رفتن به محتوای اصلی

به بهانه انتشار متنی مشترک از سوي چهره‌های مخالف جمهوري اسلامي
08.02.2023 - 06:03

چند سوال در یک پاراگرف:

تصویر

از خود بپرسید: مشکل شما با این نام ها چیست:شاهزاده رضا پهلوی، مسیح علینژاد، حامد اسماعیلیون، شیرین عبادی، عبدالله مهتدی، علی کریمی، نازنین بنیادی و گلشیفته فراهانی؟ ایرادها بجا هست اما مانع نیست و نباید باشد: برخی از آنها تجربه کار سیاسی ندارند، زندان نرفته اند، شکنجه نشده اند، درد دیگران را تجربه نکرده اند، در یک بحث سیاسی براحتی شکست میخورند...! بله! همه اینها وارد است. اما آیا شرط کافی برای عدم شایستگی شان برای امری که بعهده گرفته اند هست؟ از چه ترس دارید؟ که روزی اینها مثلا حامد اسماعیلیون وزیر صنایع یا آقای  مهتدی وزیر علوم و ارتباطات شود؟ یا شاهزاده تصمیم بگیرد کدام خیابان اسفالت شود یا کجا سد ساخته شود (مثل پدرشان؟). اگر ترسی در دل دارید باید از این چیزها باشد دیگر؟ اگر اینها نباشد از چه چیز میتوان ترس داشت و نگران بود؟ شاهزاده دیکتاتور شود؟ که چه بدست آورد؟ من از او کمتر از همه میترسم! اصلا ترسی از او ندارم و چرا بترسم و بارها سوال کرده ام از آنها که هی نگرانی از دیکتاتور شدن او را مطرح می کنند که برای دیکتاتور شدن باید یک چیزی بدست بیاورید؟ شما فکر می کنید شاهزاده چه چیز ارزشمندی را با دیکتاتور شدن بدست خواهد آورد؟ خودتان را جای او بگذارید. آیا ترجیح میدهید که یک نام نیک از خودتان در تاریخ ایران بجای بگذارید یا یک نام منفور؟ آیا نگرانی شما از دیکتاتور شدن شاهزاده بیشتر مشکل خود شما از فهم امر سیاست و کارکرد آن نیست تا مشکل شاهزاده یا مشکل آقای مهتدی؟  ( در مورد آقای مهتدی خطابم به نگران های تمامیت ارضی است).

با توجه به تاکید چند باره و اخیر شاهزاده بر امر تمامیت ارضی که خط قرمز ایشان و میلیون ها ایرانی دیگر است، حضور آقای مهتدی در این نشست موجب دلگرمی است و رفع نگرانی کسانی که  نگران امر تمامیت ارضی ایران بوده اند.  در عین حال خوب است جوانترهایی که با توجه به 40 سال فشار دائمی اظهاراتی از روی عصبیت و نه امر سیاست مطالبی را بر زبان و قلم جاری می کنند به این امر توجه کنند که هم شاهزاده و هم جناب مهتدی نماد مطالبات و آرزوهای ایرانیانی هستند که این دو را در طی سالها کنش سیاسی دنبال و تایید کرده اند و امروز همچنان به این دو اعتماد دارند. بجای هرگونه جنگ و دعوای حیدری و نعمتی امر بناچار و شایسته این است که اعتمادمان را از سر آگاهی در سبد این دو بنهیم و بر خروجی این نشست امید ببندیم. حضور جناب مهتدی در کنار شاهزاده در عین حال نماد حضور و مطالبات سایر هم میهنانی مانند بلوچ ها، عرب ها، ترکمن ها، ترک ها نیز هست که در این سالها مطالبات شان نادیده گرفته شده و سرکوب شده است.  خروجی این نشست یک همرایی ملی است و خوب است که از جانب همه ایرانیان مورد احترام و اعتبار قرار بگیرد. 

 

سخنی با پیرانه سران اهل سیاست

در اینجا روی سخنم با هم میهنانی است که در این سالها هنرشان در مخالف خوانی بوده و منشاء خیری نبوده اند. یک نگاهی به 40 سال گذشته خود بیاندازید. چه سنگی بر سنگ گذاشته اید؟ اگر اسمی در کرده اید تنها بخاطر مخالفت با جمهوری اسلامی بوده و یا مخالفت با امر سلطنت یا مخالفت با کرد و بلوچ و عرب؟ خب هرچه بوده این «افشا گری ها» کارکرد خود را در این 40 ساله داشته و اگر پیامی داشتید به «مردم ناآگاه» رسانده اید و مردم را هشیار کرده اید. قدم بعدی چیست؟ آیا لزوم تغییری اندک در کنش و تفکر خودتان حس نمی کنید یا همچنان مرغ تان یک پا دارد؟ آیا در قاموس شما یک «آزادی یواشکی» از بند آن ایدئولوژی که زمانی در نوجوانی با خواندن دوتا جزوه به آن عقیده پیدا کردید میتواند وجود داشته باشد؟ یک آزادی یواشکی که «بابا فوقش در بدترین حالت میخواد چی بشه؟ هرچی بشه که دیگه فاجعه نمیشه! یک زمانی از سر نادانی و نفهمی رفتم زیر یوغ خمینی اما این نباید باعث بشه من از کارایی بیافتم و انجایی که باید با حمایتم منشاء خیری باشیم ترس از خروجی آن نفهمی در مورد خمینی باعث شود که اینجایی که میتوانم منشاء خیری شوم دریغ کنم». عزیز مخالف همیشگی همه کس و همه چیز!.. اگر فکر می کنی اعتباری و آبرویی داری که نگه داشتی و نمیخواهی با خودت به گور ببری، و میخواهی منشاء اثری باشی، از این افراد و این نشست حمایت کن!  الان وقتش است! این یک شانس دوباره است.  بیانیه «پیمان نوین» شاهزاده که بیش از دو سال پیش صادر شد و شاهزاده با چه اصراری دست شان را به طرف همه ایرانیان و نیروهای سیاسی دراز کرده بودند با برخوردهای نابجا و نبود زیرکی سیاسی از دست شد. حال فرصتی دوباره است. منتظر بهترین وضعیت مورد نظر خودتان نشوید که هرگز «بهترینی» وجود نخواهد داشت و ایده آلی در زندگی بدست نخواهد آمد.   اگر اینجا هم منشاء خیری نباشید.. اگر اینجا هم اعتبار و آبروی سیاسی تان را (دستکم به اندازه آن آدم که شجاعتش را داشت در جایی که لازم دید آبرویش را با خدایش معامله کند) خرج نکنید و در سبد حمایت قرار ندهید.. مطمئن باشید که پس از مرگ تان کسی دست گل قدردانی بر مزارتان نخواهد نهاد. در هیچ کتاب تاریخ از شما بعنوان منشاء اثر یاد نخواهد شد. نهایت در کتب تاریخ بدون ذکر نام در جمعی متعصب که تعصب شان را تا گور بر دوش کشیدند و مثل «سزیف افسانه ای» سنگ مخالفت شان را بارها و بارها بیهوده به سر قله بردند و سقوط کردند و دوباره این سنگ را بر کول گرفتند قرار خواهید گرفت که جایگاهی بس تاسف برانگیز در کارنامه تاریخی تان است. انتخابش با خودتان. 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

محسن کردی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

محسن کردی

عنوان مقاله
آقای کیانوش توکلی!

 

 دوست عزیزم آقای کیانوش توکلی

طبق روش اخیر که سایت ایران گلوبال پی گرفته قرار شده که کسانی که نزد شما شناخته شده هستند اجازه نظر دادن داشته باشند. پس از پیگیری این سیاست تشنج ها برطرف شد و آرامش خوبی برقرار شد و نویسندگان دیگری نیز رغبت کردند با رعایت ادب به بحث و تبادل نظر بپردازند. اما باز فردی  با نام مستعار لاچین که یک فرد لمپن عقده ای  و فحاش است و بارها فضای ایران گلوبال را آلوده کرده و دوباره سر و کله اش پیدا شده. مسئولیت این لودگی های خارج از اخلاق بعهده شماست چون شما این فرد را می شناسید. چنین کسی  چه با نام مستعار و چه حقیقی حق ندارد این سایت و نوشته های من یا دیگران را با لجن پراکنی هایش آلوده کند.  همانطور که میدانید من تحمل همه گونه انتقاد را دارم و از برخورد اندیشه ابایی ندارم.  چند بار که چند نفر لوده تجزیه طلب با نام مستعار از کج فهمی شما از مقوله آزادی بیان سوء استفاده کردند و شلوارشان را کشیدند پایین و به این سایت ادرار کردند من هم در حد خود آنها گند زدم بلکه شما از خواب بیدار شوید. آنقدر این لجن ها در لجن فرو رفتند که اینجا نوشتند صورت فارس ها به رنگ صورتی و مثل نوک آلت تناسلی مردان است! و شما به حساب کج فهمی از آزادی بیان تحمل کردید! بنظر میرسد دوباره این دلقک بی نام و نشان با حمایت شما سر و کله اش اینجا پیدا شده و من واقعا صبرم لبریز شده.  اگر یک بار دیگر این فرد لوده و لمپن در این سایت شروع به لودگی و دلقک بازی بکند من برای همیشه از این سایت میروم. در این سالهای فعالیت با شما بارها از سایت های دیگر خواسته شده که صدای یک نیروی راست در سایت آنها باشم و گاهی مطالبی برای شان ارسال کنم.  اما من به رسم وفاداری و این شما این امکان را در شرایطی که سایر سایتهای چپ اجازه نوشتن مقالات مرا نمیدادند (و امروز استقبال می کنند) و  سالها با دوستان چپ در سایت ایران گلوبال همکاری داشته ام و مینوشتیم در همینجا به همکاری ام ادامه دادم. اما این آخرین بار است که من این لاچین،  این آدم لوده لمپن و بی پرنسیپ را تحمل می کنم. شرط ادامه همکاری من با شما و سایت ایران گلوبال در این است که  شما باید از حضور او در این سایت حتا برای نوشتن مطالب بدون توهین جلوگیری کنید! او هیچ دانشی به دانش خوانندگان این سایت نیافزوده و تنها برای خالی کردن عقده هایش از ما فارس زبان ها در این سایت پرسه میزند و لودگی می کند و قبل از همه به ریش شما میخندد. متاسفم که صدای خنده چندش آورش را نمی شونید. لذا اینجا در حضور همه نویسندگان دیگر شرط می کنم که  اگر یک بار دیگر مطلبی از او حتا بدور از توهین در سایت ایران گلوبال ببینم به حساب این میگذارم که شما نیز با او در نظراتش شریک هستید و عمدا به او اجازه این بی پروایی ها را میدهید و برای همیشه از این سایت خواهم رفت. از سایر نویسندگان سایت هم میخواهم که بخاطر حفظ شئونات و احترام خودشان همین شرط را برای همکاری با ایران گلوبال در نظر بگیرند تا محیط سایت از لوث وجود لوده ها و فحاشان پاک شود. 

پ., 09.02.2023 - 03:59 پیوند ثابت
lachin

عنوان مقاله
به بهانه انتشار متنی مشترک از سوي چهره‌های مخالف جمهوري اسلامي

ســـلام دوسلار..

آقای محسن کردی پرسیده است که (مشکل شما با این نام ها چیست:شاهزاده رضا پهلوی )..بایستی به ایشان باز هم یاد آوری کرد که " رضا پهلوی "  از ((  بانــک اسپـــرم پهلویان )) ساخته شده است و کارنامه سیاسی این شخص هم تنها بخاطر نام همین بانک اسپرمی است که به یدک میکشد. بار ها اشاره شده است که آقای رضا پهلوی استعداد اداره یک کارگاه ماشین شویی با پنج کارگر را ندارد چه رسد به یک کشور بالای 80 میلیونی با فرهنگ ها و ملت های مختلف . پوریای ولی پشت و پناه پهلوان ها باشد.

چ., 08.02.2023 - 07:00 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.