همبستگی ١٩ سازمان و تشکل چپ و کمونیست ایرانی در حمایت از مقاومت کوبانی

اکنون و در شرایطی که همه ی بلندگوهای جهان سرمایه داری و رژیمهای به غایت ارتجاعی منطقه به کار افتاده اند که در یک کارزار فریب عمومی به مردم جهان بقبولانند که گویا "وجدان" گردآمدگان در ائتلاف بین المللی ضد" دولت اسلامی" از این همه توحش آزرده گردیده است، اما در مقابل چشمان بشریت آگاه کوبانی را که سرافرازانه در برابر جانیان داعش مقاومت می کند تنها گذاشته اند.ازحماسه مقاومت کوبانی علیه توحش "دولت اسلامی "

 با همه توان دفاع کنیم

 

اکنون بیش از سه هفته است که "کوبانی" میدان جدال توحش" دولت اسلامی " و مقاومت یک پارچه  مردم کوبانی است. تسخیر کوبانی برای "دولت اسلامی" اهمیت استراتژیک دارد. باتسخیر کوبانی آنان هم بخشی از مرز سوریه و ترکیه را در اختیار گرفته، هم با قرار گرفتن در مرکز سه منطقه خودگردان کردستان سوریه راههای ارتباطی این سه منطقه را از همدیگر قطع کرده و نقل و انتقال "یگان های دفاع از خلق" جهت یاری به کوبانی را دشوار ساخته و بالاخره تصور می کنند که اگر مقاومت کوبانی را در هم شکنند دیگر سدی در مقابلشان برای پیشروی نخواهد بود. چرا که کوبانی مظهر تلاش مردمی است که  در دوسال اخیر توسط نهادهای حاکمیت خویش اداره شده اند. پیغام نهفته در مقاومت کوبانی امیدهای رهایی بخش، آزادی خواهانه و حق تعیین سرنوشت را بسیار فراتر از مرزهای کوبانی دست کم در منطقه خاورمیانه  رساتر از همیشه فریاد می زند و درست جوهر همین پیغام است که دولت اسلامی و ائتلاف بین المللی ضد داعش به رهبری آمریکا و دولت ترکیه را در سرکوب این مردم همسو نموده است.

  اکنون و در شرایطی که همه ی بلندگوهای جهان سرمایه داری و رژیمهای به غایت ارتجاعی منطقه به کار افتاده اند که در یک کارزار فریب عمومی به مردم جهان بقبولانند که گویا "وجدان"   گردآمدگان در ائتلاف بین المللی ضد" دولت اسلامی" از این همه توحش آزرده گردیده است، اما در مقابل چشمان بشریت آگاه کوبانی را که سرافرازانه در برابر جانیان داعش مقاومت می کند تنها گذاشته اند.

  باید این کارزار فریب عمومی را رسوا کرد. باید گفت بدون تجاوز و لشکر کشی امپریالیسم آمریکا و متحدینش به عراق، بدون بیش از ده سال جولان جریانات ارتجاعی قومی و مذهبی در عراق، بدون پشتیبانی جمهوری اسلامی از دولت فاسد و بغایت ارتجاعی شیعی در عراق، بدون دلارهای نفتی شیخ نشینهای خلیج و بدون پشتیبانی بی دریغ دولت ترکیه از تحرکات داعش، اکنون به سختی قابل تصور بود که "دولت اسلامی" بخشهای بزرگی از عراق و سوریه را به میدان تاخت و تاز خویش تبدیل نماید.

بی تردید باید گفت که دولت اسلامی و ائتلاف ضدش از یک جوهرند و همین امر موجب استفاده همه ی دول امپریالیستی و همه ارتجاع منطقه را از این جنایت کاران جهت پیشبرد استراتژیهایشان ممکن ساخته و زمانی که" دولت اسلامی" خط قرمزهای تعبیه شده را پشت سر می گذارد، آنگاه همانهایی که توحش دولت اسلامی را سازمان داده بودند، ائتلاف ضدش را به وجود می آورند. میدان نبرد" دولت اسلامی" و" ائتلاف ضدش" میدان نمایش اوج توحش یک طرف و ریاکاری و دغلکاری طرف دیگر است. در گرماگرم این تقابل ارتجاعی اما زنان و مردان کوبانی ایستاده اند که صحنه های پرشور دفاع از آزادیخواهی، دفاع از عدالت و دفاع از آزادگی  را می آفرینند.

اگر دولت اسلامی بر پرچم سیاهش وحشیانه ترین چهره زن ستیزی را به نمایش می گذارد در مقابل زنان سلاح به دست در کوبانی پیام پرشور رهایی زنان را فریاد زده و زیباترین چهره انسانی پیکار همدوش زنان ومردان را به تصویر می کشد .

اگر همه اهرمهای تبلیغاتی ائتلاف ضد دولت اسلامی و همه بلندگوهای جریانات ناسیونالیستی به کار افتاده اند که بگویند بدون کمک و یاری آمریکا و متحدین منطقه ایش نمی توان به جنگ دولت اسلامی رفت، در مقابل زنان و مردان قهرمان کوبانی با حماسه ای که آفریدند راه  مقاومت توده ای را نشان دادند.

در این میدان که یک طرف آن اوج آزادیخواهی و مقاومت عادلانه و طرف دیگر اوج وحشیگری و ریاکاری است بشریت مترقی بی وظیفه نیست. دفاع از مقاومت عادلانه مردم کوبانی دفاع از سرنوشت مبارزه همه آنهایی است که برای آفرینش یک جهان نوین نبرد می کنند . نباید گذاشت که سر نوشت مقاومت مردم کوبانی در جدال میان آن نیروهایی تعیین شود که در غیاب یک بدیل انقلابی و سوسیالیستی جهان را به صحنه تبهکارترین وحشیگریهای خویش تبدیل کرده اند. حتی اگر کوبانی سقوط کند مقاومت کوبانی سرفراز باقی خواهد ماند. بدون تردید قلب تپنده کوبانی ضرب آهنگ پیشروی همه آنانی خواهد بود که آمال وآرزوهایشان در هم شکستن نظم وارونه کنونی است.

ما خود را بخشی از جبهه مقاومت  زنان ومردان کوبانی دانسته ودفاع از پیکار شجاعانه آنان را درلحظه خطیر کنونی ضروری ترین وظیفه انترناسیونالیستی خویش می دانیم.

افتخار بر زنان ومردان شجاع مدافع کوبانی

زنده باد انترناسیونالیسم پرولتری

زنده باد آزادی ، زنده باد سوسیالیسم

پنجشنبه ۱۷ مهر ۱۳۹۳ برابر با ۰۹ اکتبر ۲۰۱۴ 

امضاء کنندگان به ترتیب حروف الفبا: 

١٩-نشست زنان چپ و کمونیست

١-اتحاد چپ ایرانیان در خارج کشور  

٢-اتحاد چپ سوسیالیستی ایرانیان   

٣-اتحاد فدائیان کمونیست    

٤-پیوند در خدمت کمونیست های ایران  

٥ - حزب کمونیست ایران

٦-   سازمان راه کارگر

٧-  سازمان کارگران انقلابی ایران(راه کارگر)

٨-شورای حمایت از مبارزات آزادیخواهانه مردم ایران- استکهلم

٩-  کانون همبستگی با کارگران ایران- گوتنبرگ 

١٠-کمیته بین المللی برای حمایت زندانیان سیاسی ایران- ناظر

١١ کمیته جوانان بلژیک  

١٢ کمیته حمایت از مبارزات کارگران ایران-فنلاند

١٣-  کمیته خارج کشور سازمان فدائیان(اقلیت)

١٤ کمیته یادمان کشتار زندانیان سیاسی دهه٦٠در ایران - مونترال ،کانادا

١٥- نهاد همبستگی با جنبش کارگری ایران-غرب آلمان

١٦-هسته اقلیت

١٧-کمیته حمایت از مبارزات جنبش کارگری ایران-دانمارک  

١٨-میزکتاب دانمارک

١٩-نشست زنان چپ و کمونیست

 

برگرفته از: 
ایمیل رسیده
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
اقای ائلیار برادر محترم دفه قبل ازتون پرسیدم کجای آزربایجان به دنیا اومدی جواب ندادی...خوب الان بگو ببینم تکلیف کردهای عراقی چی میشه؟؟؟تکلیف قره باغ چی میشه ه ه ه؟؟؟؟وقتی به ما حمله کردن شما حرف از برادری و صلح میزنی؟؟؟خاک تو سر این اوپوزیسیون ازربایجان با این نیروهای ترسو وبدبختش که بلد نیستن چند هزار چریک تربیت کنن
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تهرانی گرامی، از شما و دوستان آذربایجانی و کرد خواهش میکنم نسبت به هم اتهام و مسایل اختلاف انگیز مطرح نکنید. چون حالا وقت این صحبت ها نیست. زمانش برسد صحبت خواهند شد. اکنون نیاز داریم مسایل دوستی و برادری مطرح شود. ما با کردها همسایه هستیم و در برخی جاها هم با هم زندگی میکنیم. و این روابط و نزدیگی خواهد ماند. بهتر است اختلاف آفرینی نکنیم. الان اعلامیه از تبریز منتشر کرده ایم که 209 نفر از فعالان اجتماعی از کوبانی حمایت کرده اند. ما آذربایجانیها مردمان صلح جو و مسالمت پیشه هستیم. و همه را دوست داریم. از نظر من بهتر است به مشکلات خودمان برسیم. دوست ما یلماز نویسنده ی مقاله را به خاطر انسان دوستی خائن نامیده است. اصولا این کامنت نباید درج میشد -بخاطر اتهام-ولی درج کردیم که رویش صحبت بشود.از نظر من همانطور که نوشته ام در بین دوستان آذربایجانی «جو دموکراتیک» باید به واقعیت تبدیل شود.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آالیار گرامی, البته که شما مسئول این تشکیلاتهای چپ که این بیانیه را داده اند, نیستید. ما آذربایجانی ها هم کوهی از مشکلات داریم. از شما و دوستان دیگر خواهش میکنم , مشکل مارا هم کمی درک بکنند. جمهوری اسلامی کردهارا در ایران بر علیه ما وسوسه میکند , شما هم از یک طرف ریخته اید سر ما, پان ایرانیستها و پان فارسها را اصلا حرفش نزنیم. مگر ما دیوانه شده ایم از داعش حمایت میکنیم؟ متاسفانه کردها میبایستی متحد طبیعی ما بشوند, متاسفانه از « به بغل هندوانه دادن» پانفارسیزم( برای نمونه همین آقای کرمی ها در انیجا) و دول خون آشام سرمست شده بودند, نه خدارا میشناختند ونه بندگان را. حالا داعش هم طاهر شده
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
«یک با و دوهوا» ی گرامی،1- فاکت بیاورید کدام چیز ایده لوژیک نبود که گفته ام «ایده لوژیک» است؟2- کجا گفته ام کار ارتش در باکو درست بود؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب آقای ائلیار ، خوشبختانه شما قاطی نکرده اید ! اینجا صحبت از چچن و وو نیست . اینکه می فرمایید بدون ایده لوژی به مسئله بر خورد کنیم و خودتان مدام ار ایدولوژی برخورد میکنید و مهر ناسیونالیسم دردستان بر زدن هرگونه نوشته که به مذاقتان خوش نیاید می زنید . قتل عام ارتش سرخ را در قیام باکو زمان گورباچف دیدیم .لنین رهبر کمونیست ها میگفت " در پشت هر اندرز سیاسی ، اقتصادی و اخلاقی ووو منافع این یا آن گرو ه یا باید جست " شما نیز خارج از این گفته نیستید .
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب «یک بام و دو هوا» ، آنچه من گفته ام سخن من است. اما آنچه کمونیستها گفته اند سخن کمونیستهاست. این دو را قاطی کرده اید. حقوق راه انسانی دارد. از راه گروگان گیری کودکان مدرسه ... و منفجر کردن مردم نه کمونیست میتواند حمایت کند و نه من. اینها کارهای ضد انسانی اسلامیست های چچن است که انجام میدهند. این ربطی به هیچ دین و مذهبی ندارد. آنها دین را به ایده لوژی
ضد انسانی تبدیل کرده اند و این کارها را میکنند. و هدفشان نه حقوق انسانی بل حکومت دینی در چچن است. فقط داعش و داعشی ها میتوانند از این کارها حمایت کنند و میکنند.یکی از رهبران مهم داعش همین اهل چچن است که در این حرکات بارآمده است و اکنون در عراق و سوریه کارش را ادامه میدهد. نامش :ابوعمر الشیشانی ست. اینکه کمونیستها با حکومت سرمایه- بهره کشی انسان از انسان- مخالف هستند یک چیزانسانی ست. و خلاف آن ضد انسانی.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای آ. ائلیار این نوشته شمااست"دوستان عزیز، لطفاً با «ایده لوژی ناسیونالیستی خودی» به رخداده ها ننگرید. جان و زندگی انسانها بالا تر از هر اعتقاد و ایده لوژی ست." و بعد " جناب تهرانی کمونیستها از جنگ داخلی، از استقرار حکومت سرمایه ، از ناسیونالیستهای مذهبی ، در بوسنی،چچن، و قره باع نمی توانند حمایت کنند خلاف مکتب کمونیسم است" این یعنی ایدولوزی بالاتر از جان انسان ها . تناقض گوئی از این آشکار تر . واین هم گفته آقای تهرانی "کومونیستهای ما هم مثل آخوندهای ایران قراان را آنطور که به صلاح خود میدانند, تفسیر میکنند.." حال شما جناب آ. ائلیار هر طور مایلید تفسیر کنید .!!
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تهرانی گرامی، راه انسانی برای آزادی اصول جهان شمول خود را دارد. برای آزادی خود نمی توانی کودکان مدرسه را گرو گان بگیری. نمی توانی در ایستگاه قطار مردم را منفجر بکنی و کارهای ضد انسانی دیگر. که «در چچن ناسیونالیست های اسلامی» انجام داده اند. از این راه نه تنها کمونیستها حتی غیر کمونیستها هم نمی توانند دفاع کنند. این راه «داعش و آدمکشان» است. در چچن
این گروهها سیاست میکنند. نه مردم و زحمتکشان. در کوبانی از این اعمال ضد انسانی خبری نیست. آنها از آزادی و استقلال مردم یک شهر در برابر « قاتلان و مرتجعان داعش» دفاع میکنند. این است که جهان از آنها حمایت میکند. از کار ضد انسانی به هر نامی که باشد نمی شود دفاع کرد. چه به نام وطن و چه به نام دین و مکتب. عقیده لازم است در خدمت آسایش و آزادی و رفاه انسانها باشد نه بر عکس. جنگ و کشتار و زور گویی و زندان برای اینکه عقیده ی خود را به دیگری تحمیل کنی

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آ الیار گرامی, من می توانم حرفهای منطقی وبدر بخور هم بنویسم ولی جوابی که دریافت میکنم, از ادامه بحث مایوس میشوم.مگرمبارزه خلق چچن برای آزادی نبود؟مگر چچن ها انسان نبودند؟ مگر مبارزه خلق چچن کاپیتالیستی بود ولی مبارزه خلق کرد در کوبانی سوسیالیستی است؟ مگر نیروهای سرکوب گر روس , نیروی سوسیلیستی بود؟ مگر همین کردها که در کوبانی هستند, کم انسانهای بی گناه و زن و بچه بی گناه را ترور کرده اند؟ مگر کردها بارزانی در عراق ترکمنهای بی گناه را از خانه و کاشانه خود بیرون رانده اند, درفکر ساختن یک کشور سوسیالیستی هستند؟
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
تهرانی گرامی، اصول را زیر اعلامیه آورده اند:« زنده باد سوسیالیسم». نمی گویند «زنده باد کاپیتالیسم». یعنی از جریانی حمایت میکنند که در راه سوسیالیسم است نه کاپیتالیسم. میگویند « زنده باد همبستگی زحمتکشان جهان برای سوسیالیسم» دیگر با سرمایه همبستگی و حمایت ندارند. میگویند «زنده باد آزادی». گروه های ناسیونالیستی مذهبی با آزادی رابطه ندارند با « اختناق و زور» عمل میکنند مثل داعش یا داعش 57(حکومت ایران) ، با اینها حمایت ندارند. و ....

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آ الیارگرامی, از مکتب مارکسیزم کمی بلد هستم. مارکس کجا چنین چیزی نوشته است؟ لطفا کمکم کنید این نوشته مارکس را پیدا کنم و بخوانم. نکند کومونیستهای ما هم مثل آخوندهای ایران قراان را آنطور که به صلاح خود میدانند, تفسیر میکنند.حیات انسانها مقدم بر همه چیز است.اگر مارکس هم برعکسش را گفته است, اشتباه کرده است
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
جناب تهرانی کمونیستها از جنگ داخلی، از استقرار حکومت سرمایه ، از ناسیونالیستهای مذهبی ، در بوسنی،چچن، و قره باع نمی توانند حمایت کنند خلاف مکتب کمونیسم است. در بوسنی جنگ داخلی ناسیونالیستها بود برای حکومت سرمایه. در چچن ناسیونالیستهای مذهبی برای حکومت سرمایه مثل داعش در تلاش اند. جهان هنوز بمب گذاریها و گروگان مدرسه کودکان را از سوی اینان فراموش نکرده است. در قره باع دو ناسیونالیسم ترک و ارمنی فاجعه آفریدند. این خلاف مکتب کمونیسم است. درک اینها برای شما مشکل است. بهتر است کمی مارکس بخوانید...

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من خواهان کشته شدن هیچ احدی نیستم ولی می خواهم از این تشکل های چپ سئوال کنم, چرا این کار خیر وانسان دوستانه شان در کشتارهای چچن, قره باغ, بوسنی گل نکرد؟ اگر کسی از ایk دوستان چپ جواب قانع کننده ای به من بدهد, ممنون میشوم

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
همبستگی ١٩ سازمان و تشکل چپ و کمونیست ایرانی در حمایت از مقاومت کوبانی
بدرستی واژه بیگانه پرستی در مورد بظاهر کنشگران آنهم از نوع چپ گرا ی ما صدق میکند.
چرا همین 19 سازمان و تشکل چپ و کمونیست بظاهر ایرانی در حمایت از مردم ایران که با ندانمکاری و اشتباه همانها ایران و ایرانی بدست داعش وطنی ( آخوند ) سپرده شد، و چه بسا همانها باعث بوجود آمدن داعشهای دیگر هم ، چون خلافت اسلامی در جهان امروز شدند ، نمیتوانند همبسته شوند و با وحدت در عمل داعش وطنی را از بین ببرند که همانا سبب پاک سازی داعشها در خاورمیانه و سایر کشورها بشود؟؟؟
تصویر آ. ائلیار

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
دوستان خیلی زحمت کشیده اند، دست شان درد نکند: «وقتی مبارزه ی مردم و مدافعان کوبانی در حال سقوط» است همبستگی اعلام میکنند. این کار حداقل می بایست از یکسال پیش صورت میگرفت و کسانی که میتوانستند «عملاً » در کنار مردم کوبانی در مبارزه شرکت کنند وارد نبرد میشدند. لازم است پذیرفت که دوستان چپ و کمونیست خیلی دیر جنبیده اند و عملاً هیچ تأثیری در مبارزه برای نجات جان انسانهای بیگناه که از حق حیات و آزادی خود دفاع میکنند ندارند. کمون پاریس دارد قتل عام میشود دوستان تازه به فکر حمایت افتاده اند.آفرین بر این هوشیاری و تحلیل علمی و شجاعت کمونیستهای ما!
به این 19 تشکل چهار تشکل را که در هفته ی گذشته اعلام حمایت کردند اضافه میکنم::«سازمان اتحاد فدائیان خلق ایران
سازمان فدائیان خلق ایران (اکثریت)--
شورای موقت سوسیالیست های چپ ایران--
جمعی از کنشگران چپ». اینها هم دستشان درد نکند . مثل شما.