«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

peerooz
جناب palandouz,
با عرض معذرت از تاخیر در پاسخ, فیض مکالمه با جناب ائلیار در باره موضوع مورد علاقه من موجب شد که دیر به کامنت شما توجه شود. بهر حال به علت عدم آشنایی من به زبان ترکی گمان من این بود که مولانا فقط به فارسی شعر سروده و بنا بر این باید "فارس" بوده باشد. توضیحات جناب ائلیار مرا روشن نمود و من با اعتمادی که به ایشان دارم معتقد شده ام که " اینکه مولوی یا پدر و مادرش از کدام « قبیله و قوم و خلق» یا خلقها بوده اند، نمیتوان به درستی گفت. سند قابل اتکایی در این مورد وجود ندارد، یا من ندیده ام. ولی تحلیل و گمانه زنی هست که به دو خلق «فارس یا ترک» مربوط میشود. قابل تصور است که جامعه بلخ در زمان مولوی(تولد 604)قرن هفتم هجری قمری-زمان خوارمشاه)، کم و بیش چند زبانه بوده باشد، که در قرون وسطی به دلیل آزادی مهاجرتها این امر محتمل است.". بنا بر این برای من اهمیتی ندارد که زبان مادری مولوی
peerooz
"من نمیگویم که آن عالیجناب بود پیغمبر" (شیخ‌بهایی؟) و مسلما ایشان نمی تواند "طبیب جمله علت های [امروزی] ما" باشد ولی دید والا و شامخ و وسیع او که به قول خودش "سربلندم من دو چشم من بلند" یکی از علت های ما یعنی کردار رضا شاه را به خوبی تشخیص داده است که "خلق را تقلیدشان بر باد داد", نظامی بی سوادی که احتمالا جز داستان های قهوه خانه ای, چیزی از تاریخ و شیرازه ی بافت اجتماعی و "قومی - ملیتی" ایران نمیدانست و با تقلید نابجا, چون فیلی در فروشگاه چینی فروش, همه چیز را بهم ریخت و شکست و صدمه جبران ناپذیری به وحدت ما زد. و اگر این نبود شاید احتیاجی هم به "حق انتخاب آگاهانه» نبود. الله اعلم.
Anonymous
طنز هم طنزهای قدیم
حالا شما فکر کن عبای این بابا نبود
عبای ممد مصدق بود !
آ. ائلیار
بله، جهت همبستگی، خیلی چیزها میتوان از مولوی آموخت.
مولوی یگانگی را در انسانها می بیند، و بیگانگی را. اما با شرایط زمان خود. ماهم میتوانیم اینها را ببینم ، با توجه به زمان خودمان. در زمان ما حق « انتخاب آگاهانه» جزو زندگی شده، در قرون وسطی مسایل جور دیگری مطرح بود.
peerooz
گرچه معمولا " - ما میتوانیم از گذشتگان بیاموزیم، اما نمی توانیم به « مقولات معنوی» آنان آن معنا و محتوایی را بدهیم که « امروزه» مد نظر ماست . مثلا معنی « عشق» . امروزه ما در دنیای دیگری و در مکتب های فلسفی و علمی دیگری زندگی میکنیم و با دیدگاه های روزانه دگرگون شده ای روبرو هستیم.".

ولی گاهی به قول Jean-Baptiste Alphonse Karr (24 November 1808 – 29 September 1890), روزنامه نگار و نقاد فرانسوی که در ایران به آلفونس کار مشهور است "the more things change, the more they stay the same,". شاید مولوی یکی از این موارد باشد که برای ما, جهت وصل کردن آمده است تا فصل کردن.
یکنفر
جناب جمال اگر سواد انگلیسی دارید بخوانید.
تیتر مقاله: جنگجویان کرد طرفدار پ ک ک در سوریه پاکسازی قومی میکنند
http://www.aljazeera.com/news/2016/02/kurdish-fighters-carry-ethnic-cleansing-syria-160215041944504.html
عنوان مقاله: 
ارتش آزاد سوریه یا سربازان پیاده نظام ارتش ترکیه؟
یک نفر
جناب دوشوکی مینویسید:«کردها که با ریسمان آمریکا و تائید ضمنی روسیه وارد چاه نفرین شده عفرین شدند، اکنون با سکوت آمریکا و روسیه مواجه شده اند»
آقای دوشوکی چرا آنموقع به کردها اعتراض نکردید که کرد ها , با ریسمان آمریکا به خاک همسایه های خود بزور اشغال نکید؟ هان؟ آن موقع زیر سیبیلی می خندیدید و خوشحال بودید. آقای دوشوکی مگر انسانیت خیابان یکطرفه است؟ آقای دوشوکی ید نیست این نوشته را یکار دیگر مرور کنیدhttps://www.radiozamaneh.com/339048
یزدان
چو فواره به اوج رسد سقوط کند
Anonymous
انتخاب واحدمون 10 بهمن
بی خیال
صدبار گفتیم نشد
می ترسیم ناکام بشیم
عنوان مقاله: 
"ملیت" مولانا
palandouz
آقای پیروز، من کوچکترین علاقه ائی به شعر ندارم ومباهاتی وافتخاری درهمزبانی وهم وطنی با مولانا وشهریار و...نمیبینم. آنچه کسالت آور وملال انگیز میباشد ،فارس وفارسی نامیدن پادشاهان وسرداران وسلسله ها ودانشمندان وفرش ها وغذا ها وآثار غیرفارسی به نام فارس می باشد.خلیج بصره راخلیج فارس ودریای عرب و یاعمان را دریای فارس ولغات واصطلاحات وضرب المثل و... ترکی رافارس معرفی کردن میباشد.
البته شماجلال الدین مولوی, فارس بلخ زاده ای معرفی میکنید.وتاکید برملیت فارسی وی دارید.برای من فرد متولدمنطقه ترک نشینی نظیرترکستان افغانستان ،به احتمال بسیار زیادی تورک میباشد. شعرگفتن به زبان دری آسانتر ورایج تر اززبان های دیگر بوده است.زبان علم وفلسفه نیزدرشرق عربی ودرغرب یونانی ولاتین بوده است.
https://fa.wikipedia.org/wiki/%DA%AF%D8%B1%D9%87%D8%A7%D8%B1%D8%AF_%D8%AF%D9%88%D8%B1%D9%81%D8%B1
Anonymous
پشت پرده اش هرچی بود برای ما و مردم بی برکت و بی نعمت بود
آ. ائلیار
برای اینکه «صحبت»، «عمل مثبتی» در زندگی کنونی ما باشد، فکر میکنم لازم است چند مورد را در نظر گیریم:
متد بر خورد به « فنومن» : در صحبت ما به یک یا چند « پدیده» برخورد میکنیم. چگونه؟
- متد بر خورد چند زاویه یی : فنومن چیزی ست که زوایای بسیار دارد. معمولا لازم است این زوایا را انتخاب کنیم:
- متد برخورد علمی بیطرفانه ( در علوم انسانی بیطرفی نسبی ست)
- متد بر خورد سیاسی
-متد برخورد درس آموزی برای زندگی کنونی
----
اگر فنومن ما شخصی تاریخی و شاعر به نام « مولوی» باشد میتوانیم از «چند زاویه و با چندین متد» با او برخورد کنیم. و نتایج متفاوتی هم بگیریم.
- در برخورد سیاسی ، سعی میکنند تز سیاسی خود را نتیجه بگیرند .
متأسفانه در تاریخ معاصر ما مد شده اول تز خود را در نظر میگیرند و بعد میکوشند مرده را در تابوت قرار دهند و معمولا دست و پایش را قطع میکنند که جای بگیرد.

عنوان مقاله: 
ترکیه فاشیست
بامسی
آقای وحید فرخنده خوی
اولاً-نه مذهبی هستی ونه منبری که حرفهای بی منطق بزننید .
الحمدوله با کمک ماهواره همه می توانندکانال TRTکورد ودیگر کانالها را که بابودجه مردم تورک برای کوردها برنامه کامل به زبان کوردی اجرا می کند راتماشا کنند وبه ببینند علارغم اظهارنظر غیر مسئولانه شما کوردها هیچ مشکلی هم ندارند.
به نظرمن شما با اینگونه اظهارنظر به خوانندگان ایران گلوبال توهین می کنید .
دوماً - اوجان لان درکنیا دستگیر شد نه یونان.دراین هم شکی نیست که اوجالان درخدمت ارتش یونان بود.
سوماً -شما چطور با یکسال زندگی درترکیه ظلمی را که درحق کوردمیشود رادیدید ولی با یک عمر زندگی درآزربایجان غربی درهمین خوی ظلمی که به تورکها می شودررا نمی بینید .
هرآدم عاقلی میداندازنظر آزادی بیان،روزنامه،TV،انترنت ایران با ترکیه قابل مقایسه نیست ودر مقایسه آزادی تورکهاایران با کوردهای ترکیه تورکهای ایران هیچی ندارند
عنوان مقاله: 
ترکیه و فاشیستی که پایانی ندارد!
مارالان
جناب توکلی چه فرقی کرده انتقال کامنتها به صفحه شما. به زیر مقاله آقای فرخنده خوی نگاه کنید. شخصی AlparTunqai Azerbaycanli یک صفحه یکبار مصرف فیس بوک باز کرده و عکس آرامگاه کوروش با توهین به ترکی زیرش نوشته و کله .. هم اضافه کرده. همان کامنت کنترل شده نیم بند بهتر بود.
جمال
لینک در این کامنت
جمال
پان تورکها میتوانند بە این عکسها افتخار کنند کە هویت تورکیشان این چنینن میخواهد پیروز شود .
فقط همین از بمب باران تورکیە توسط ف ١٦ هایشان
https://www.facebook.com/kurd.paigefan/photos/a.276170699496899.1073741828.276046669509302/385130075267627/?type=3&theater

البتە خوب شد یادم آمد بخصوص محمد رضا لوائی با دیدن این عکسها در آخرین روزهای زندیش خوش باشد کە کریدور شیطانی هدف قرار گرفتە بە قول ایشان
عنوان مقاله: 
بە انشاللە گربە است
جمال
بە شخصی بی نام و بی هویت کە حتی جرئت یک نام مستعار را نیز ندارد و با چادر بە جمال کامنت میگزارد ،، کوردستان سوریە بخشی از خاک تورکیە نیست و کوردهای سوریە بە تورکیە حملەی نظامی نکردند و قصد حملەی نظامی بە تورکیە را هم ندارند چرا تورکیە از هر حرکت ملت کورد برای آزادی حتی خارج از مرزهای تورکیە در هراس است ؟ مگر غیر از این است کە جمعیت بسیار بزرگی در کوردستان تورکیە زندگی میکنند و ١٠٠٠ ها سال در آنجا زندگی کردند و تورکیە نگران از دست دادن این بخش است تورکیە لشکر کشی بە یک کشور دیگر و جنگ و خونریزی و با بمب باران مناطق مسکونی مردم در عفرین و جالب است اسم این لشکر کشی را هم شاخەی زیتون نام گذاشتە شاخەی زیتون نشانەی صلح میباشد ولی حتی تورکها این را هم بە منجلاب کشاندند در عوض کوردها اسم مقاومت در برابر ارتش تورکیە را شکار گورگها گذاشتند فیلمها و عکسهای زیادی پخش میشود از این درگیری
عنوان مقاله: 
انشاالله كه گربه است
به جمال
ارتش ظفرنمون كردهاي سوريه كه تا بحال از سوي همه ارگانهاي بين المللي (امنستي اينرناشنال، يومن رايت واچ و ارگانهاي بيطرف ديگر) به جنايات جنگي و پاكسازي قومي متهم شده است. مثل برادران عراقي خود، قهرمانانه مقاومت كرده و لابد قهرمانانه .... خواهند كرد.
عنوان مقاله: 
ماموران کارکشته به ترامپ یاداورشدنند
فرامرز
تا جایی که به امریکاییها بر میگردد برای کشور خودشان دل میسوزانند
اما مثل اینکه این اقای مترجم(حمید محوی)خبر ندارد در ایران چه خبر است .مرذم ایران دارند فریاد میرنند .پول ما رو ملا خورده
مردم شعار میدن جمهوری اسلا می نمیخواهیم.اقای محوی بهتر است در کنار مردم باشید .پولهایی که اوباما داد به اخونده خرج مردم نشد .رفت برای تروریستهای حزب الله و بشار اسد جنایت کارومثل اینکه شما دلتان بیشتر برای خامنهای جنایتکار میسوزه تا مردم تحت ستم ایران.فریاد خروشان جوانان ایران کاخ جنایتکاران را خراب خواهد کرد و روسیاهی به حامیان این رژیم میرسد
عنوان مقاله: 
فکرکنم دیگرلازم نیست جواب ریزبریزبرشماداده باشم.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ جناب پیروز،دوستان بفکرم جواب کلی را بر حکم دولتی و یا بر اجتهادخط دهی کلی شما برپیروانتان راداده اند.
من نیزچندبیتی از مولوی تهیه کرده بودم ،تا مقداری روشن گردید.
جناب ائلیار،از چندمورد بشماگوشزدکرد؛ تاحکم دولتی صادرنکنید،
درمتنی که نوشته اید،چندموضوع را بهم بافته تا بتوانید،یک حکم یا اجتهادی را تبلیغ و دربین طرفدارانتان جااندازید.
1- فرمودید که مولوی فارس بوده وبایدخدمت شماعرض کنم تا سال 1318 درایران وشایدهم درکل دنیا فارسی نبوده وازاین سال کتاب های درسی ایران ازدری به فارسی تبدیل شدواگرچنانچه مینوشتید،دری زبان بوده بازحرفی هرچندبی پایه بود.
2 - متنی من دررابطه با خانم دهقانی نوشته بودم ،چه ربطی به مولوی داشت آیامن اشاره ایی به مولوی کرده بودم که شماایشان رافارس هم کردید.؟
3 - فرموده اید که من مثل بچه هم مرغ وگوشت ومیخورم وهی میگویم روغنش کو.
شماحبردارید دراین یک ماه اخیر
عنوان مقاله: 
سکوت تبریز
Anonymous
میخواستم بدونماین مقاله نظر رسمی سایت ایرانگلوبال هست یا نه، لطفا موضعتون رو شفاف وصریح و کوتاه بیان کنید.
ناصر کرمی

جناب آقای توکلی،..، شما در برنامهء ویدئویی و نوشتاری خود مرا نژاد پرست و ضد ترک معرفی کردید، مطالبی را که شما برای ادعای خود محور قرار داده اید، را من دیشب در سایت گوناز تی وی تُزک که گویند تجزیه طلب هست را بیان کردم، آنهم در فضایی دمکراتیک و بدون سانسور حال شما آقای توکلی خود را بسنجید که در کجای دمکراسی و آزادی بیان قرار دارید ؟ آیا دیدگاه شما برخورد شخصی و کینه ورزی نبوده و نیست ؟ در زیر لینک هر دو گفتگو را می آورم:

https://www.youtube.com/watch?v=HPNKEqfJMSU
https://www.youtube.com/watch?v=IzLvaPvqLr8&feature=youtu.be
peerooz
با تشکر از جناب ائلیار که "عملاً مولوی نه تنها به فارس و ترک تعلق دارد بل او متعلق به بشریت است.". بحث بر سر فارس و یا ترک بودن ثابت نشده مولانا آخرین چیزی ست که ما در این دنیای پر آشوب به آن احتیاج داریم. این چه پر افتخاری به کلاه ما میزند که ناحیه بلخ, جزو ترکستان جنوبی ویا ترکستان افغانستان بوده و یا نبوده یا اینکه اصلا کسی در آنجا فارسی حرف میزده و یا نمیزده است؟ منظور من از ذکر نام مولانا و یا پروین و صائب و شهریار و غیره این است که - به نظر من - با چنین و بسیار دیگر علایق تاریخی, ما بسیار به هم نزدیکتر از آنیم که افراطیان و مغرضین ادعا میکنند و در این دنیای پر آشوب به سود ماست که به حفظ آن بکوشیم, "اگر موافق تدبیر من شود تقدیر".
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
نوشتەای کوتاه در رابطە با حملەی نظامی تورکیە بە عفرین از از روزنامەای در روسیە البتە قبل از گذاشتن نوشتە لازم است بگویم کە تا کنون 5 تانک لئوپارد تورکیە توسط موشکهای ضد تانک میلان سرنگون شدند
یکشنبه، 1 بهمن ماه 1396 = 21-01 2018

نقشه آمریکا برای کودتای نظامی علیه اردوغان؟
به عقیده یک کارشناس روس، دولت اردوغان ممکن است بهای سنگینی برای تجاوز نظامی به شمال سوریه بپردازد و احتمالا آمریکا بعد از تجهیز نظامی کردها، اردوغان را وارد جنگی کرده که پایان آن نامشخص است.
آ. ائلیار
موضوع « مولوی»:

خوشحالم که دوستان در مورد مولوی صحبت متین و منطقی آغاز کرده اند.
متأسفانه من دانش آموز در این موضوع، به ایده خاصی دست نیافته ام که مسئله مولوی را حل کند.
اما سه منبع را در زیر میاورم که شاید برای علاقمندان اطلاعات مفیدی داشته باشند:
منبع اول

http://www.iranglobal.info/node/49800?qt-topauthor_popular=1

درباره جلال الدین محمد مولوی و اشعار ترکی او

منبع دوم

http://mevlana.blogfa.com/post/8

اشعار ترکی مولوی و شرح و برگردان دکتر ح. م. صدیق (1369) - بخش اول

منبع سوم
مولوی : ویکی پدیا

----

عنوان مقاله: 
ارتش آزاد سوریه یا سربازان پیاده نظام ترکیه؟
Azad
آقای عبد الستار دوشوکی! شما که بقول خودت در سوریه بوده ای، بطور یقین میدانی که سوریه متعلق به (پ ک ک، پ ی د)، و دیگر گروههای تا دندان مسلح کردی نیست! در سوریه ملل مختلفی همانند عربها، ترکان(ترکمانان)، گروههای مسیحی،خلقهای دیگر نیز هستند! کسانیکه فکر میکنند سوریه باید خالی شود، تا در آنجا کردستان بزرگ ایجاد شود، نه از حقوق بشر بوئی برده اند،نه از انسانیت. اگر بعضی ها فکر میکنند،میلبونها مردم سوریه باید بدست گروههای مسلح تروریستی، از خانه و کاشانه شان رانده شوند، مدام العمر در آوارگی و دربه دری بسر برند، تا در سوریه کردستان دلخواهشان ایجاد شود، باید بدانند که خود را در مقابل نیم میلیارد مردم منطقه قرار خواهند داد. دیر یا زود در باتلاق هولناک "ویتنام ترکیه" شکست خواهند خورد! این را هم ترامپ میداند، هم پوتین! و هم مرکل! سمپاشی اشخاصی مثل شما علیه دولت و ملت تورکیه تاثیری بر اراده آنان ندارد.
peerooz
کودکی از درخت افتاد و بیهوش شد. طبیب مجازی آوردند که پس از "معاینه" گفت کودک درگذشته است. در این اثنا کودک به هوش آمد و گفت نه من نمرده ام. بستگان به کودک تشر زدند که "خفه شو, تو بهتر میدانی یا آقای دکتر؟".

جناب palandouz, من گر هارد دورفر شرق شناس آلمانی را نمیشناسم و ارزش فرمایشات ایشان در این باره بر من نا معلوم است, اما اگر مولانا ترک زبانی بوده است که یک عمر در بین ترک ها زیسته و مراد او هم ظاهرا ترک بوده است و مثنوی و دیوان شمس او همه به زبان فارسی ست - و من از وجود دیوان ترکی ایشان بی خبرم - باید اذعان کنم که اگر "آقای دکتر گر هارد دورفر" درست میگویند, پس من یک عمر مرده و در جهل مرکب بوده ام و "فرمایشات" خود را پس میگیرم و دعوا بر سر افتخار "ملیت" مولانا را به افغانستان و ترکیه واگذار مینمایم . از طرف دیگر آیا ممکن است که زبان اقلا علمی و ادبی ترکیه در آن زمان فارسی بوده
عنوان مقاله: 
زبان مادری مولوی
palandouz
آقای پیروز، گر هارد دورفر شرق شناس آلمانی زبان مادری مولوی را ترکی خراسانی میداند که قبل از زبان تورکی اوزبکی که زبان رایج امروز بلخ ومزار شریف میباشد ، در شمال افغانستان رایج بوده است، ونام آن منطقه هم ترکستان جنوبی ویا ترکستان افغانستان درج شده است.
peerooz
جلال الدین مولوی, فارس بلخ زاده ای بود که قسمت اعظم عمر خود را در ترکیه امروزی گذراند و با ترک ها محشور بود و مراد او نیز ترکی از تبریز بود. ایشان نمونه بارزی ست از آن که چگونه ترک و فارس میتواند باهم زندگی کند. دوبیت از مثنوی او بیان حال ماست و هنچنین میتواند رهبر ما باشد.

با وجود آنکه کامنت جناب تورک اوغلی منتشر شده است ایشان هنوز گله مندند که ".....نمی دانم حتی چاپ میشودیا نه چون که دراین سایت هم یک نفرمثل رضاشاه و خامنه ایی واستالین نشسته وخودش تشخیص ندهد،و امرچاپ ندهد،چاپ نخواهدشد......". این گفته آدم را به یا د ترجیع بند شعر عامیانه کودکی میاندازد که " میخورد و ناله میکرد, ای وای روغنش کو؟".

مشکل همیشگی دیگر ایشان اینست که "شونیست های پان ایرانیست و فارسیست" "مثل رضاشاه و خامنه ایی" "ازتدریس زبان مادری تورکان " جلوگیری میکنند.

اگر تعصب ایشان اجازه
عنوان مقاله: 
گفتمان سوریه ای و لیبیایی شدن ایران
علی کاشانی
اولا تظاهرات سراسری بود وبگفته شما نیم بند نبود و چون فریاددها بخاطر غارت و بیداد گری و چپاول بود و چون اصل مشکل مردم حل نشده بزودی همه گیر خواهد شد.دوما عامل سوریه ای شدن دخالت رژیم و حمایت از بشار اسد جنایتکار علتش است ِو اگر واقعا نگران سوریه ای شدن ایران هستی چرا فقط از مردم بجان امده ایران میخواهید که در مقابل فقر و بیکاری که رژیم باعث ان است در مقابل جاه طلبی ها و دخالت در منطقه سکوت کنند بهتر نیست که خطر سوریه ای شدن ایران را به بگوش سردرمداران رژیم. برسانی و بجای مردم زجر کشیده ایران.شما و اصلاح طلبان تا کی میخواهید بخاطر منافع شخصی و جناهی ظلم و ستم بر ملت و خون جوانان شجاعی که سالها است به نا حق توسط این رژیم اشغالگر ریخته میشود سکوت کنید و ادرس عوضی بدهید.
عنوان مقاله: 
چی شد تابحال کجابودی؟ رفیق.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ خانم دهقانی باورمیکنی بااینکه این متن سرپا توهم انگیز ومغلطه رانوشته ایی بازهم من شمارا یک انسان صادق و ... ترازاکثرفدا ییان میدانم.
یادتان است همان آواخرسال 57 بود؛که به پارک جلوی ستادسازمان فداییان آمده وسحنرانی کوتاهی کردید،چون راه ومشی سازمان راازهمان روزهاقبول نداشتی ؛آنجا گفتید،که به این آخوندها نبایدفرصت داد؛ازهمین الان بایدقدرتمان رابه اینهانشان دهیم؟
یادتان است که گفتید،این آحوندهایکی یکی همه شماهارا ازسرراه برخواهدداشت.
اکنون سی نه سال ازآن روزگذشته است.شما راه فردی وچریکی جداگانه ایی پیش گرفتید.
مارفتیم وبعدهم دودسته شدیم وکردند.
پس ازچندسال همان رفقا که اکنون کلمه پان تورک راعین نقل ونبات ...میکنند،خودشان به تمام تشکیلات امرکردند،که راه ماراه رشدغیرسرمایه داری است ومااز طریق خرده بروژوا به سوسیالیسم خواهیم رسید.
همین ...دنبال
Anonymous

ثبت نام کنکور سراسری سال ۱۳۹۷ دانشگاهها فردا یکشنبه آغاز می شود .

بهتره بجای حرف های مفت به یه موضوعات دیگه فکر کنی
Anonymous
ولله ربطی نداشت .
ما زنان مستقلی که بطر غریزی وارد مبارزه شدن ندیدیم
آ. ائلیار
Anonymous در مورد صحبت اشرف دهقانی اظهار نظر کرده اند:
با عنوان « آقای کیانوش توکلی این کامنت برای چاپ نیست...» نوشته اند:
«با بکار بردن کلمه پان ترک فکر می کنی مردم آزربایجان چه فکری درباره تو و آن عینک عهد عتیقت می کنند؟!»
1- نوشتن از«عینک» صحبت کننده،نشانه آن است که Anonymous "مدنیت"توجه به« فکر» را ندارد. و نمیداند « عینک و قیافه» مسئله شخصی هر فرد است. مانند « گشت سپاه و نیروی انتظامی» به خصوصی ترین مسایل دیگران نباید دخالت کند.جناب،به تو چه ؟!...

2- «به کار بردن کلمه پان ترک»: صحبت مورد بحث عمدتاً در مورد « تفرقه اندازان پان ترک» است.
گفته شده که « پان ترک»خود را در پشت « ستم ملی» پنهان کرده و سیاست «سپاه و بسیج و ناامنیتی های حکومت» را پیش می برد . و آنهم« آذربایجان در اعتراض شرکت نمیکند» است. و حکومت این را از خدا میخواهد. جناب، سیاست حکومت را، ترکیستها پیاده میکنند.
عنوان مقاله: 
در باره اشرف دهقانی
حسن
بنمای رخ که باغ و گلستانم آرزوست بگشای لب که قند فراوانم آرزوست
ای آفتاب حسن برون آ دمی ز ابر کان چهره مشعشع تابانم آرزوست
بشنیدم از هوای تو آواز طبل باز باز آمدم که ساعد سلطانم آرزوست


زین همرهان سست عناصر دلم گرفت شیر خدا و رستم دستانم آرزوست
جانم ملول گشت ز فرعون و ظلم او آن نور روی موسی عمرانم آرزوست
زین خلق پرشکایت گریان شدم ملول آن‌های هوی و نعره مستانم آرزوست
Anonymous
ما اصالت مان بلوچ نیست ... خیلی ها نیستن اما دردهای بلوچ و حتی سیستان بیشتر از همه خطه ها بوده محرومیت استان سیستان و بلوچستان را در تصاویر بیشتر دیدم .
اما متاسفانه عادت بدی که عده ای از همشهریان شما دارند .. کافیست به خدمت هیئت حاکمه دربیایند که بهش نمی پردازم .. متاسفانه نمونه های کارهای درخشانشان فراوان است از جنوب و خوزی ستان بگیر تا برسی به مرکز .
و این نقطه ضعف
شاید هم نقطه ضعف همه ما باشه .
عنوان مقاله: 
صفحه شما
peerooz
"آفتاب آمد دلیل آفتاب"

" آقای کیانوش توکلی این کامنت برای چاپ نیست. سایت دیگر سوت و کور و یکطرفه شده....." و "آیا فکر می کنی با آن عینکت از خامنه ای هم مافوق تر هستی......" و "بعد از سالها زبان باز کردی......... مردم آزربایجان چه فکری درباره تو و آن عینک عهد عتیقت می کنند؟!". نام: Anonymous

و این بجای تشکر از جناب توکلی ست که چنین کامنت معقول! و مستندی! را در بخش صفحه شما منتشر کرده است آنهم تنها به این دلیل که ایشان وسواس "حق آزادی بیان" دارند. "با آن عینکت"!! " تو و آن عینک عهد عتیقت"!! کاش جناب Anonymous اقلا درک کند که چرا نویسنده مایل است که Comments are disabled for this video.

ایران را چه کسانی
ایران را چه کسانی می چرخانند ؟
به لینک زیر توجه کنید تا ببینبد ایران را چه کسانی می چرخانند ؟ !
مشتی منفت خور حزب اللهی، با بودجه مردم، در رسانه ها ظاهر شده و فقط شعار و تحلیل و اخبار دروغ و احمقانه به همدیگر پاس میدهند و ژست مقاومت و جنگ میدهند. پول مفت نفت اینها را این چنین واقعبت گریز و خودفریب نموده .
https://www.youtube.com/watch?v=9XoxKL23ss0
عنوان مقاله: 
سخنی با خلق آذربایجان ن "اشرف دهقانی یولداشین آذربایجان خلقیله بیر نئچه سؤزی"
سعيد رضا
به رفيق اشرف دهقانى،
جنبش انقلابى مردم ايران ساليان سال است كه از نبود هم نوازى و هم صدايى رنج ميبرد. پر واضح است كه اين واگرايى و پراكنش نيروها و خلقها از مبارزه اى مشترك با دردى مشترك، بدون دخالت مستقيم و غير مستقيم رژيم ضد بشرى و وابستگان رنگارنگش ميسر نبوده است. به نظر من وظيفه نيروهاى ازاديخواه، برابرى طلب و سرنگونى طلب دورى جستن از تعصبات اعتقادى ، قومى و تشكيلاتى و تلاش مشترك براى هموار ساختن راه همگرايى جويبارها و ايجاد شرايط لازم براى به حركت در امدن رودى خروشان ميباشد، تا اين نبرد تاريخى را به سرانجامى درخشان رهنمون كنند.
رفيق عزيز، افراد شناخته شده اى چون شما ميبايست تعهد بيشترى از اين وظيفه سترگ را به دوش بكشند. ما در مقابل تاريخ و زحمتكشان مسيول هستيم و بايستى بهاء لازم در هر مرحله را بپردازيم.

تنها با مبارزه متحد علیه دشمن مشترک می توان به زندگانی خوش و آزاد دست یافت
عنوان مقاله: 
سخنی با خلق آذربایجان _ رفیق اشرف دهقانی
Anonymous
Comments are disabled for this video
آقای کیانوش توکلی این کامنت برای چاپ نیست. سایت دیگر سوت و کور و یکطرفه شده.سایت شده سایت نورچشمی ها. فقط این سوال را از طریق شما از این خانم می کنم. از چه اینقدر می ترسی که کامنت های زیر کلیپ یوتیوب را بسته ای؟ مگر نمی خواهی با مردم آزربایجان حرف بزنی( به زعم خود) . آیا فکر می کنی با آن عینکت از خامنه ای هم مافوق تر هستی که 40 سال است یکطرفه دشمن دشمن می کند. بعد از سالها زبان باز کردی و بازهم نشان دادی که در سال 57 منجمد شده ای. با بکار بردن کلمه پان ترک فکر می کنی مردم آزربایجان چه فکری درباره تو و آن عینک عهد عتیقت می کنند؟!
Anonymous
جناب اقای سهیمی، شما برای کشته شدن بچه فلسطینی ها بالا پایئن میروید و از جهان خواهان داد میشوید؟! ولی جوانان ایرانی در خیابانها و زندانها قتل عام میشوند لال میشوید و هر زمانی مردم بر می خیزند و خواهان ازادی و تغییر رژیم میشوند، شما بارها انها را نوکران عربستان و اسرائیل و امریکا میخوانید و امروز نیز این چندمین بار است که ادعای سوریه شدن ایران میشوید در چند روز اخیر!؟
ایا شما نوکر اخوندها هستید و یا نوکر روسیه؟
مدرک شما دلیل بر بلوغ فکری و یا شعور کامل نیست.
عنوان مقاله: 
اشرف دهقانی
بامسی
اپوزیسیون فارس تمامیتخواه درتلاش است مردم تورک رافریب دهدتابدون توجه به ظلم های که به خود اومی شود درخدمت اهداف فارس باستانگرا که همان تصاحب قدرت می باشدقرارگیرد.
خانم اشرف دهقان شما که امروز به یادتبریز افتادید زمانی تبریز درچندین مرحله به توهینهای رژیم اعتراض داشتند کجا بودید.
شما که به فرهنگ وزبان وتاریخ وموسقی تورکی بی تفاوت هستید چه انتظاری ازملت تورک دارید.
فارس باستانگرا کوچکترین حقی را به ملیتهای غیر فارس قائل نیست وشما که تاکنون اعتراضی به تمامیتخواهی نکردید .
خانم محترم ما به شما ساتقین ویا مانقورد نمی گویم .
ولی حق مسلم ما است با کسانی که مسبب ظلمهای دراین صدسال ونابودید انقلاب مشروطه و ثمره آن قانون اساسی شدند.
دریک سنگر قرارنگیریم .
فارس تمامیتخواه باستانگرا باید خواسته های ملیتهای غیر فارس قبول کند درغیر این صورت 100سال آیند مثل گذشته به فکر تصاحب قدرت خواهد بود.
بهمن موحدی(بامدادان)
هفتاد و چهارمین سالگرد تولد "فرهاد"، اسطوره و پرچمدار موسیقی انقلابی ایران مبارک. تولدت مبارک اسطوره ی من.
سالیان سال با صدای زنده یاد فرهاد زندگی کردم، اما هنوز که هنوز است صدای او برایم تازگی دارد و در داخل ماشین و اوقاتی که تنهای تنها هستم صدای او را گوش می کنم.
در سال 53 یا 54 ، آن موقع که پسرکی سیزده یا چهارده ساله بودم، در خانه ی دایی جانم برای اولین بار صدای فرهاد را شنیدم که فکر می کنم ترانه ی کوچه ها باریکن یا شبانه یک بود. و پس از آن بود که عاشق خواننده ای با صدای کلفت و بم شدم به نام "فرهاد" . یکی دوسال پس از آن ماجرا و زمانی که تازه به سن جوانی پا گذاشته بودم و سرم پر بود از غرور و باد جوانی، از یکی از دکه های روزنامه فروشی خیابان خراسان، عکس فرهاد را خریدم، عکسی بسیار زیبا از فرهاد که موهایش را از ته تراشیده بود و سیگاری برلب داشت. عکس را در راهروی منزل مان چسباندم...
Anonymous
همین که سینا قنبری ترورش نکرده کافیه !
عنوان مقاله: 
گفتمان سوریه ای و لیبیایی شدن ایران
موسی
اقای سهیلی اولا سوریه را دخالتهای جهموری اسلامی برای حمایت از بشار اسد ویران کرد دوما چه فقط مردم نگران سوریه ای شدن ایران باشند چرا سردمداران رژیم و شخص رهبر نگران نبستند و چرا از خودکامیگی خودشان دست بر نمی دارند و پول و ثروت این مملکت را صرف بلوا و دخالت در کشورهای دیگر میکنند خوب بهتر نیست که برای جلو گیری از سوریه ای یا لیبی شدن ایران مردم گرسنه و بیکار باشند و از نابودی ایران جلو گیری کنند رهبران ایران ایرانی نیستنند ولی ولی متاسفانه ایرانیان را برای پول و مقام به مزدوری خود گرفته اند و انها را در نابودی وطن شریک کرده اند . این سوریه ای شدن شکرد جدید طرفداران رژیم برای بقا رژیم و چپاول است که اصلا نگران خونهای ریخته شده جوانان و حیف میل کشور نیستند.
عنوان مقاله: 
سخنی با خلق آذربایجان _ رفیق اشرف دهقانی
yaradiciliq
"" انهدام درک اقتصادی , با تشویق دو شخصیتی , با کمونیست ها شروع شد "" کسانی که به آغوش غرب پناه بردند و ضمن استفاده از تمام مزایای جهان کاپیتالیستی , انقلاب کمونیستی را از قلب جهان کاپیتالیستی , برای جهان سوم, خواستار شدند , کسانی که از دنیای اقتصاد, فقط داس و چکش را , حفظ کرده اند,
عنوان مقاله: 
آیا جنگ علیه ایران به «حالت تعلیق» درآمده است ؟
yaradiciliq
"" انقلاب واقعی در آمریکا شروع' شده, مهندسی انقلاب کاذب, در خاورمیانه, پیاده خواهد شد "" قوانین جدید مالیاتی, شرکت اپل را تشویق به برگرداندن کاپیتال خود از خارج, به آمریکا کرده, چیزی حدود 247 بیلین دولار, در 5 سال آینده, شرکت اپل, در مقابل تعدیل سیستم مالیاتی, 20 هزار شغل در آمریکا, در بخش دیجیتالی, تولید خواهد کرد, این انقلاب واقعی است و غرب در حال تطبیق خود, با این دنیای جدید است, در مقابل, ایجاد شغل در بخش نفت و گاز در آمریکا, باید به بهای بی ثباتی در خاورمیانه تامین شود, شرایط اقلیمی, تا حدی به استخراج و صادرات کشور های خاورمیانه, لطمه خواهد زد, و پ ک ک , پژاک, کمونیست های جهان سومی و آمریکایه مرکزی, نیز, به این اهداف آمریکا, یاری خواهند رساند.
عنوان مقاله: 
ختنه کودکان
سروش
البته من سواد پزشکیم در حدی نیست که در این رابطه نظر بدم ولی با کمی تحقیق متوجه شدم که این کار ریشه و اساس درستی نداره مثل تمامی احکام دیگه دینی ناشی از خرافات و دروغ پردازیهای کارشناسان دینیه که تو هر مسیله ای خودشون رو صاحب نظر میدونن.
تو دنیای امروز سطح بهداشت به حدی رسیده که ما مجبور نباشیم به تقلید از اجداد عرب خودمون کودکان بیگناه رو ناقص کنیم.
واقعا یه خورده تحقیق و پرس و جو راجع به تصمیم گیری برای جسم یه موجود دیگه ضرری به ما نمیزنه.
التماس تفکر
عنوان مقاله: 
اشرف چریک
پرویز
اقای توکلی اجازه ندهید گروهی تجزیه طلب و تروریست از طریق این سایت روح وروان جامعه را به باتلاق جنگ داخلی هدایت کنند . با سانسور کامنتهای ضد تجزیه طلبی دهان مخالف ر ا نمیتوان بست. همین اشر ف خانم هدفی جز تجزیه کشور ندارد و زمانی ایشان یک تروریست تشریف داشته اند . حرفهای ایشان همان مقاصد پیشه روی ر ا در نهان دارد .
عنوان مقاله: 
پرچم آخرین پناهگاه حقه بازان .
Anonymous
عالی عالی عالی من سه ستاره به مردم غیور ایران و آقای مهدی پور دادم