یک روز پس از هشدار علی خامنه‌ای
05.10.2022 - 00:04

 با وجود هشدار صریح علی خامنه‌ای و سرکوب‌ها و تهدید‌ها در شهر‌های مختلف ایران، اعتصاب‌ها و اعتراض‌های سراسری در نوزدهمین روز همچنان ادامه یافتند.

​​صبح سه‌شنبه، ۱۲ مهر، دانشجویان دانشگاه علوم پزشکی گیلان تحصن خود را با بالابردن دست‌نوشته‌هایی چون «پف‌فیل آجیل نمی‌شه، بسیجی دانشجو نمی‌شه» و «آمبولانس وسیله‌ای است برای حمل بیمار» آغاز کردند.

از اصفهان نیز تصاویری منتشر شد که از اعتصاب کسبه خیابان طالقانی این شهر حکایت دارد.

در سقز و مریوان استان کردستان هم معلمان به اعتصاب‌ها پیوسته‌ و گروهی از دختران دانش‌آموز به خیابان‌ها آمده‌اند. در ویدیویی که از این دختران در رسانه‌های اجتماعی منتشر شد، آن‌ها شعار می‌دهند: «نترسید، نترسید، ما همه با هم هستیم»؛ این شعار با استقبال و تشویق مردم همراه می‌شود.

اعتصاب گروهی از معلمان در سنندج بخش دیگری از خیزش ملی ایرانیان علیه جمهوری اسلامی است که تصاویر آن در رسانه‌های اجتماعی بازنشر می‌شود.

دانشجویان دانشگاه‌های شهید بهشتی، تهران و خواجه نصیر به همراه دانشجویان دانشگاه فردوسی مشهد و ارومیه هم با برگزاری تجمع‌های اعتراضی، علیه جمهوری اسلامی شعار دادند.

دانشجویان دختر و پسر دانشکده ادبیات دانشگاه علامه طباطبایی نیز با نشستن کنار یکدیگر در سالن غذاخوری دانشکده، دیوارهای جداکننده را نادیده گرفتند و برخی دختران حجاب هم از سر برداشتند.

دانشجویان قم و دانش‌آموزان شیراز هم همراه با سایر همکلاسی‌های خود در سایر شهر‌ها، در اعتصاب‌ها و اعتراض‌ها شرکت کردند و مقنعه‌های خود را کنار گذاشتند.

مطالب بیشتر در سایت ایندیپندنت فارسی

از تهران و کرج هم ویدیوهایی منتشر شد که در آن‌ها می‌‌بینیم گروهی از دانش‌آموزان دختر با برداشتن حجاب، در خیابان شعار‌ سر می‌دهند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران گلوبال
برگرفته از:
ایندیپندنت ‌فارسی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما