رفتن به محتوای اصلی

مقاله نویسی و کامنت گذاری   با نام مستعار و استثنا در آن!؟
19.02.2024 - 13:31

اگر شخصی در داخل ایران زندگی میکند و در ضمن فعالیت سیاسی نیز میکند اما بطور مخفیانه مقالاتی نیز مینویسد تا در خارج کشور منتشر شود، طبیعی است که نوشته هایش باید با نام مستعار به چاپ برسد.برای مثال آقای فرهاد مشرق زمینی معروف به ف.م سخن سالهای درازی مقالاتی در داخل ایران می‌نوشت و در خارج کشور در صفحه گویانیوز  منتشر می شد که بالاخره این مسئله توسط سربازان گمنام امام زمان یعنی مأموران وزارت اطلاعات کشف شد و بدین خاطر آقای فرهاد مشرق‌زمینی مجبور به ترک ایران شد و در آلمان ساکن شد و اینک همچنان به نوشتن مقالات گوناگون مشغول میباشد.اما برای کسانی که در خارج زندگی میکنند و هیچ محدویت امنیتی وجود ندارند ،چرا باید با نام مستعار مقاله بنویسند و با اسامی گوناگون، کامنت های تحریک کننده و مستهجن بنویسند و عامل تفرقه و اختلاف در میان مبارزان سیاسی گردند که در نهایت بنفع رژیم اسلامی تمام میشود.فعالان سیاسی که در داخل بطور علنی علیه رژیم اسلامی مبارزه میکنند و جانشان را به خطر می اندازند ،آیا  جانشان ارزش ندارد؟کسانیکه شجاعت ندارند بهتر است مقاله ننویسند

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

برهان

عنوان مقاله
.عامل یا علت؟

هشدار ! - در میان مخالفان استفاده از اسم مستعار ممکن است ارتش سایبری آخوندی باشد که قصد دارد ماهیت مبارزان و نویسندگان مخالف را شناسایی کند.
- استفاده از نام مستعار بخشی از آزادی فردی است و ربطی به دخالت دیگران ندارد و در هر دو رژیم سرکوب گذشته و فعلی مرسوم بوده و صدها تن با اسم مستعار در حوزههای محتلف فرهنگی دینی و سیاسی و اجتماعی فعال هستند و فعال بودند.
-- در مقابل این موضوع، افرادی هم که جویای نام و سوء استفاده از فضای باز رسانه ای هستند قصد دارند هفتگی با نشر مطالب مبتذل و غیرعلمی و توهین و تهمت به افراد و جریانات سیاسی ؛با نام حقیقی خود، جویای نام و مشهوریت باشند،و بشکل جعلی خود را نویسنده جا بزننند در حالیکه از درک و تحلیل ساده ترین موضوعات سیاسی و اجتماعی ایران و جهان ناتوان هستند. و فقط مطالب زرد هیجانی جعلی دروغ و جانبدارانه را در میان اپوزیسیون پخش کنند تا ژورنالیسم آگاه و حقیقی و مبارز واقعی را لوث نمایند.
--- هشدار ! - در میان مخالفان اسم مستعار ممکن است ارتش سایبری فعال باشد تا مبارزان را شناسایی کند و حتی در لیست ترور خود قرار دهد.
داستان آن دزد که فریاد میزد : آی دزد را بگیرید ! را مد نظر داشته باشید و فریب ارتش سایبری آخوندی را نخورید ! استفاده از اسم مستعار، حق طبیعی هر کس و بخشی از آزادی فردی است.
در عوض باید ژورنالیست ....که با نام حقیقی خود به اپوزیسیون و افراد و جریانات سیاسی تهمت میزند، تحت پیگرد قانونی قرار گیرد ، چون هدفش فقط تخریب اپوزیسیون و مشهوریت جعلی و صوری و فرصت طلبانه است.

د., 19.02.2024 - 15:10 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.