رفتن به محتوای اصلی

افشای فایل فیک نیوز مسعود بهنود به رضا پهلوی و واکنش مسعود بهنود
15.09.2023 - 14:19

مسعود بهنود خبرنگار بی‌بی‌سی که سال گذشته نقش مؤثری در تهییج افکار عمومی برای پیوستن به کمپین وکالت به رضا پهلوی داشت، حالا در فایلی صوتی که از او افشا شده می‌گوید: رضا پهلوی اندازه یک گاو هم نمی‌فهمد.

به گزارش خبرنگار سیاسی خبرگزاری تسنیم، یک گروه هکری اخیرا سراغ خبرنگارها و چهره‌های رسانه‌های ضدایرانی رفته و مکالمات آنها را افشا می‌کند.

در جدیدترین مورد صوتی از مسعود بهنود خبرنگار بی‌بی‌سی افشا شده که او در اظهاراتی درباره رضا پهلوی می‌گوید: اندازه گاو هم نمی‌فهمد.

واکنش اکبر گنجی:

این صحبت ها به مسعود بهنود نمی خورد. او با ادب در قلمرو عمومی ظاهر می شود و به کسی توهین نمی کند و با کسی وارد درگیری هم نمی شود. اگر این سخنان را در جلسه ی کاملاً خصوصی هم گفته باشد، معلوم است که بسیار عصبانی بوده و صدایش هم همین را نشان می دهد. به جای توهین، باید گفت و گوی ناقدانه کرد، هر چند مدعیان رهبری از گفت و گو و مناظره فرار می کنند. این فیلم را کانالهای تلگرامی نظامی ها منتشر کرده اند.

***

بخش دوم سخنان مسعود بهنود: جمهوری اسلامی آمریکا و انگلیس را مثل خَر در گِل گیر انداخته است. ایرانی هایی که به انگلیس مهاجرت می کنند دنبال کتاب و شعور نیستند، دنبال کلاهبرداری هستند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

فرامرز حیدریان

درود بر کیانوش عزیز!

در هر صورت چیزی از اصل مطلب نمیکاهد. سیستمهای اطّلاعاتی حکومتها از اعصار کهن تا امروز به اجرای وظایف و اوامری که به عهده آنها میگذارند، مشغولند. فقط روشهای آنها از یکدیگر متفاوت است. اینکه اطّلاعات فقاهتی به انواع و اقسام ترفندها علیه مخالفان سیستم فقاهتی تقلّاها میکند، مسئله ایست واضخ و آشکار؛ زیرا از موضع قدرت و برای دوام قدرت آخوندها و دوام سیستم فقاهتی اقدام میکند. امّا برنامه های مخالفان حکومت فقاهتی علیه یکدیگر را چه باید تفسیر کرد، سوای حسادت و رقابت برای تسخیر قدرت؟.  آقای بهنود از لحظه حضورش تا امروز در تمام صحنه ها و رویدادهای ایران، مواضع فرصت طلبانه داشته است. امثال ایشون بس بسیارانند که هم به میخ میزنند، هم به نعل. هم آسته میرن و آسته میان که گربه شاخشون نزنه. هم آره میگویند. هم نه.  جزو فرقه آدمای آرینه ای است!. شفافیّت و صداقت و رادمنشی در هیچ موضعی نداره. چرتکه انداز حفظ موقعیّت خودشه و منفعت و جاه طلبی. اینجور آدما خطرناکترین افرادی هستند که به تمام رویدادهای حقّ طلبانه مردم علیه حکومتگران، آسیبهای جدّی میزنند. نقد رفتارها و گفتارهای اینجور آدمها را باید با شدّت و جدیّت عمل کرد و رسواگر چهره مکّار آنها شد.

شاد زی و دیر زی!

فرامرز حیدریان  

 

ش., 16.09.2023 - 08:08 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

اولین بار  خبرگزاری تسنیم وابسته  به  سپاه پاسداران  بود که  این فایل دستکاری شده را بنام مسعود بهنود منتشر کرده است .  امروز اقای بهنود  به این خبر واکنش نشان داد و گفته است این نوار دستکاری شده و او هر گز به اقای رضا پهلوی هیج زمانی توهین نکرده است و کسانی  کلمه گاو  را به جمله او اضافه  کرده است (اندازه گاو هم نمی‌فهمد.)

 ایران گلوبال پس از  واکنش بهنود ؛  تیتر و محتوا خبر در این باره را تغیر داده است و اکنون مشخص شده است که هکر های وابسته به اطلاعات سپاه دست به چنین فتنه انگیزی _درست روز  قبل از سالگرد جاوید نام ژینا امنیتی _ زده است که تا اپوزیسیون پیش از این در تفرقه  بمانند.  دوستان به هوش باشید.

جمعه, 15.09.2023 - 23:03 پیوند ثابت
فرامرز حیدریان

درووود!

مختصر و موجز

دنیای «سیاست و قدرت» در عصر اینترنت و هوش مصنوعی و شبکه های اجتماعی بی در و پیکر، دنیای انواع و اقسام دروغها و اتهامات و پرونده سازیها و زاغ همدیگر را چوب زدنها و آتو گرفتها و زهر سازیها برای روز مبادا و رسوایی بار آوردن و موش دوانیها و مترصد کوچکترین حرکت گاف اومدن رقیبان بودن و از همه مهمتر و کارسازتر، مچ گرفتن از «مناسبات جنسی و عشوه گری و لاس زنی و امثالهم» است که به سرعت تیرتخش در جوامع گوناگون بشری رو به گسترش است. همه این کارناوال راه انداختنها و عاشورا به پا کردنهای رقیبان سیاسیی و جاه طلب و قدرتپرست فقط بر یک مدار است که میچرخد و بس:« «قدرت و حسادت و امتیاز».

کسی یا کسانی که برآنند از میان اینهمه گرد و خاکهای طوفانی و چشم فهم و شعور کور کن، راهی برای کشف حقیقت و شناخت پیدا کنند، باید خیلی ششدانگ حواسشان را جمع کنند که دلقکهای عرصه «قدرت و سیاست امروزی» در هر حرفی و اقدامی و موضعی که میگیرند، کدام اهداف و منظورها را دنبال میکنند و حرفهایشان در کفه ترازوی کدام گرایشها انباشته میشود تا بتوانند پسزمینه های تاریک علت گفتارها و رفتارهای شخص ذیربط را به آسانی کشف کنند و هوشیار هوشیار بمانند؛ مبادا که فریب اینهمه رنگآمیزیهای حقّه بازان و شعبده گران دلقک را بخورند. جهان سیاست در معنای «کشورآرایی و مسئولیّت پذیری و شخصیّت داشتن» به فرصتهایی نیاز دارد تا از میان خون دلخوردنهای مردم همیشه محکوم و غارتشده و سرکوبشده و هیچ انگاشته شده و صغیر و حقیر قلمداد شده، شخصیّتی ارزشمند و کارگذار و تاریخی ظهور کند و بر تمام اینهمه شعبده بازیهای دلقکان اتوکشیده و متظاهر و نان به نرخ روز خور و هزار چهره مکّار، خط بطلان بکشد.
نمیخواهم وارد جزئیات شوم. امّا اینکه شاهزاده رضا پهلوی در کجا ایستاده اند و وزنه و میزان فهم و شعور او چقدر است یا تا چه اندازه میتواند بر مسائل کشوری و ذهنیّت مردم ایران در جامعیّت وجودی و همچجنین رویدادهای اکنون و فردای وطن ، موثّر باشد، مبحثیست که به قول معروف، لب دریا معلوم میشود نه در دنیای دیجیتالی و مجازی. در جایی که آقای «بهنود کلّا تا امروز نشان داده است دهها چهره مرموز و متظاهر و ریاکارانه و نون به نرخ روز خور داشته است و هر دفعه که پا داده بر حسب ذائقه و شمّ اپورتونیستی اش، مواضع خودپسندانه و مقتدرپسندانه گرفته است و هیچگاه تا امروز آن رادمنشی را نداشته است که شفّاف بگوید چه میخواهد، مسئله ایست که همچنان در گفتار و رفتار ایشون در سایه مانده و رانده شده است. ایشان با تمام ادّعاهای عصا قورت داده اش و در متن قنطور نویسیهایی که تا امروز نوشته و منتشر کرده است، نمیتوان یک جمله پیدا کرد که صنّار سی شاهی دردی از دردهای مردم و مام وطن را درمان کند. مشق نویسیهای ژورنالیستی برای سرگرمی از ما بهتران به تعبیری که عوام منظور نظرشان است البته. در اینکه ایرانیانی هستند که فقط برای کار و کاسبی و کلاهبردادی و غیره و ذالک به کشورهای اروپایی یا دیگر اقصاء نقاط جهان میروند، مبحثیست که ربطی به اصل قضیه ندارد؛ زیرا آنانی که ادّعا میکنند برای درس خواندن و دانشگاه رفتن و فلان و بیسار شدن از گذشته های دور تا همین امروز پا به کشورهای غربی پا گذاشته اند، تا کنون چه گلی به سر خودشان و مردم زده اند که بخواهند باد به غبغب اندازند و خود را در مقایسه با آن ایرانیان فلان و بیسار، برتر و عالی منش تر بشمارند؟. کدام کتاب ارزشمند را خوانده یا نوشته اند که تحوّلی در بینش و فهم و رفتار خودشان یا ایرانیان به طور کلّی داشته باشند؟. دکارت، یک کتاب مینویسد. اروپا را تکان میدهد. کانت، یک کتاب مینویسد، جهان را تکان میدهد. انیشتین، یک نظریّه را عبارتبندی میکند، جهان و کیهان را متحوّل میکند. توماس کوهن، یک کتاب مینویسد، سراسر دانش را دگرگون میکند. در جامعه ما یه احمقی که نمیتوانسته یه جمله فارسی بنویسد، کتابی مینویسد و تمام مردم را صغیر و حقیر و نفهم قلمداد میکنه و ملتی و سرزمینی را با آنهمه تاریخ و فرهنگ و عظمت و صلابتی که تا کنون داشته است به همّت همین کتابخوانهایی همچون شما، به قعر بدبختی و ذلالت و خفّت و خوار زاری و نکبت و نابودی سوق میدهد، بدون آنکه مدّعیان کتابخوانی و استادی و متخصّص بودن و فلان و بیسار تا امروز توانسته باشند در رازشکافی ترّهات او و علّت دوام کاست احمقهایی همچون خودش، میلیمتری گام بردارند. اگر مدّعیان کتابخوانی و استادی و کنشگری و فلان و بیسار که کائنات نیز گنجایش تکبّر و ادّعاهایشان را ندارد، به دنبال کاسبی و کلاهبرداری رفته بودند، شاید چهره میهن و مردم به گونه ای دیگر میبود از آنچه که امروزه روز هست. کتابخوانی، هنر نیست؛ بلکه فهمیدن محتویات کتاب و متفکّر و ایده آفرین و رادمنش و فونکسیونر و جوینده و پهلوان شدن برای گسترش آزادی و خوشی و دلشادی و سرفرازی و سربلندی مردم و میهن است که ارزشمنده. شما و امثال شمایی که ادّعای کتابخوانی و کتابنویسی میکنید، کدام تحوّل فکری و منشی را توانسته اید حدّاقل و حدّاقل تا امروز در رفتار و گفتار هزار نبشه خودتان ایجاد کنید آقای مسعود بهنود؟ مردم پیشکش شما باد.
ختم کلام. تا زمانی که اشخاصی همچون آقای مسعود بهنود، آن شهامت را ندارند که مستقیم در برابر دیگری، نظرات خودشان را بر قلم و زبان بیاورند و موضع صریح و رادمنش خود را در برابر حکومت گیوتینی فقاهتی که رسالتش نابودی زندگی و ایران و ایرانیان است، با دلیری و شجاعت ابراز کنند، آش حکومت فقاهتی به حلقوم ملّت و مدّعیان مخالف حکومت فقاهتی در هر کوی برز میهن و خارج از میهن سرازیر خواهد شد.
شاد زیید و دیر زیید!
فرامرز حیدریان

جمعه, 15.09.2023 - 16:29 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.