گلوبال بیانه محمدرضا لوایی را درج می کند که در آن تمام فعالیت ملی شارلاتان نامیده شده است
بعد آقای توکلی با گوناز تماس می گیرد که ما را وارد بازی نکنید ...
دوست گرامی
توکلی بزرگوار
این بازی را خود شما راه انداخته اید
شما پیروی سیاست های شووینیستی آپارتایدی، پان ایرانیسم، میدان گردان درگیری میان آزربایجان های با اصل و نسب ویک شاعرکم نشان شده اید
با هدف ایجاد فرصت برای گروه های کورد به منظور تجزیه غرب آزربایجان .
ما فراموش نکرده ایم که به درخواست شما خانم مسئول کامنت ها فحاشی هایی رو که به ترک ها می شد را درج می کرد
ولی نکته نظرات ما را سانسور می کرد یا اصلا درج نمی کرد ...
ایا این به درخواست شما نبود که کامنت های حاوی لغت "مغول زاده" درج می شد ؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
ايرانگلوبال سايت بسياردموكرات وطرفدارواقعي آزادي بيان است متاسفانه عده اي لومپن سياسي ويا طرفداران رجوي خائن وعياش سياسي ازفضاي دموكراتيك ايرانگلوبال سو استفاده ميكنندوبا پيامهاي زنده باد ومرده باد مجاهدالهي فضاي دموكراتيك رامسموم ميكنندبدينوسيله ازتوكلي گرامي وهمكاران كمال تشكر وقدرداني دارم موفق وسلامت باشيد
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
1- گفته اند « ترک گلو بال»؛ « فارس گلوبال»؛ اجازه بدهید منهم بگویم« دموکرات گلوبال». البته به صورت « نسبی»؛ که دموکرات مطلق عملا وجود خارجی ندارد.
2- « نقد» در هر جریانی لازم و رهگشاست. لطفاً سعی نکنید « دهان نقادان را ببندید که تلاشی عبث است و نشدنی». و نشانه ی استبداد و دیکتاتوری.
3- نقد علنی وقتی رهگشاست که از لابلای « مسایل شخصی» گذشته و آنها را در قالب مسایل مهم « نظری-عملی » مطرح کند. و از دادن احکام کلی خود داری نماید.
یعنی مسایل « خصوصی» بعد « نظری-عملی» دارند، لازم است جهت پیشروی و رهگشایی ، همین بعد مورد بحث و نقد و کندوکاو قرار گیرد. و جزء و کل مد نظر باشد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای لوایی در قدیم در گوناز برنامه داشت و بهش استاد استاد می گفتن. حالا چه شده ایشان را همکار پان ایرانیست ها می نامند. آقای اوبالی نقطه ضعف خاصی از لوایی نداره و تنها چیزی که پیدا کرده اینکه لوایی در ایران گلوبال می نویسه و چون اقبال و کاوه هم اینجا هستن پس همکار پان ایرانیست هاست . اینه استدلال اوبالی . ایشان که مثلا عاقله اینجوری استدلال می کنه وای به حال دیوانه ها.
تصویر کیانوش توکلی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
عده ای که خیلی زیاد تر ند ، سایت ایرانگلوبال را "ترک گلوبال"می نامند و اکنون از سوی گوناز تی وی "سایت ایران گلوبال پان ایرانیستی" قلمداد می شود. دوستان" ما نه اینم و نه آنیم" .شایان دذکر است که :در گیری ما بین آقای احمد اوبالی و لوایی هیج نقشی نداشته ایم و در در صحبت تلفنی با آقای احمد اوبالی گفته ام که حق شما برای پاسخگویی به محمد رضا لوایی کاملا محفوظ و در بخش پر بیننده سایت قرار خواهد گرفت . خواهشا ما را وارد این درگیری نکنید .

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
در اینکه سایت ایران گلوبال پان ایرانیستی است و به صلاح دید خود کامنت ها ترک زبانان را منتشر نمی کند یا دخل و تصرف می کند هیچ شکی نیست .
اما بعنوان یک آزربایجانی که از دور به این مسائل نگاه می کنم باید بگویم
محمدرضا لوایی با این کارها قصد کسب شهرت دارد .