فیلم شلیک به قلب راننده جوان توسط ماموران انتظامی و تعقیب و آتش زدن خودروی ماموران
20.06.2022 - 11:10

فیلم شلیک به قلب راننده جوان توسط ماموران انتظامی و تعقیب و آتش زدن خودروی ماموران توسط مردم در لردگان

 

فیلم لحظه قتل ندا آقا سلطان و دستگیری بسیجی قاتل؛ پربیننده‌ترین لحظه مرگ یک انسان در تاریخ در سالگرد قتل او

قتل یک جوان توسط ماموران انتظامی باعث خشم مردم و آتش زدن خودروی ماموران شد. ماموران انتظامی در محور سیمرم به یاسوج در محدوده پل قره بدون اخطار به سمت یک خودروی سمند آتش گشودند. در اثر شلیک ماموران انتظامی به این خودرو، راننده آن که یک جوان بود در دم کشته شد. این جوان فواد پیکری نام داشت و اهل چنارشیحون بود.

ماموران انتظامی ادعا کرده بودند، خودروی این جوان حامل مواد مخدر است اما در بازرسی از خودرو هیچ مورد غیرقانونی کشف نشد. ماموران انتظامی بعد از شلیک به این جوان که به مرگ وی منجر شد با مردم درگیر شدند. اما در هراس از واکنش مجازات توسط مردم سریعا منطقه را ترک کردند. در این درگیری جوانان خشمگین یک خودروی آنها را به آتش کشیدند.

تصویب طرح اصلاح قانون استفاده از سلاح بمنظور دست باز دادن به نیروهای امنیتی

شلیک بی‌ضابطه به سمت مردم توسط ماموران انتظامی در چند ماه گذشته افزایش چشمگیری داشته است. مقامات امنیتی، با دست‌باز دادن به نیروی انتظامی برای شلیک تلاش می‌کنند، جو رعب و وحشت را در جامعه گسترش دهند.

در هفته گذشته مجلس لایحه «اصلاح قانون استفاده از سلاح» را تصویب کرد. مقامات دولتی تلاش کردند، این تصویب بدون حاشیه و به صورت نیمه‌پنهان انجام شود. بر اساس این لایحه، علاوه بر نیروی انتظامی سایر نیروهای امنیتی نیز برای مهار راهپیمایی‌های غیرقانونی مجاز به استفاده از سلاح می‌باشند. تصویب این قانون به صورت غیرمستقیم به نیروهای لباس شخصی حکومت که تحت نام بسیج می‌باشند، اجازه شلیک به سمت معترضان را می‌دهد. البته پیش از این هم، این نیروها برای سرکوب معترضان از سلاح گرم استفاده کرده بودند. بسیاری علت تصویب این لایحه را ترس و ریزش در بین نیروهای سرکوبگر حکومت عنوان کرده‌اند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما