رفتن به محتوای اصلی

منابع روسی از حملات پهبادی : مقر فرماندهی سپاه/ قرارگاه نیروی ویژه سپاه "قدس"/مرکز تولید مهمات و پهپاد/کارخانه اسلحه سازی
29.01.2023 - 15:05

به نقل از صفحه تلگرام سرگئی گلازیف: فهرست مراکزی در ایران که به آنها حملات موشکی انجام شده مشخص شده است:

مقر فرماندهی سپاه

قرارگاه نیروی ویژه سپاه "قدس"

مرکز تولید مهمات و پهپاد

تصفیه خانه.

کارخانه اسلحه سازی

پایگاه های نظامی در همدان و کرج. https://t.me/glazieview/2851

یک رسانه اسرائیلی: حمله پهپادی شامگاه شنبه «آزمایشگاه مواد و انرژی اصفهان» را هدف گرفت

در حالی که مقام‌های جمهوری اسلامی مدعی «ناموفق» بودن حمله پهپادی و انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی در اصفهان هستند، وبلاگ اینتلی تایمز در اسرائیل اعلام کرد که محل هدف قرار گرفته، «آزمایشگاه مواد و انرژی اصفهان» بوده است.

این وبلاگ که گزارش های اطلاعاتی منتشر می کند، نوشت که هدف حمله پهپادی شامگاه شنبه در اصفهان، «پژوهشگاه فضایی ایران» وابسته به وزارت دفاع بوده است.

اینتلی تایمز همچنین نوشت که زمان این حمله اتفاقی نبوده است و در پایان روزی انجام شد که علی خامنه‌ای رهبر جمهوری اسلامی از نمایشگاه دستآوردهای صنعتی ایران، که شامل دستآوردهای پهپادی نیز بود دیدار کرد.

این رسانه ادامه داد: دو سال پیش هم، حمله به مزرعه سانتریفوژهای ایران درست در پایان همان روزی انجام شد که در صبح آن، حسن روحانی رییس‌جمهور وقت جمهوری اسلامی نمایشگاه دستآوردهای اتمی ایران را افتتاح کرده بود.

جروزالم‌پست به نقل از منابع اطلاعاتی غربی و منابع خارجی نوشت برخلاف ادعای جمهوری اسلامی مبنی بر «تخریب جزئی سقف» تاسیسات «توسعه سلاح‌های پیشرفته»، در حمله پهپادی شامگاه شنبه، این حمله «موفقیت فوق‌العاده‌ای» بوده است.

این در حالی است که حسین امیر عبداللهیان، وزیرخارجه جمهوری اسلامی اعلام کرد که حمله پهپادی به یک مجتمع وزارت دفاع در اصفهان، بر برنامه اتمی جمهوری اسلامی تاثیری نخواهد داشت.

 

در پی وقوع انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی در اصفهان، وزارت دفاع جمهوری اسلامی این ادعا را مطرح کرد که این مرکز هدف «حمله ناموفق» ریزپرنده‌ها قرار گرفته است.

وزارت دفاع در بیانیه‌ای انفجار این مرکز مهمات‌سازی در اصفهان را «حمله ناموفق» خواند و اعلام کرد: «این حمله با استفاده از ریزپرنده‌ها صورت گرفته که یکی از آنها مورد اصابت پدافند هوایی و دو فروند دیگر در تله‌های پدافندی گرفتار و منفجر شدند.»

این بیانیه افزود: «این تهاجم ناموفق تلفات جانی نداشته و آسیب جزیی به سقف کارگاه وارد نموده که خللی در تجهیزات و ماموریت‌های مجموعه ایجاد نکرده است.»

وزارت دفاع جمهوری اسلامی تاکید کرد: «این اقدامات کورکورانه تاثیری در تداوم مسیر پیشرفت کشور نخواهد داشت.»

پیش‌تر، خبرگزاری صداوسیمای جمهوری اسلامی از شنیده شدن صدای انفجار مهیبی در شهر اصفهان خبر داد و نوشت: «انفجار در یکی از مراکز مهمات‌سازی وزارت دفاع در اصفهان رخ داده و براساس اعلام معاون سیاسی امنیتی استانداری اصفهان تلفات جانی نداشته است.»

ویدیویی که در شبکه‌های اجتماعی منتشر شده لحظه انفجار در یک مرکز مهمات‌سازی در اصفهان را نشان می‌دهد. شهروند اصفهانی در این ویدیو می‌گوید که علت انفجار برخورد یک پهپاد بوده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.
CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.