بیست ویدئو از ۲۰ شهر پس از مسابقه فوتبال و شعار علیه خامنه ای
21.11.2022 - 21:17

گزارش‌ها از سرکوب بی‌رحمانه شهروندان در شهرهای کردنشین ایران

 

مراسم خاکسپاری کاروان قادر شوکری،‌ نوجوان ۱۶ ساله هم در پیرانشهر هم برگزار شد و همزمان نیروهای حکومتی به خشونت گسترده‌ای در برابر شهروندان دست زدند

 

مراسم خاکسپاری کاروان قادر شوکری،‌ نوجوان ۱۶ ساله هم در پیرانشهر هم برگزار شد و همزمان نیروهای حکومتی به خشونت گسترده‌ای در برابر شهروندان دست زدند

گزارش‌ها از ایران حاکی از سرکوب شدید و بی‌رحمانه شهروندان در شهرهای کردنشین از جمله جوانرود در استان کرمانشاه توسط نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران است.

شبکه حقوق بشر کردستان می‌گوید که آمار زخمی‌شدگان اعتراضات امروز در شهر جوانرود به دهها تن می‌رسد. آمار رسمی از تلفات احتمالی و مجروحان سرکوب شدید در مناطق کردنشین منتشر نشده است.

این شبکه به نقل از شاهدان گزارش داده که ماموران سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در برخی از نقاط شهرهای کردنشین از «دوشکا» استفاده کرده‌اند.

با توجه به عدم دسترسی به آمار و اطلاعات دقیق بویژه محدودیت‌ها و اختلالات اینترنتی، بی‌بی‌سی نمی‌تواند به طور مستقل این ارقام و اطلاعات را تایید کند.

تصاویر منتشر شده در شبکه های اجتماعی معترضان در جوانرود را پرشمار نشان می‌دهد

 

تصاویر منتشر شده در شبکه‌های اجتماعی معترضان در جوانرود را پرشمار نشان می‌دهد

بر اساس گزارش‌ها، بیمارستان جوانرود با کمبود خون رو به رو شده است. ویدیویی که به دست بی‌بی‌سی فارسی رسیده حاکی از تجمع انبوهی از مردم در بانک اهدای خون در کرمانشاه است.

بر اساس گزارش‌ها که برخی از زخمی شدگان از بیم بازداشت توسط ماموران، به مراکز درمانی مراجعه نکردند. تصاویر منتشر شده از جوانرود وضعیت خونباری را نشان می‌دهد.

 

گزارش‌ها از مجروح شدن ده‌ها نفر در اعتراضات امروز در جوانرود استان کرمانشاه خبر دادند

تصویر

شبکه حقوق بشر کردستان در خبری میگوید که آمار زخمی شدگان اعتراضات امروز در شهر جوانرود استان کرمانشاه به دهها تن می‌رسد.

این شبکه میگوید که بیمارستان جوانرود با کمبود خون رو به رو شده است و این در حالی است که تعدادی از زخمی شدگان از بیم بازداشت شدن به مراکز درمانی مراجعه نکردند.

تصاویر خونباری از شهر جوانرود منتشر می‌شود.

جمعی از روحانیان اهل سنت در کردستان خواستار برگزاری رفراندوم در ایران شدند

جمعی از امامان جمعه و مدرسان اهل سنت در کردستان خواستار «برگزاری یک رفراندوم با نظارت نهادهای بین‌المللی در ایران» شده‌اند.

حدود سه هفته پیش مولوی عبدالحمید، امام جمعه اهل سنت زاهدان هم در خطبه‌های نماز جمعه با بیان اینکه الان اکثریت مردم ایران ناراضی‌اند، گفته بود:«اگر قبول ندارید با حضور ناظران بین‌المللی یک رفراندوم بگذارید و نتیجه آن را بپذیرید.»

آقای عبدالحمید گفت: «ملتی را که ۵۰ روز است در خیابان‌ها اعتراض می‌کند، نمی‌توانید با کشتن و زندان و زدن، آنها را عقب برانید.»

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما