روح‌الله خمینی، تیر خونینی که از قرن هفتم به قرن بیستم پرتاب شد
14.08.2022 - 15:53

سلمان رشدی باید این روز را پیش بینی می کرد. چرا که پدیده ای بنام تحجر دینی را خوب می شناخت .اما او نویسنده است!ناگزیر از نوشتن باید که که بگوید و بنویسد! هر چند ده سال در سختی ودلهره زندگی کند .اما باید بنویسد!
"اگر به گذشته بروم و با سلمان نوجوان صحبت کنم به او می گویم سختی بزرگی پیش رو داری ، برای ده سالی که ایام خوبی از عمرت نیست ، آماده باش !"سلمان رشدی
او سختی پیش رو در تقابل با جاهلیت را بخوبی درک میکرد. چرا که میدانست طبق گفته خمینی "اسلام با خون رشد پیدا کرد خون و با شمشیر و با اسلحه اسلام را پیش برد. بله، ما مرتجع هستیم. شما روشن‌فکر هستید. شما روشن‌فکرها می‌خواهید که ما به ۱۴۰۰ سال قبل برنگردیم. شما می‌ترسید اگر ما جوانان را مثل ۱۴۰۰ سال قبل تربیت کنیم که با جمعیت کم دو امپراطوری بزرگ را به باد داد."
حال تربیت شدگان جمهوری اسلامی در دل امپراطوری امریکا چاقو بر گلوی او می زنند.
 برای نویسنده ای بزرگ وخلاق در تقابل با تفکرهار شده از قدرت خمینی که برای هر کار بزرگ یا کوچک افرادی که قداست اسلام را زیر سوال ببرند فتوا صادر می کرد.نمی توانست این مطلب روشن نباشد! اما زندگی پنهان وگذران دوراز مردم وجامعه برای نویسنده خلاقی چون سلمان رشد حکم آب وماهی دارد. از این روست که می گوید ده سال "سخت گذشت" او ناگزیر از دیدن مردم وسخن گفتن است.
گریه آور است!خنده داراست! بسیار ترسناک است! دیدن فتوای خمینی و فرمان دادن اوبر قتل کسی که اوشین هنرپیشه ژاپنی را بر "فاطمه"ترجیح داده بود.
 در هفتم بهمن ۱۳۵۸ برنامه‌ای از رادیو پخش شد و مصاحبه‌شونده گفت  “اوشین”، زن سخت‌کوش سریال ژاپنی “روزهای زندگی” را الگوی خود می داند. او “فاطمه زهرا”، دختر پیامبر اسلام را به عنوان الگو ذکر نکرد، فردای آن روز، خمینی در نامه‌ای به “محمد هاشمی”، رییس وقت صداوسیما دستور اخراج و تعزیر [شلاق] او و دست‌اندرکاران برنامه را داد: “در صورتی‌که ثابت شود قصد توهین در کار بوده است، فرد توهین‌کننده محکوم به اعدام است. " با همین راحتی!مثل آب خوردن . 
در چنین روزهائی با چنین تفکری است که قتل عام زندانیان سیاسی در سال شصت وهفت  با حکم خمینی آغاز می شود." کسانی که در زندان‌های سراسر کشور بر سر موضع نفاق خود پافشاری کرده و می‌کنند محارب و محکوم به اعدام می‌باشند."
 فتاوی خمینی بر قتل عام از همان لحظه برخاستن از پاریس ونشستن در بهشت زهرا آغاز می شود. قتل عام های پشت بام مدرسه رفاه تا اعدام های کردستان.
حکومتی که هر آخوندی بخود حق فتوا می دهد وده ها نویسنده،شاعر ،مترجم زیرلوای این فتوا ها در جریان قتل های زنجیره ای کشته می شوند از" محمد مختاری تا میر اعلائی ." 
تمام پیکر این حکومت این جمهوری غرق در خون است.خون زبان ها ی بریده شده وقلم های  شکسته اما آزادیست که خمینی حکم برکشتن و شکستن آن ها داد.
 مسلما ترور سلمان رشدی آخرین ترور نخواهد بود. چراکه هنوز در تفکر بسیاری سال های شصت سال های طلائی امام بود.دردا که ما نیزدر سال های طلائی شصت مهر تائید بر کارهای  خمینی زدیم وبرای او" خط امام ” بخوان جاده امام ترسیم کردیم .قتل عام ها را لازمه هر انقلاب مردمی توجیه نمودیم وچشم براعدام سعید سلطان پور ها وگرجی بیانی ها بستیم.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

ایران گلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما