«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

Anonymous
بی ربط
خوشبختانه همه این جماعت را گذاشتیم کنار
عنوان مقاله: 
هاشم خواستار: این سه نفر اطلاعاتی بودند ...
علی از آلمان
مطلب مهمی بود البته از این فاکتها در سالهای گذشته به وفور بوده است که رژیم به مخالفانش گفته هر چی میخواهی علیه ما بنویس ولی به مجاهدین نزدیک نشو. چون در بقای مجاهدین فنای خودش را میبیند. همان آنانی که به طور واقعی خواهان نابودی رژیم هستند نه اصلاح رژیم ، حتما به چنین سازمانی با چنین تشکیلات وتاریخچه ای نیاز دارند.
عنوان مقاله: 
امپریالیسم اژدهایی چند سر , دنیز ایشچی
yaradiciliq
"" عصر دوم ماشین و تابوت کمونیزم "" کسانی‌ که با ترم " Cognitive robotics " آشنائی دارند میدانند که جوامع پیشرفته، در حال ورود به انقلابی‌ دیگر هستند، اقتصاد دانان این جوامع، مراحلی را، برای ورود جوامع به عصر دوم ماشین پیشنهاد کرده ا‌ند از جمله "" پایین آوردن ارزش تولید کالا با استفاده بهینه از روبات‌ها "" و تعیین مقرری ماهیانه برای شهروندان " بیکار و شاغل "، یعنی‌ این جوامع، سطح نیاز به کارگر و داشتن درامد برای یک زندگی‌ مطلوب را به تدریج کاهش خواهند داد و همه اینها، با توسل به تکنولوژی روبات ها، میسر خواهد شد. جوامع آمریکای لاتین، به دلیل عقب ماندگی ساختار جامعه زیر سلطه سیستم‌های کمنیستی، وارد این روند نخواهد شد. جوامع خاورمیانه ای، با کاهش نیاز در سطح دنیا به " گاز - نفت " وارد بحران خواهند شد. خاورمیانه فرصت زیادی برای باز سازی اقتصادی / صنعتی ندارد، دلمشغولی جامعه شناس‌های
Anonymous
ما اینجور مواقع این مطالب را با پوزخند رد می کنیم یعنی که بگذر
تازه حالم خوب شده
مدتیه بود که هی بالا می آوردم
عنوان مقاله: 
در مورد آرامگاه خمینی
جواد
اتفاقا صد در صد در اشتباه هستی بایستی مردم مقابله بمثل کنند و تهدید به اینکار کنند که رژیم پیکر ابر مرد تاریخ ایران را به پاس خدماتی که بایران کرده و مانع از نابودی ایران توسط شوروی سابق و پیر استعما ر بوسیله حکومت ایران بر باد ده قاجار کرده . والا این رژیم در مقابل سکوت مردم ایران همانطور که ارامگاه رضا شاه بزرگ را ویران کرد دست به ویرانی و نابودی آرامگاه تمام مردان تاریخی ایران خواهد زد پس یا شما از خاندان پهلوی متنفری ویا ارزش برای رضا شاه قایل نیستی .بدان که این حکومت از مغولها و وتیمور لنگ هم بد تر است.
Anonymous
مقابله به مثل
پووف
مردم بی بخار بی کینه تر از هیولاهایی هستند که با کمک شما سال 57 اومدند.
چه عرض کنیم حکومت تا همین پارسال سعی کرد با چن اغفال شده ... مفبره خمینی را بفرسته هوا .
مثل اینکه فراموش کردی یا غیر مستقیم پیشنهاد میدی به سپاه
Anonymous
حالم به خورد
کی هست ؟
شیخ اشراق
در یکی از کامنتها توصیه شده کتاب قلعه حیوانات را بخوانند . عیبی ندارد که توصیه شود کتابی خوانده شود ولی جرج اورول کثیف ترین نویسنده ایست که بشریت میتواند بخود ببیند. این نویسنده در سال 1945 که جنگ دوم تمام شده بود و مردم شوروی با دلاوریهای خود نازیسم را در اروپا به تله انداخته بودند و نیمی از کشورشان هم سوخته و یا تخریب شده بود و نان شب نداشتند بخورند این کتاب را نوشت و قضاوت کرد . قضاوتی ضد انسانی . البته در اصل برای نظام انگلستان نوشته بود ولی چرخوند بسمت شوروی .
Anonymous
زحمت کشیدی ولی بی ربط مثل همیشه
شما هم لنگه حاکمان فعلیمون قادر به شناخت اینکه ما از کدام خطه هستیم .. تا حالاکه نشدی
چه برسه که بفهمی مشکلاتمون وحلشون
Anonymous
ولله آذربایجان و جنبش هایش که حکومت از آن می ترسد که فقط اسمشو می شنویم
....منافعشو اول می سنجه بعد
هرزمان هم حکومت سرباز لازم داشت به شرط گرفتن پول اون هم پیش ،داوطلب بودن
به هر حال جنگ مون که بی خود هشت سال طول نکشید
کمنت بهمن موحدی
کمنت بهمن موحدی به 2 نفر دیگر ذر زیر ،مشکوک است و آن شخص شناخته شده بیمار روانی و مامور رژیم ، بازهم با اسم دیگران اینجا کمنت میگذارد.
لطفن بررسی شوذ !
بهمن موحدی(بامدادان)
به استوانه کورش !!
شما با گستاخی به هموطنان شریف و غیور تورک ما توهین کردید. شما دارید تفرقه افکنی می کنید، فکر نکنید که کسی متوجه نمی شود.
ضد ایرانی تر از این پاسداران و آخوندهای پلید، در هیچ کجای جهان وجود ندارد. رژیم آخوندی ، تنها حکومتی در جهان است که سیاست محوری و اصلی اش ، تضعیف میهن پرستی و وطن دوستی است . در "ضدایرانی بودن" حکومت ضدملی آخوندی همین بس که باید فاشیست های پان ترک و جدایی طلبان خائن مثلا آذربایجانی ، در محضر این آخوندهای کثیف درس پس بدهند!
☆ هرچه مستحکم تر باد اتحاد خلق های ایران از فارس و تورک و لر و گیلک و مازندرانی و کورد و بلوچ و ترکمن و عرب خوزستانی☆
☆ پاینده باد ایران☆
" سرنگون باد حکومت ضدملی و ضدایرانی آخوندی"
Anonymous
ضدایرانی
خلاصه نه تو به بهانه ایران و ضدایرانی خبر بسازی
ونه سید مطرح
عنوان مقاله: 
همنشین بهار: گفت‌و‌شنود با خانم هایده ترابی - استوانه کورش
lachin
دوستان.. لطفآ به این ( منطق از نوع حقوق بشر کورشی ) توجه بکنیم.. " به شما تذکر دادم که این خانم حداقل به دو دلیل صلاحیت قضاوت در باره تاریخ باستان و فرهنگ ایران را ندارد.. بدلیل ترک و ضد ایرانی بودن "..خیلی خنده دار است که یک ترک ایرانی تنها به دلیل « ترک» بودن نمی تواند به اصطلاح ( از اولین حقوق بشری ) استفاده کرده و اندیشه ها و از تحقیقاتی که در باره این (( دروغ بزرگ)) کرده اند سخنی به میان بیاورد.
دوستان... این درست (( همان حقوق بشر از نوع کورشی )) است که مشاهده میکنیم..تنها در حقوق بشر کورشی است که شما به عنوان یک انسان «ترک» (( حق ندارید )) اظهار عقیده بکنید. تنها در حقوق بشری از نوع کوروشی است که میتوانید تاریخ ایران باستان را به 9000 و یا بقول بعضی ها 13000 سال ببرید درست موقعی که کره زمین یواش یواش از یکی طولانیترین دوره یخبندان بیرون می آمد. کاربرانی مثل آقا
استوانه کورش
جتاب همنشین بهار !
من قبلا در همین صفحه به شما تدکر دادم که این خانم حداقل به دو دلیل صلاحیت قضاوت در باره تاریخ باستان و فرهنگ ایران را ندارد.
بدلیل ترک و ضد ایرانی بودن ، ایشان بارها ادعاهای عامیانه غیرعلمی و کینه توزانه و جعلی در مورد ایران و ایرانی در این سایت نموده اند.
دوم اینکه ادعای تحصیلات ایرانشناسی ایشان را هیچ ایرانشناس و دانشگاهی تا کنون تایید نکرده و ادعاها یش اغلب از منابع ضد ایرانی و مغول گرای آسیای میانه که بعد از سقوط شوروی در دشتهای تلخ مکان و اوبغورستان با بوجه های دولتی نظربابف و کریم اوغلو ،تامین میشوند، گرفته.
کینه و عقده و حسادت در رابطه با فقدان تاریخ و فرهنگ خودی باعث شده که اینها تمام دستاوردهای 3000/9000 ساله مردم ایران و پارس را انکار و تحریف و جعل کنند و فقط موجب خنده و تمسخر اهل نظر گردند.
در طی 300 سال سال گذشته اینهمه دانشمند و ایرانشناس غربی در
بهمن موحدی(بامدادان)
به آقای کیانوش توکلی :
من با این نظر شما مخالف هستم که می گویید رژیم آخوندی برای مقابله با داعش به طالبان کمک می کند.
رژیم آخوندی از تسلیح و حمایت گروههایی مثل طالبان دو هدف عمده را دنبال می کند. هدف کوتاه مدت ، برداشتن فوکوس از روی خود و هدف بلند مدت بیرون راندن آمریکا از منطقه و تثبیت قدرت خود به مثابه قطب اصلی قدرت در منطقه.
در ضمن باید به خاطر داشته باشیم که این صدور انقلاب!! خمینی و خمینیسم بود که موجب پیدایش و فعال شدن بنیادگرایان اهل تسنن و تشیع شد. بنیادگرایی از ایران و با به قدرت رسیدن خمینی شکل گرفت و هدفش استقرار یک خلافت اسلامی مشابه خلاف عثمانی ( البته از نوع شیعی آن) در جهان می باشد .
☆ به امید پیروزی خلق قهرمان ایران ☆
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب کیانوش توکلی در مورد من چینن مینویسند ،، کە این گفتەی ایشان بە اندازەی سر سوزنی حقانیت ندارد ،،،
از کیانوش توکلی .....جناب جمال ، شما مقررات سایت را که عدم تهمت به افراد حقیقی است را زیر پا گذاشتید،
من باز هم از جناب کیانوش توکلی و از اشخاصی کە اسم آوردم سوأل میکنم ،،، جناب آئلیار آیا میتوانید بگوئید شما نبودید در این سایت نوشتید کە باید لباس کوردی در اورمیە باید قدغأ شود ؟؟؟؟
جناب لوائی آیا شما میتوانید انکار کنید کە شما نبودید در این سایت نوشتید اگر در تورکیە بودید در آتش زدن دفاتر رسمی حزب کوردی شرکت میکردید ؟؟؟

خوب من یک جواب از جناب کیانوش توکلی و آئلیار و رضا لوائی میخواهم تا ببینیم آیا واقعأ من تهمت زدم ؟ یا حق با من است اگر این ٢ شخص جواب دادند کە این چنین نگرفتند من نیز اتهام پان تورکی را پس میگیرم در غیر این صورت هیچ اسمی بە غیر از پان تورک نمیتوان بر این تفکر
کیانوش توکلی
جناب پیام امید گرامی،کشورهای مختلفی در جنگ داخلی و پشتیبانی از طالبان از جمله ایران سهیمند، ولی نقش پاکستان در به وجود آوردند طالبان و حمایت از آنان غیر قابل مقایسه با جمهوری اسلامی است. اخیرا داعش پس از شکست در عراق و سوریه به افغانستان کوچ کرده اند. ایران و روسیه برای مقابله با داعش با طالبان همکاری می کنند. این تحلیل در مقابل جمال کردپور که ادامه جنگ در افغانستان را به ایران نسبت داده است، از سوی من نقد شده است.
عنوان مقاله: 
گفتگو با اريو شهابى و مهرداد رشيدى در باره حمله نظامى به ايران ﹐ از آقاى کيانوش توکلى
پيام اميد
جناب اقاى توکلى از شما در باره اين وب سيت تشکر ميکنم. يک سؤال کوچک دارم﹐ وقتى شما د باره افغانستان و طالبان در دقيقه 7:40 دقيقه صحبت خودتان ميگوييد که "ايران در دخالت افغانستان چيز نيست"؟ منظور شما از اين اين چيز جى هست؟ ميشود خيلى شفاف اين چيز را توضيح بديد؟ اين چيز جى هست که همه ما از اين استفاده ميکينيم﹐ حتى خودم.
کیانوش توکلی
جناب جمال ، شما مقررات سایت را که عدم تهمت به افراد حقیقی است را زیر پا گذاشتید،شما می توانید کامنت بگذارید و ما ان را تایید کرده و انتشار می دهیم
Anonymous
درسته
فقط منتهی با یه توضیح اضافه آنارشی اون دهه سکوی پرتابی جماعتی شد که درگوشه امن بودند
حالا باید حواس جمع بوداگه طبق معمول نفوذی فرصت طلب آن را نخورد
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب کیانوش توکلی فقط میتوانم بگویم متأسفم کە نام کاربری من را بە خاطر حضور تعدادی پان تورک مسدود کردید
مازیار ایرانی
یکی از دلایل انفعال مردم در این ۴ دهه همین امید واهی به حمله آمریکا و براندازی رژیم بوده. شما هم میخواهید سنگ بیندازی به حرکتی که آغاز شده و میرود تا این رژیم را بر بیندازد.
بدون انقلاب و براندازی این رژیم بدست مردم هیچ چیز درست نمیشود. ۵۷ واکنشی ارتجاعی به تغییرات انقلابی در ۱۵ سال پیش از آن بود که خمینی از آغاز رهبرش بود.
Anonymous
به به! مبارک باشد! بالاخره چهره تابناک رفیق دنیز ایشچی از چاه ظلمت استتار بیرون آمد! تا قیافه نورانی اش مردم کارگر و برزگر را شاد نماید. لازم به یاد آوریست از آنجائی که جمهوری اسلامی دارد به آخر خط نزدیک میشود، بقول رئیس جمهور اسبق حضرت محمود احمدی نژاد نواده کوروش کبیر صلوات الله علیه و صلم، که ایران اثناالعشری را به هول قوه امدادهای غیبی، با نبوغ بی نظیرش نجات بخش خواهد بود، بقول فرمایش وی خطاب به برادران لاریجانی و حضرت آیت الله آخوند خامنه ای عج الله تعالی فرحه و تشریف، که گویا توفان در راه است، رهبر باید مسئولیت چپاول و غارت مملکت و خرابکاریهای خود را بر دوش گیرد، از هم اکنون لازم است برادران کمونیست با نشان دادن چهره های نورانیشان در صحنه مبارزه، قلوب امت مسلمان شیعه اثناالعشری را شاد نمایند. به امید دیدار در صحن مبارک چاه جمکران. شاد باشید!
Anonymous
خب چه کمکی کرد این به اصطلاح فرهنگ آذربایجان اونهم در باغ شاه
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب تبریزی من صحبت از کامنت گزاران و نویسندگان این سایت کردم و گفتم بە جزء تعداد معدودی مثل دکتر یحیایی و اشرف دهقان و و شما جناب تبریزی و فکر کنم ایشچی و اژدر بهنام ، و شاید چند نفر دیگر کلأ تمامی اسامی کە من نام بردم با دلیل و فاکت من عرض کردم کە میتوانم ثابت کنم پان تورک تشریف دارند فعلأ اسامی کامنت گزاران را بە کناری مشخصأ جناب تبریزی و کیانوش توکلی بە من جواب دهید آیا این جملە آئلیار نشان از تفکر پان تورکی ایشان نیست کە در همین سایت نوشت باید لباس کوردی در اورمیە قدغأ شود ؟ آیا مشخصأ این جملەی رضا لوائی نشان از پان تورکیسم تفکر شان ندارد کە نوشتند اگر در تورکیە بودند همراه گورگهای خاکستری در آتش زدن دفاتر رسمی حزب رسمی در تورکیە HDP شرکت میکردند ؟ همە میدانند من همیشە در همین سایت از همزیستی مسالمت آمیز زندگی مردمان کورد و تورک در منطقە نوشتم و اظهار داشتم سرزمینهای مورد مناقشە
تبریزی
دوست گرامی، جمال، من ترک هستم اما پان ترک نیستم و همچنان که همگان دیده اند پان ترک های گرامی بارانی از تهدید و تحقیر و توهین و دشنام و ناسزا و ..... را درباره من و نوشته های من به ایران گلوبال می بارانند! اما شما می گوئید هر کس که ترک است حتما پان ترک است و ترک بودن را برابر با پان ترک بودن دانسته و همه را با یک چوب می رانید!
کیانوش توکلی
جناب جمال ، اسامی اشخاص حقوقی را قطار کردند و اتهام پان ترکی را بدون مدرک ارایه کردن، کار درستی نیست، خواهش می کنم به محتوای انتقادات تان توجه کنید. مثل اینکه من به شما اتهام پان کرد و یا متقابلا جنابعالی منو پان فارس بنامی ،جز اینکه همدیگر را عصبانی کنیم ، حاصل دیگری دارد؟
عنوان مقاله: 
مفهوم از خود بیگانگی از نگاه مارکس، دورکهایم و وبر , محمد زمانی
yaradiciliq
"" از خود بیگانگی‌ و میراث جامعه شناسی‌ "" بنجامین فریدمن ، اقتصاد دان سیاسی، زمانی‌ دمکراسی‌های غربی را، به دوچرخه با ثباتی تشبیه کرد که چرخ‌های آن، با رشد اقتصادی، می‌‌چرخند. این رشد اقتصادی در غرب، تابع نظریه هیچ جامعه شناسی‌ نبود، هر ابلهی میداند که "" روزنامه نگاری حرفه ای، قانون، جامعه شناسی‌ "" نتیجهٔ انقلاب صنعتی بود که غرب را قادر به تسلط به تولیدات، بلکه آفریقا، آسیا، خاورمیانه و آمریکا کرد. "" سرمای اوروپا "" نیاز به تسلط به طبیعت را برای بقا الزامی میکرد و "" کار آفرینی "" سکوی پرشی بود که سیستم بر شالوده آن، شکل گرفت، انسان جهان سومی‌، هنوز با پدیدهٔ "" کولبر‌ها "" احساس نزدیکی‌ می‌کند در حالیکه جهان، وارد فاز دوم "" عصر ماشین "" شده است. کسانی‌ که ارباب لجستیک و ژئوپلتیکس هستند سالهاست "" سیستم‌های پیچیده و روبات‌ها "" را جایگزین کولبر کرده ا‌ند، و تو بعد از سال‌ها درس خواندن
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب کیانوش توکلی با احترام شما اگر با دلیل برای من ثابت کنید کە تورکهائی کە در این سایت مینویسند و کامنت می گزارند پان تورک تشریف ندارند من هر چە شما میگوئید قبول کنم ... مگر از همە آنها نرمتر و آن کسی کە از حقوق بشر دم میزند همین سایت نگفتند لباس کوردی باید در اورمیە قدغن شود ؟ این را چگونە تعبیر میکنید اگر پان تورک نباشد مگر آن دیگری نگتفند کە اگر در تورکیە بودند همراه گورگهای خاکستری دفاتر حزب مدنی کوردها را آتش میزدند ؟ مگر از ریز و درشت این تورکهای نویسندە و کامنت گزار ملت کورد را کولی و مهاجر از هندوستان خطاب نکردند ؟ مگر اورمیە ملک مشاع اینان است کە مدام از اورمیە تورکستان سخن میگویند ؟ با مردم کورد در اورمیە و سلماس و ماکو و بازرگان و جلفا چکار میکنند ؟ باور بفرمائید خون نژاد پرستی و تورک گرائی و پان تورکیسم در رگهای تک تک این تورکان هست
yaradiciliq
جناب توکلی، این شخص فقط به گفتن "" پان ترک کزائی "" راضی‌ نیستند و ما را منتسب به مغول و آسیای مرکزی میکنند، آیا در کوه‌های قندیل، عقل سلیم یافت نمی‌شود؟ به چهره "" آتا ترک، الهام علی‌ آف، اردوغان، گوگوش، داریوش، بهروز وثوقی‌ها "" نگاه کنند و به "" خال هندی بارزانی "" ,کی‌ به آسیای مرکزی‌ها تشابه دارد و کی‌ به هندی‌ها با آن شلوار پشتونشان؟ آیا در اورپا هم فنلاندی‌ها مغول نامیده می‌‌شوند چونکه زبانشان التساقی است؟
کیانوش توکلی
جناب جمال گرامی، می دانید که هر گردی، گردو نیست. منتسب کردن ترکان به "پان ترک" و همینطور" پان کرد" ،" پان فارس" و... فکر نکردن به گفتمان های مطرح در فضای سیاسی است . دوست عزیز لطفا در انتخاب کلمات کمی دقت به خرج دهید .جو" صفحه شما" نبایستی متشنج شود و این به سود هیج کس نیست. خواهش می کنم مقررات را رعایت کنید
Anonymous
این چه مشکلی از مشکلات ما حل کرد؟
مثلا فساد تامین اجتماعی
خدا ما را شفا بده که همنشین شما شدیم
عنوان مقاله: 
مطهرى، شعبده ى استعمار شرقى زير پوشش اسلام ايرانى
yaradiciliq
"" مرز مشترک آخوند مطهری، پیشقراول انقلاب فرهنگی‌، با جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج "" هر دو اینها از درک پیچیده گیهای دنیای معاصر عاجزند، جامعه شناس ما، مانند آخوند ما، یک مشت مزخرفات را مانند "" پسا ساختار گرائی، پست مدرنیسم "" نشخوار می‌کند، آخوند ما، پیرامون فلسفه اخلاق رجز خوانی می‌کند. مشکل آخوند تا حدی حل شده چونکه در ایران امروز، من شک ندارم که به خاطر همین آخوند ها، مردم در توالت ها، از صفحات کتاب قرآن استفاده میکنند، ولی‌ جامعه شناس‌های ما، هنوز به جامعه خیانت میکنند، جامعه شناس‌های ما، روند پیشرفت غرب را، وارونه درک کردند چونکه هر چه ساده لوح و ابله داشتیم در خارج جامعه شناسی‌ خواندند، جامعه شناس‌های ما، هیچوقت به پدیده "" کار آفرین "" در پیشرفت جوامع غربی اشاره نکردند، ولی‌ مانند مطهری که می‌خواست کرس مارکسیسم را در دانشگاه پیاده کند دست در دست کمونیست‌ها و آخوند‌ها و
Anonymous
به موضوع ما بی ربط
Anonymous
ما کاری با شما نداریم
و حوصله این روضه های تکراری
عنوان مقاله: 
مسئله ارمنی از دیدگاه لالایان، مورخ ارمنی "نقش ضد انقلابی حزب داشناک" (1923 - 1914)
yaradiciliq
"" دو ۲ ذهنیت، دو ۲ سرنوشت "" توهم و خواب خیال ارمنستان بزرگ، کوردستان بزرگ، چنان "" فضای زندگی‌ را برای مردم در ارمنستان و کوردستان "" تنگ کرد که بیشترین فراریان و مهاجران خاورمیانه‌ای و حتی در سطح جهان، از کوردستان و ارمنستان هستند، با هیچ علم منطقی، امکان توضیح رسیدن به "" بعد تنگی "" در جوش و خروش "" کوردستان / ارمنستان بزرگ "" وجود ندارد، در این وست، بزرگترین قربانی "" لوله‌های نفت و گاز "" هستند، هیچ لوله نفت و گازی، نه از ارمنستان عبور میکنند، و نه از کوردستان، در حالیکه ارمنستان میتوانست جای گرجستان را، در خطوط لوله نفت کوریدور جنوبی جمهوری آزربایجان، پر کنند، و اقلیم کوردستان میتوانست تمام خطوط لوله نفت عراق را، از اراضی‌ خود انتقال دهد، ولیل پ ک ک و تخریب، تمام این ظرفیت‌های اقتصادی را، بر باد داد.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
سخنان یک آخوند تورکستانی <
امام جمعه اردبیل:
خواهرانی که دماغتان را عمل میکنید ودر فیسبوک به اشتراک میگذارید:
ماهم ختنه کرده ایم درست است عکسش را در فیسبوک به اشتراک بگذاریم؟
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
1000بار هم شما پان اتراک از این مزخرفات سومر و تورک بنویسید باز هم یک جواب دندان شکن دارید بە نقشە جهان نگاه کنید خواهید دید ترکستان در کجا قرار دارد و سرزمینهای سومر در کجا واقع بود ، این پان اتراک های نیم وجبی با این مهملات فکر میکنند میتوانند آرشیو ها و دکمنتها و تاریخ واقعی جهان را تغیر دهند ترک بە تورکستان
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
گزارش دیگری از دفن زبالەھای اتمی در مناطق کردنشین

سپاه پاسداران چە بلایی بر سر غرب ایران آوردە است؟!

در ماههای اخیر اکثرا محیط بانان مناطق کرمانشاه، کردستان و آذربایجانغربی را تغییر دادە و برکنار کردەاند و برخی هم ناپدید شدەاند. شواهدی در دست است کە از محیط بانان غرب و شمال غرب ایران کە برکنار شدەاند تعهد گرفتەاند کە کوچکترین اطلاعاتی را دربارە دوران خدمت خود ارائە ندهند. طبق تحقیقات آواتودی، ابتدا بە نظر می رسید کە برکناری و تغییر محیط بانان و حتی تعدادی از مسئولان وزارت اطلاعات و سپاه پاسداران در استان آذربایجانغربی بە کردستان و کرمانشاە بدلیل فعال شدن پایگاەهای موشکی زیرزمینی سپاه پاسداران در ازگلە کرمانشاە، نزدیکی مریوان و نزدیکی خورینج پیرانشهر و اشنویە است.
lachin
گرفته شده از کامنت های قبلی من...
دوستان و ائلیار عزیز.... خوشبختانه ما در قرنی زندگی می کنیم که برای حل کردن مشکلها از Mathematical Model استفاده می کنیم تا به یک حقیقتی پی ببریم.. در تعریف مدل ریاضی می خوانیم که ......
(((مدل سازی ریاضی به پژوهشگران کمک می‌کند تا یک سامانه را به صورت سامانه‌شناسی تحلیل کرده و رفتار آن را پیش‌بینی کنند. سیستم دینامیک، مدل آماری، معادله دیفرانسیل، نظریه بازی‌ها نمونه‌هایی از مدل سازی ریاضی برای حل مسایل جهان به شمار می‌روند، اگرچه مدل سازی محدود به موارد یادشده نیست.
مدل ریاضی، گاه شامل مدل منطقی نیز می‌شود، به این واسطه که منطق هم جزئی از ریاضی است.)))....پس.. دوستان , اگر ما قبول بکنیم (( آمار و منطق )) با یک مدل ریاضی می تواند ما را در رابطه با زبان ( سومری) و (ترکی ) کمک بکند , پس اجازه بدهید برویم به سراغ ریاضیّات و آمار تا
Anonymous
ولله اکراد راجع به صدام حسین هم گزارش دادن
بعد با کمک شیعیان ایرانی که آمریکا عراق رابهشون هدیه داد ، سرزمین عراق را محل تاخت و تاز قرار دادن
حالا هم ایران اشغال توسط آقای خمینی و شرکاء که هر5 قدرت جهان از فرانسه آوردنش .. همتون هم بیعت کردید باهاش.؟
چه عرض کنیم ؟

به هر حال ترامپ تصمیمی برای خوکدانی مسما به ایران ندارد چه اتمی چه غیراتمی
Anonymous
اینها همیشه تو اون اقلیمشون درحال اعتصاب هستن
خب
چه کمکی می کنه ؟
"از هموطنان کرد ایران بیاموزیم ، اتحاد کردستان، الگوی برای تمام ایران"
الگوی ما نیستن
Anonymous
مشکل من فعلا بهمن ورمزیار نیست
به دیدن این فیلم ها عادت کردیم
زمانه ثابت کرده به شما هم جولان بدهند بدتر از فقه عمل میکنی برای رسیدن به قدرت
عنوان مقاله: 
مسئله ارمنی از دیدگاه لالایان، مورخ ارمنی "نقش ضد انقلابی حزب داشناک" (1923 - 1914)
yaradiciliq
"" دو ۲ ذهنیت، دو ۲ سرنوشت "" امروز تظاهرات، یروان ارمنستان را،چون سیلی خروشان تکان داده است، اربیل اقلیم نیز، دست کمی‌ از ایروان ارمنستان ندارد، اولی‌ دچار شکست اقتصادی، به دلیل اشغال قره باغ است، دومی‌ شکست‌های پیاپی را از "" اشغال سولدوز در آزربایجان غربی / جنوبی ، اشغال کرکوک در عراق و اشغال ئفرین در سوریه متحمل شده است، خاورمیانه باید حول "" نیروی بالای کار آفرینی جوامع ترک "" گرد آید و گرنه شکست جوامع خاورمیانه‌ای حتمی است، در این میان، اگر "" جامعه شناس‌های ساده لوح تحصیل کرده خارج و تحلیل گران سکنی گزیده در غرب "" از "" پژاک، پ ک ک ، رژاوا "" حمایت میکنند باید بدانند با مجودیت خاورمیانه بازی میکنند. به تظاهرات امروز در یروان ارمنستان نگاه کنیم >> https://www.rferl.org/a/armenia-yerevan-protests-ninth-day/29183656.html
عنوان مقاله: 
گلدسته ای از کی-ان-گیر , http://sumerianturks.org/
yaradiciliq
Both Ancient Greece and Ancient Rome (via the Etruscans) were founded by the people migrating from the Orient (Turkey/Anatolia). "" ترک‌های امروزی، بازماندگان تمدن سومر هستند "" اولین سایت انگلیسی‌ که به شکل تفصیلی، ارتباط فرهنگ، زبان تورکان با سومر را به علاقمندان توضیح می‌‌دهد. http://sumerianturks.org/
عنوان مقاله: 
تبریک
شیخ اشراق
تبریک به زیبای خفته ای که به مصداق آیه شریفه اشرقت الارض به نور ربها نور خدایی بواسطه رونمایی چهره پنهان یک زن شرقی به کره ارض تابانیده شد و نیمکره شمالی را نورانی کرد و زیبا رویان چون شمعی در مقابل خورشید نور از چهره بباختند و محو نور خورشید حقیقت شدند . یک نکته میماند که بینی مبارک را هم به دست فرشته ای جراح بسپارید شاید با دستکاری دریچه های تنفس به طریقی بینی ای فرشته گونه به ظهور برسانند بلکه نیمکره جنوبی هم به نور زیبایی آن منور شود . زیاده عرضی نیست جز شعر شریف : خدایا چنان کن که انجام کار .تو خشنود باشی و ما رستگار
Anonymous
کمکی نکرد
Anonymous
از افراد توصیه شده شما به بهانه مبارزه حکومت ایران قهرمان مظلوم نمی سازیم
همان کلاه سال57 کافیه
عنوان مقاله: 
نوش دارو؛ برای شرایط رو به موت خانه کارگر
مانیفست عدالت توزیعی
راه حل نجات اکثریت قاطع مردمان ایران از فقر، ناامیدی، افزایش سن ازدواج، فخودفروشی، انواع اعتیاد، انواع خلاف‌های اما مردم آزارانه کوچک مثل دله دزدی که موجب سلب آسایش روانی مردم می‌شود، پیرشدن زودرس، افزایش خودکشی و انبوه بزهکاری، اشغالگردی، ... در ادامه