اسامی و مشخصات ۱۸۲ شهید راه آزادی در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱
تکمیل می شود
05.10.2022 - 20:57
تهیه و تنظیم:
کانون حقوق بشر ایران

اسامی و مشخصات ۱۸۲شهید راه آزادی از جمله ۸۸ هموطن بلوچ که توسط ماموران امنیتی به شهادت رسیدند، گرد آوری شده و منتشر میشود- این مجموعه بروز می شود

کانون حقوق بشر ایران چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱، اسامی و مشخصات ۱۸۲ شهید راه آزادی در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ را منتشر کرد. شمار شهیدان راه آزادی در این اعتراضات از این رقم بسیار بیشتر است که در دست تحقیق می باشد.

جدید- چهارشنبه ۱۳ مهر ۱۴۰۱؛ اسامی و مشخصات ۴۱ شهید دیگر توسط کانون حقوق بشر ایران محرز شد و به این ترتیب شمار شهدایی که هویتشان تا این لحظه احراز گشته به دستکم ۱۸۲ نفر رسید – از میان این اسامی، ۸۸ اسم مربوط به هموطنان بلوچ است که در فاصله روزهای ۸ مهر تا ۱۳ مهر به شهادت رسیدند. اکثر این افراد در روز جمعه خونین ۸ مهر پس از نماز جمعه هدف گلوله ماموران کلانتری قرار گرفته و در یک حمام خون به شهادت رسیدند. شمار مجروحان نیز بسیار بالاست. اسامی جدید در انتهای لیست زیر اضافه شده است.

کانون حقوق بشر ایران از همه خانواده ها و جوانان درخواست دارد اسامی، مشخصات، نحوه شهادت و تصاویر شهیدان راه آزادی را که بی نشان مانده و در جایی منتشر نشده است جهت اطلاع افکار عمومی و ثبت و دادخواهی به ما برسانند.

کانون حقوق بشر ایران از همه خانواده ها و جوانانی که شجاعانه این اخبار را منتشر کرده و با ریسک پذیری بالا خدمت بزرگی به جنبش عظیم دادخواهی میکنند صمیمانه قدردانی میکند.

اسامی و مشخصات بیش از ۱۸۲ شهید راه آزادی در اعتراضات سراسری ۱۴۰۱ ...ادامه مطلب:

صفحه اصلی - کانون حقوق بشر ایران (iranhrs.org)

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما