بیانیه اعلام موجودیت "شورای ملی تصمیم"
04.07.2022 - 23:03

 

متشکل از مبارزان داخل و خارج کشور

شورای ملی تصمیم همراه و همگام با مردم آگاه ایران، برای تحقق خواسته های زیر تلاش و مبارزه میکند:

۱ )گذار کامل از جمهوری اسلامی با تکیه به جنبشهای اعتراضی مردم (گذار خشونت پرهیز با حفظ حق دفاع مشروع)

۲ )حفظ تمامیت ارضی کشور با تاکید بر نظام غیرمتمرکز

۳ )جدایی دین از حکومت

۴ )فراخوان عمومی برای تشکیل مجلس مؤسسان

۵ )تلاش برای برپایی نظامی دموکراتیک و انتخابی (تعیین نوع حکومت با آرای مردم)

۶ )اجرای کامل اعلامیه ی جهانی حقوق بشر و میثاقهای وابسته به آن با تاکید بر حفظ محیط زیست

این شش مؤلفه، وجوه هویتی و انگیزه ی اصلی برای تشکیل شورای ملی تصمیم میباشند.

بدیهی است که بر این شش اصل مهم، اصول مترقی دیگری نیز میتوان افزود ولی ما برآنیم تا با تکیه بر نقاط اشتراک، بیشترین نیروهای مبارز را گرد هم آوریم.

لیست اعضا و حامیان ادامه دارد.

تاریخ اعلام موجودیت

۱۳ تیرماه ۱۴۰۱

4 جولای 2022

لینک متن کامل بیانیه با لیست اسامی اعضا و حامیان

https://drive.google.com/.../1jOHwq4RpyOvCFKmPDH6.../view...

May be an image of text

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده
نظرات رسیده

Kamran Jamshidi

این البته خیلی خوب است که نیروهای گوناگون اپوزیسیون هم خود را با مردم ایران هماهنگ کنند، و با عنوان کردن پشتیبانی خویش از آنان نیروی بیشتری بدمند لیک بهتر است فراموش نکنیم که مردم ایران از این "اپوزیسیون" گذشته اند و بسیاری از نام ها که می بینیم آنانی هستند که می توان آنان را ورشکسته سیاسی دانست و بدین‌گونه تنها می خواهند نامشان مطرح شود.

د., 04.07.2022 - 23:09 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Ali Yaghoubvand

 با درود، جناب آقای مهمنش متعلق به نسلی هستند که شوربختانه در سال سی و دو بسر می برند و من واقعا متوجه نمی شوم از رضا پهلوی چه انتظاری دارند! سوال این است که حالا که طبق اظهارات ایشان رضا پهلوی تکلیف خود را روشن نکرده و نمی کنند، تکلیف خود ایشان و بقیه که انتظارات مشابهی از او دارند چیست؟ بهر صورت چهل و چهار سال زمان کمی نیست که بشود بدون رضا پهلوی و طرفدارانش این رژیم را پایین کشید. اصلا فرض کنیم انقلاب پنجاه و هفت یک حرکت ملی بود و به نظام پادشاهی و سلطنت پهلوی پایان داد، خوب اگر جمهوریخواهان نتوانسته اند جمهوری اسلامی را به یک جمهوری عرفی متحول کنند، حالا یا با اصلاح طلبی یا انقلاب، تقصیر رضا پهلوی چیست؟

د., 04.07.2022 - 23:10 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Pandora Noury

هموطن نازنین ، خبر خوب این است که اعضای این مجموعه پس از ماه ها صرف وقت متوجه شدند که هیچ یک از طرف ملت ایران پروانه مذاکره و توافق بر سر نوع نظام ، نوع مدیریت کشور ، اقتصاد ، آموزش و پرورش و غیره ندارند و فقط پس از انتخابات آزاد این تصمیمات به عهده نمایندگان منتخب مردم خواهد بود . جای شکرش باقی است

پرسشی پیش میاید : این شورا برای هماهنگ کردن مبارزات برای براندازی تشکیل شده و یا شورای تصمیم گیری ؟ تصمیم گیری راجع به چه ؟

هنوز هماهنگی براندازی شروع نشده این شورا فراخوان مجلس موسسان را میدهد ؟

در موقعیت خفقان داخلی ، عده ای در خارج کشور میخواهند مجلس موسسان بر پا کنند ؟

د., 04.07.2022 - 23:12 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Ali Yaghoubvand

کامران گرامی، شصت و هفت نفر از اعضای این شورا در ایران هستند و بسیاری در زندان. پیشنهاد تشکیل این شورا هم از طرف این دوستان مطرح شد. ارتباط با این دوستان از نظر امنیتی کار بسیار دشواری بوده است. در ضمن دو نفر از سه نفر سخنگویان شورا، خانم انتصاری و آقای کمال جعفری (زندان وکیل ای باد مشهد) از امضا کنندگان چهارده هستند و فقط آقای نقره کار در خارج هستند. من صدر در صد مطمئن نیستم که این حرکت هم متاسفانه مثل بقیه تلاش های قبلی موفق شود، اما از اینکه برای اولین بار ارتباطی بین ایرانیان در داخل و خارج برقرار شده امیدوار کنند است‌. طبیعتا افرادی هم در بین اعضای خارج هستند که می شود در نیات و اهدافشان تردید داشت اما از طرفی هم این شورا هم یک حزب سیاسی نیست که همه اعضای آن هم نظر باشند

د., 04.07.2022 - 23:13 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

li Yaghoubvand

درود بر شما کامران گرامی!

این گروه مرداد سال گذشته به پیشنهاد تعدادی از اعضای بیانه 14 شروع به کار کرد و تا کنون بحث های زیادی پیرامون نظام اداری کشور از جمله "فدرالیسم" در جریان بوده است. اکثریت اعضای فعلی شورا بر این باورند که نه شکل نظام آینده و نه نوع نظام اداری کشور در حیطه اختیارات این شورا نیست و باید به بعد از گذار و آرای مردم موکول شود، اما برای جذب حداکثری و اتحاد وسیع نیرو ها بند (۲) بدین شکل فرموله شد. از نظر من منظور الویت دادن به توسعه بخش های محروم (دور از مرکز) کشور است. ولی بهر روی این شورا و یا هر تشکل دیگری صلاحیت حقوقی و قانونگزاری ندارد. این یک قدم اولیه برای اتحاد نیروها و گذار از جمهوری اسلامی است.

د., 04.07.2022 - 23:14 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

oas Asadi

✍️دوستان من هم مثل بعضی عزیزان کمتر از ۲۴ ساعت از این جمع خبردار شدم ‌ . چون دیدم بهترین و مورد اعتماد ترین دوستانم دست اندر کارند و قطعا به آقای نقره کار هم اعتماد دارم ، حامی این جمع هستم .

? برای من مهم نیست که فلان هوچی گر دروغ پرداز هم خود را به این جمع وصل کرد ، برای من مهم نیست ،کسی که علیه من و دوستان نزدیکم در مدیریت نهاد زنان، تاتری تنظیم کرد و شورید، در حالیکه خود یک دیکتاتور چپ و زن ستیز است/بود که نهادی از ما را عملا متلاشی کرده بود ...

?من با نگاه آقای رضا پهلوی به مسائل جنبش ایران نگاه می کنم . اگر شاهزاده به عنوان شخصیت فراگروهی از این دوستان حمایت کند ، قطعا من حمایت می کنم ، همین ۶ مولفه همکاری خود کافی است .

❗کامنت ها یا پاسخها صرفا نظر شخصی من است ، ارتباطی با شورای تصمیم ندارد

س., 05.07.2022 - 07:17 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Behrouz Xoramdin

 گرامی , من شاهزاده را هم زیر پرسش می کشم! خرده گیری با دشمنی برابر نیست! من پرفسور جلال ایجادی را ارج می نهم , پن گوش کردن به گفتار های او را برای آنان که تازه از ایین برده داری جدا شده اند, با ارزش می دانم....ولی ایشان کار سیاسی نکرده اند...همچنین از بهرام مشیری که به توان خویش در این سالها کوشش کرده است , نوری به تاریک بیاندازد. پن او زیر کاغذ فرقه رجوی هم دست نوشت ( امضا) داشته است.

چرا نمی روند دنبال چند ادم استخوان دار که از تاریخ....و سیاست چیزی می دانند؟ شما تا کنون نام دکتر زرتشت ستوده را زیر این سیاهه دیده اید؟ ایرج مصداقی را ندیده اید....شهرام آریان....شاهین نژاد....رضا هازلی....سرکار مانی.....ابراهامیان...و ده ها بزرگواری که با اندیشه های بسیار رنگارنگ , همگی ایران دوست و در این سالها گنجینه ای از آموزه ها هستند....

این » مولفه« شماره 6 , همان تجزیه ایران است.....خواهش می کنم هشیار باشید!

س., 05.07.2022 - 07:19 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Behrouz Xoramdin

من در یک نگاه گذرا , دروغگو ترین , دروغگویان علی جوانمردی و ایران ستیز ترین ایران ستیز حاج اقای سید پان ترک سید ضیا الشرافی خود فروخته را در این سیاهه یافتم.

سرکار نقره کار هم که جای خود دارند!

بدبخت مردمی که این ها «اعضا« و »حامیان« این ملغمه باشند!

»شورای ملی تصمیم« ان اندازه ایران دوست است که در نام این سازمان , یک واژه ایرانی نیست! چه رسد به کیستی بخشی از انان!

در بند 6 امده است:

)«اجرای کامل اعلامیه جهانی حقوق بشر و میثاقهای وابسته به آن با تاکید بر حفظ محیط زیست«

این همان حق ساخته و پرداخته » استعمار است که انگیزه برای گرد امدن دوستداران اندیشه های برنارد لوییز و برندا شفر را برای پاره پاره کردن ایران در این ملغمه میباشد

این هم کد ایران ستیزان:
این شورا تلاش می کند با تکیه بر نقاط توافق واشتراک، امکان تجمع وسیع ترین نیروهای مبارز سیاسی، مدنی و »اتنیکی« دمکراسی
خواه را فراهم آورد.
بفرمایید , اتنیک یعنی چه؟ کدام الا...ان واژه را به فرهنگ زبان ایرانی اورده؟
پیشنیه واژه قومیت (Ethnicity)
ریشه واژه قومیت به یونان باستان برمی‌گردد و عموما برای توصیف مشرکان و کافران به کار گرفته می‌شد. پس از آن برای کسانی که یهودی یا مسیحی نبودند و بعدتر، از آن برای مردم طبقات پایین استفاده می‌شد. در طول جنگ جهانی دوم واژه هم خانواده دیگری یعنی «پاکسازی اتنیکی» (ethnic cleansing) که ترجمه واژه صربی-کرواتی – etnicko ciscenje- است، معروف شد.
کسی اگر در ایران قومی پیدا کرد , به من بگوید!
س., 05.07.2022 - 07:21 پیوند ثابت
نظرات رسیده
نظرات رسیده

Bijan Fathi Moalem Tabeedi

از نگاه شورای ملی تصمیم، کُرد، ترک، عرب، لر، ترکمن، بلوچ، فارس و ... شیعه و سنی، مسلمان و غیرمسلمان، دیندار و بی دین،همه با هر ایدئولوژی و مرامی، به یک اندازه ایرانی هستند و در اتخاذ تصمیم های مهم کشوری و در کسب جایگاه سیاسی به واسطه تفاوت های فوق هیچ شخصی بردیگری برتری ندارد.

س., 05.07.2022 - 07:26 پیوند ثابت