سکوت رضایت در تائید نژادپرستی!
11.11.2015 - 23:10

کجایید اصلاح طلبانی که تا دیروز سکوت معنی دار مردم آذربایجان در جریان تحرکات سال 88 را  عقب گرد از دموکراسی  و " حرکت به سوی قهقرایی" یاد میکردید ؛ آیا سکوت شما و زدن مهر سکوت بر دهانتان در برابر توهین شنیع به ترکان در برنامه " فیتیله" کانال دو تلویزیون تهران در روز جمعه 15 آبان 94 ، حرکت به سوی مدرنیته است ؟

متمدنین آریایی و طرفداران منشور حقوق بشر کوروشی که سخنان حکیمانه ، بشردوستانه ، عدالتخواهانه و متمدنانه و قرن بیست و یکمی کوروش را از استوانه ای که محتوای نوشتاری آن به یک صفحه کتاب امروزی هم نمی رسد کشف و به تعداد صفحات دایرةالمعارفهای مشهور جهان رسانیده اید کجا هستید ؟

محققین ، نویسندگان ، شعرا ، روزنامه نگاران ، روشنفکران و خارج نشینان متمدن و پست مدرن ایرانی سکوتتان نشانه چیست ؟ توهینی آشکارتر از این که ترکان فرق فرچه توالت را با مسواک نمی دانند ! آیا این سکوت، سکوت تائید نژادپرستی و توهین به کیان انسانی نیست ؟

بر شما چه شده است ؟ یادتان است زمستان گذشته از انتقال مجسمه‌ای از یکی از میدانهای شهر کوچک سلماس در آذربایجان غربی چه غوغایی بپا کردید ؟ مجسمه فردوسی را میگویم که در جریان برداشتن این مجسمه از میدانی و نامگذاری آن به نام " میدان انقلاب اسلامی " چه طومارهایی را امضا کردید و این تغییر را توهین به مردم ایران نامیدید !

آیا در قاموس و فرهنگ شما ترکهایی که در محدوده جغرافیایی آذربایجان تاریخی  و در دیگر شهرها و مناطق ایران زندگی می کنند ایرانی به حساب نمی آیند ؟ اگر برداشتن مجسمه شاعری از میدان شهر کوچکی در آذربایجان که فقط عده ای  رهگذر آنرا می بینند توهین به مردم ایران به حساب می آید ، نشان دادن فردی در نقش ترکی که از فرچه توالت به جای مسواک استفاده می کند که میلیونها کودک ، نوجوان ، پدر ، مادر و دیگر اعضا خانواده از تلویزیون خانه شان آنرا تماشا می کنند توهین به شعور میلیونها انسان ترک به حساب نمی آید ؟

چرا در اعتراض به این عمل گستاخانه و شنیع ، جوهر قلمتان خشکیده ، صفحات طومارتان پاره شده و وجدان انسانیتتان خوابیده است؟ وقتی شما با چنین ادعایی مهر سکوت بر لب می زنید چطور از آن جوان آذربایجانی که نه ادعای روشنفکری دارد ، نه کتاب می نویسد ، نه ادعای فیلسوفی دارد و نه می خواهد جهان را با تئوریهایش به سوی تمدن رهنمون شود انتظار دارید در تماشای مسابقه والیبال در استادیوم الغدیر اورومیه شعار انساندوستانه سر دهد ؟!

حسن راشدی 20 آبان 1394

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
ایمیل دریافتی از نویسنده

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما