تبعیض اشکار علیه بازیکن عرب تیم استقلال خوزستان به دلیل تکلم به زبان عربی

تبعیض در اقلیم اهواز از مرزهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گذشته و به حوزه فوتبال کشانده شده است و جای تعجت

همیشه در پایان تمامی مسابقات فوتبال داخلی و یا خارجی، مصاحبه هایی با بهترین بازیکنان توسط مطبوعات و یا تلویزیونها انجام میکیرد، اما به دلیل وجود تبعیض در فوتبال ایران و بخصوص علیه فوتبالیستهای عرب اهوازی از سوی فدراسیون فوتبال ایران و مدیران باشگاهها (فولاد اهواز و استقلال خوزستان)، تحمل یک مصاحبه به زبان عربی از سوی یک بازیکن سرشناس استقلال را نداشتند و به دلیل تکلم به زبان عربی با شبکه بین اسپورت قطر، مورد مواخذه قرار گرفت و بدون توجه به نظرات بازیکن و مردم عرب اقلیم اهواز که اکثریت ان را عربها تشکیل می دهند، قرار جریمه 5 ملیون تومانی و محرومیت از بازی را صادر کردند.

تبعیض در اقلیم اهواز از مرزهای اقتصادی و اجتماعی و فرهنگی گذشته و به حوزه فوتبال کشانده شده است و جای تعجت دارد که بعضی از مسئولین نظام در استان هم در مقابل این تبعیض کوتاه میایند که نوعی تایید این تفکر ضد بشری علیه مردم عرب و در قالب عرب ستیزی اعمال میشود.

مهدی زبیدی بازیکن حرفه ایی استقلال در یک مصاحبه کوتاه به زبان عربی (زبان مادری) فقط بر دوستی در بازی فوتبال اشاره کرد و برای همه سلام گرم فرستاد.

مهدی زبیدی بازکن عرب استقلال اهواز که پس از بازی این تیم مقابل اخویا قطربا شبکه بین اسبورت این کشور به زبان عربی مصاحبه کرده بود ازسوی فدراسیون فوتبال ایران به پرداخته 5ملیون تومان جریمه نقدی محکوم شد وی همچنین به دلیل این مصاحبه ازکلیه مسابقات فوتبال باشگاههای ایران تا پایان جاری محروم گردید.

 لازم به ذکر است این بازکن و باشگاه استقلال اهواز به روش تمامیت خواهانه و نژاد پرستانه  فدرالیسیون فوتبال ایران اعلام کردند، به فدراسیون فوتبال  اسیا درخصوص حکم اعلامی شکایت خواهند کرد.

در ضمن نفوذ افکار عرب ستیزی به فدراسیون فوتبال منتهی نمیشود، مربی تیم باشگاه  پرسبولیس تهران هم چند ماه پیش در یک سنخرانی کوتاه اعلام کرد کع اگر شهداء و مدافعین حرف زینب نبودند، ما امروز عربی!!؟؟ صحبت میکردیم.

امتیازدهی به مقاله: 

منبع: 

سایت کنگره ملیتها و تضامن اهواز

بخش: 

انتشار از: 

دیدگاه‌ها

نظر: 

دوستان و تمام کسانی که فکر میکنید، تبعیض به شکل سیستماتیک امری حقیقی و نهادینه شده است، کدام مقام ایرانی عربی حرف میزند، امروز خامنه ایی و فرماندهان سپاه و سران نظام و احمدی نجاد از تاریخ کهن کوروش کبیری و نوروز و زبان فارس و غیره حرف میزنند
امروز نگاهی به سریالها و فیلم های ایرانی بیندازیذ، اسامی که در این فیلم ها و بخصوص سریالهای تلویوزنی به کار میرود، اسامی تاریخی فارس و به قول خودشان غیر عربی و غیر ترکی است، سری به بلوچستان و عربستان ایران بزنید تا تبعیض را در بیکاری و عقب افتادگی اقتصادی ببینید، سری به شهرهای شمال خلیج بزنید تا ببینید و همچنین بروید به کردستان تا زجر و تبعیض را ببینید، خودتان را گول نزنید، تبعیض عمیق است علیه اقوام ایران و مردم انان امروز بیدار شده اند. و کار شما ناسیونالیستها و طرفداران رژیم تمام است.

نظر: 

این شخص پان عرب، اینجا اینقدر دروغ و اغراق و حرفهای غیرمنطقی، نوشته که اصلا نمیشود ادعاهایش را باور کرد.
آخوندها که خودشان در مصاحبه ها با افتخار عربی اسلامی حرف میزنند.
شاه با هویدا و علم و ذاهدی و بقیه وزیران، بزبان فرانسه و انکلیسی حرف میزد چون فردی غیرملی و غیرایرانی بود.

نظر: 

تبعیض نفس کشیدن هم بزودی به ملیتها خواهد رسید، و دیگر فاتحه ایران را که امروز ترک خورده است را باید خواند و خواند و خواند.

افزودن نظر جدید

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید.
CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را بدون فاصله وارد کنید.