سوء قصد به جان سلمان رشدی را شديدا محکوم میکنیم
18.08.2022 - 13:33

سوء قصد به جان سلمان رشدی را شديدا محکوم میکنیم
 
رژیم "جمهوری" اسلامی تروریسم  را سرلوحه برنامه هایش برای بقای حکومت خود قرار داده  و در طی سالهای متمادی از ابتدای استقرار، دست به اعدام و ترور دگراندیشان در داخل ایران و در خارج از کشور زده است.
 تجربه ۴۳ سال حکومت اسلامی نشان داده است که این رژیم پایبند به قوانین بین المللی و حقوق بشر نیست.  رژیم در سال ۱۹۸۹ عبدالرحمان قاسملو رهبر حزب دموکرات کردستان ایران را که با وساطت رئیس جمهور الجزایر در وین حاضر به شرکت در یک جلسه مذاکره برای صلح با ایران شده بود به همراه  تنی چند توسط عوامل جمهوري اسلامي  به رگبار بست و كشت .
همچنين دگراندیشان منتقد ومتعهد دیگری چون فریدون فرخزاد و شاپور بختیار و عبدالرحمان برومند بطرز فجیعی بدست عوامل جمهوری اسلامی در کشورهای مختلف به قتل رسیده‌اند. جمهوری اسلامی بارها به شیوه آدم ربایی، مخالفان خود در خارج از ایران را به دام انداخته و بداخل ایران کشانده و سپس اعدام نموده است. بارزترین مثال دراین مورد روح الله زم خبرنگار فعال و سردبير آمد نیوز، نشریه مخالف جمهوری اسلامی، ساکن فرانسه  است.
در ماه‌های اخیر ما شاهد توطئه از طرف جمهوری اسلامی برای ربودن مسیح علینژاد روزنامه نگار مخالف جمهوری اسلامی و فعال حقوق زنان كه در نیویورک تدارک دیده شده بود، بوديم . طبق این برنامه قرار بود مسیح علینژاد را اول از سواحل نیویورک ربوده و بعد به كشور ونزوئلا  منتقل نمایند و ازآنجا به ایران ببرند.
و اکنون جهان شاهد سوء قصد به جان سلمان رشدی، نویسنده متعهد و منتقد اسلام، می باشد. این سوء قصد، به دنبال فتوای ۳۰ سال پیش روح الله خمینی که بخاطر نوشتن کتاب معروف وی بنام « آیه های شیطانی» صادر شده بود، انجام گرفته است.
نهاد ما «زنان برای آزادی و برابری پایدار»» عمل و انجام  ترور سلمان رشدی را شدیدا محکوم کرده  و جمهوري اسلامی را مسئول این حرکت می‌دانیم.  از رهبران کشورهای جهان تقاضا داریم  از جمهوری اسلامی بخواهند تا از این اقدام بطور واضح و علنی ابراز برائت کنند و پایبندی خود به موازین بین المللی را به اثبات برسانند. 
ما هشدار میدهیم که در غیر اینصورت احتمالا شاهد حوادث بیشتری از این قبیل در کشورهای خود خواهند بود.
۱۸ اوت ۲۰۲۲
زنان برای آزادی و برابری پایدار

 

 

https://www.instagram.com/w.s.f.e_2020

https://www.facebook.com/Women-for-Sustainable-Freedom-Equality-107215001074500

https://t.me/talangurchannel

https://www.youtube.com/channel/UCm01NoNxlMtdfYlZUGgMr8w

wsfe_2020@pm.me

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

هوآس اسدی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما