فراخوان زندانی سیاسی حمید کاشانی به داوران فوتبال و فوتسال: «به اعتصاب سراسری بپیوندید»
29.09.2022 - 13:20
تهیه و تنظیم:
کانون حقوق بشر ایران

کانون حقوق بشر ایران، پنجشنبه ۷ مهر ۱۴۰۱، زندانی سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی در پیامی از تظاهرات و قیام مردم ایران حمایت کرده و از داوران فوتبال و فوتسال خواست که اعتصاب کرده و از قیام سراسری مردم حمایت کنند.

زندانی سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی، داور شناخته شده فوتسال ایران، در پیامی از زندان گوهردشت که نسخه ای از آن بدست کانون حقوق بشر ایران رسیده نوشته است:

«قیام سراسری مردم ایران که تاکنون در ۱۴۲ شهر و ۳۱ استان در جریان است، بیش از ۱۸۰ شهید داده و دستگیری های بسیاری در بر داشته و با شعار مرگ بر خامنه ای و مرگ بر جمهوری اسلامی، عزم و اراده مردم را برای دستیابی به آزادی تجسم بخشیده است. این نشان می دهد مردم ایران با پرداخت هزینه خواستار سرنگونی تمامیت این رژیم جنایتکار و زن ستیز هستند.

حکومت ولایت فقیه بسیار لرزان است و مردم نشان دادند مرعوب اقدامات سرکوبگرانه خامنه ای و عمالش نشده اند و جواب سرکوب سازمان یافته را با قهر سازمان یافته می دهند.

افسانه قدرتمندی دستگاه سرکوب باطل شده و هیبت پوشالی مزدوران خامنه ای فروریخته است.

در این روزهایی که زنان و مردان شجاع با گذشتن از جان، کسبه از درآمد روزانه، دانشجویان و دانش آموزان از تحصیل علم و کارگران از اندک دستمزد روزانه حصار ترس و طمع را دریده و از زنجیرهای خود گسسته شده اند، من نیز به نوبه خود از تمامی داوران با شرف فوتبال و فوتسال خانم ها و آقایان کشور می خواهم که به جمع اعتصاب پیوسته و از حضور در میادین ورزشی امتناع ورزند.

داور فوتبال و زندانی سیاسی حمید حاج جعفر کاشانی
ششم مهرماه ۱۴۰۱
زندان گوهردشت کرج»

درباره حمید حاج جعفر کاشانی:

حمید حاج جعفر کاشانی در پاییز سال ۹۹ توسط نیروهای امنیتی بازداشت و به زندان اوین منتقل شد.

وی در دی ماه سال ۹۹ توسط شعبه ۲۶ دادگاه انقلاب تهران به ریاست قاضی ایمان افشاری از بابت اتهام اجتماع و تبانی به ۳ سال و ۶ ماه حبس تعزیری و به اتهام فعالیت تبلیغی علیه نظام به ۸ ماه حبس تعزیری محکوم شد. وی همچنین به عنوان مجازات تکمیلی به ۲ سال محرومیت از عضویت در احزاب، گروه‌ها و دسته‌جات سیاسی و به مدت ۲ ماه روزی ۴ ساعت کار اجباری در معاونت فرهنگی و آموزشی بنیاد شهید و امور ایثارگران تحت نظارت حراست آن محکوم شده است.

آقای حاج جعفر کاشانی پیشتر نیز سابقه بازداشت و محکومیت داشته است. در آخرین مورد وی در سال ۹۷ توسط نیروهای امنیتی در قائمشهر بازداشت و از بابت اتهامات «توهین به خامنه ای و تبلیغ علیه نظام» توسط شعبه دوم دادگاه انقلاب ساری به ۳ سال حبس تعزیری محکوم شد.

وی در زندان اوین مجددا با پرونده سازی جدید از بایت اتهامات «نشر اکاذیب، توهین به مقامات و تبلیغ علیه نظام»روبرو شد.

زندانی سیاسی حمید کاشانی روز چهارشنبه ۲۹ تیر ۱۴۰۱، به زندان گوهردشت منتقل شد.

حمید حاج جعفر کاشانی، متولد ۱۳۶۱ و داور شناخته شده فوتسال ایران است. او پس از آزادی از زندان در سال ۹۶ بر اساس تصمیم حراست فدراسیون فوتبال از ادامه داوری در مسابقات لیگ برتر فوتسال محروم شد.

کانون حقوق بشر ایران را در شبکه های اجتماعی دنبال کنید:
تلگرام / توییتر / اینستاگرام / یوتیوب / فیسبوک

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کانون حقوق بشری نه به زندان

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما