همبستگی اپوزیسون چقدر می‌تواند به مردم امید بدهد؟
26.09.2022 - 21:34

خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد؛ احتمال گسترش اعتصاب‌ها به صنعت نفت

خیزش سراسری علیه جمهوری اسلامی همچنان ادامه دارد و معترضان در شهرهای مختلف ایران به ویژه پایتخت و شهرهای کردنشین به خیابان‌ها آمدند. همچنین در حالی که دانشجویان سراسر کشور اعتصاب کرده‌اند کارگران پیمانی نفت نیز هشدار داده‌اند که اگر کشتار پایان نیابد کار را رها می‌کنند.

بر اساس ویدیوها، تصاویر و گزارش‌های رسیده به ایران اینترنشنال معترضان شامگاه دوشنبه چهارم مهر در مناطق مختلف تهران شعارهایی را علیه حکومت سردادند.

معترضان در خیابان اشرفی اصفهانی تهران بوق خودروهای خود را به نشانه اعتراض به صدا درآوردند و در سعادت‌آباد مردم از پشت پنجره‌هاشعار مرگ بر دیکتاتور دادند.

همچنین اهالی نیاوران از پشت‌بام‌ها شعار «‌مرگ بر دیکتاتور» سردادند و معترضان با شعار علیه حکومت در نارمک به خیابان آمدند.

در گوهردشت کرج نیز معترضان به خیابان آمدند و شعار ایرانی با غیرت، حمایت، حمایت سردادند.

در استان گیلان، معترضان در رشت یک بنر تبلیغ حجاب را آتش زدند.

همچنین شامگاه دوشنبه شهرهای کردنشین ایران نیز همچنان صحنه خیزش علیه جمهوری اسلامی بود. خودروها در سنندج برای اعتراض بوق ممتد می‌زدند و زنان در تجمع مریوان روسری‌های خود را درآوردند.

در قروه، یکی دیگر از شهرهای استان کردستان نیز معترضان به خیابان آمدند.

همچنین روز دوشنبه صدها زن در منطقه تحت کنترل کردها در شمال سوریه در اعتراض به کشته شدن مهسا امینی با برگزاری تجمعی موهای خود را کوتاه کردند و روسری‌هایشان را سوزاندند.

با ادامه اعتراض‌های شبانه در شهرهای مختلف ایران، اینترنت به شکل شدیدتری نسبت به شب‌های قبل مختل شد.

بر اساس اطلاعات «‌کلدفلر»، اینترنت موبایل در ایران در اپراتورهای رایتل، ایرانسل و همراه اول از ساعت ۱۶ به وقت محلی قطع شد.

در حالی که سازمان حقوق بشر ایران تازه‌ترین آمار کشته‌شدگان خیزش سراسری در ایران علیه جمهوری اسلامی را دست‌کم ۷۶ نفر اعلام کرد، شورای سازماندهی اعتراضات کارگران پیمانی نفت هشدار داد: اگر به کشتار مردم پایان داده نشود، کار را تعطیل خواهیم کرد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما