رفتن به محتوای اصلی

برخورد جهان با انقلاب زن زندگی
12.09.2023 - 11:27

 

در دومین برنامه ویژه‌نامه سالگرد انقلاب زن زندگی آزادی با این سه پرسش پاسخ خواهیم داد که  بر خورد جهان، كشورهاى مدافع دموكراسى در فاز اول انقلاب ژينا چگونه بود؟ ميشود كلى ترين خطوط اين برخوردها را تعريف كنيد و آيا كشورهاى غربى دست از حمايت از انقلاب زن زندگى ازادى كشيده اند؟  و در نهایت آيا اين انقلاب توانست جهان را قانع كند كه تغيير در ايران ضرورى است ،  براى اينكه جهان اين تغيير را بپذيزيد ، نيروهاى سياسى و اپوزيسيون چكار بايد بكنند؟ با دکتر براتی از اعضای کارگروه بین‌الملل شورای مدیریت گذار و دکتر فارسی سرپرست گروه بین الممل شورای مدیریت گذار همراه هستیم تا به پرسشهای شما بیننده‌های عزیز برنامه شما و شورا پاسخ دهیم .  لطفا با ما تماس بگیرید و انتقادات، پیشنهادات و پرسشهای خود را مطرح کنید ‏shora-tv@naghieh.de

شورای مدیریت گذار

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

سهراب

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

فرامرز حیدریان

درووود!

اصل مطلب.

تغییر در ایران، دستور روز و معضل سیاستمداران و دولتها و مردم کشورهای دیگر نیست که بخواهیم منتظر اجازه یا تایید و تصدیق آنها باشیم. چنین تصوری داشتن، خامی و بی خبری و سطحی بینی را اثبات میکند؛ نه درایت و هوشیاری و ژرفاندیشی و بیداری و خواست و آرزو را. یا ما ایرانیان در جامعیّت وجودی منهای آنانی که حاکم و تابع حکومتگرانند، خواهان تغییر در سیستم کشورداری و مناسبات اجتماعی هستیم که باید از بهر چنین خواست به حقّ با اراده ای پولادین بدون امّا و اگر و صبر بکوشیم و در عمل نشان دهیم که قلبا و مغزا و با آگاهی تام آنچنان شخصیّت فرهیخته و فرزانه ای داریم که میخواهیم تغییر را. اروپاییان و دولتها و سیاستمداران آنها، زمانی با ما همسو و همراه خواهند شد که به عیان ببینند خواست تغییر خواهی را.

ما برای اینکه ایران را در جامعیّت وجودی ساکنینش به جهانیان اثبات کنیم، به هیچ وجه به صدور اجازه نامه از احدی محتاج نیستیم؛ بلکه به یقین به خویشتن و اعتبار دادن به کرامت و شرافت و ارجمندی گوهر شاهنشاهی و خدایی تک تک خودمان است که محتاجیم و از برایش باید پافشاریها کنیم تا هم حاکمان بی لیاقت بفهمند ما ذلیل و حقیر و صغیر نیستیم که «احمقهایی بالذات به نام الله کریه و زشتخو» بخواهند همچنان بر ما «ولایت» داشته باشند. ماییم که شخصیّت و شعور و فهم و دانش و آگاهی و آدمیگری خود را باید اثبات کنیم و به محک بزنیم تا لیاقت تایید شدن از طرف دیگران را داشته باشیم؛ نه اینکه دیگران بگویند آیا ما لیاقت زندگی بهتر و شادخواری و دیگرسانی را داریم یا همین حکومت ملّاها نیز از سرمان زیادیه تا ابدالدّهر. آنانی که می نشینند دور هم و در شبکه های اجتماعی فرصت آن را دارند که ککلکلکل بکنند، بهتر است قبل از انجام هر کاری، یک ساعت فکر کنند که چه میخواهند بگویند و منظورشان از گردهمآیی چیست؟؛ نه اینکه همینطوری فی البداهه بیایند حرفهایی بزنند که صنّار سی شاهی اعتبار نداره؛ سوای باعث و بهانه ای شدن برای تمسخر و خنده!.
شاد زیید و دیر زیید!
فرامرز حیدریان
س., 12.09.2023 - 18:33 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.