چه گناهی کرده‌ایم زیر پرچم نکبت شما زندگی می‌کنیم! خراب کردن خانه یک خانم معلم بازنشسته
18.06.2022 - 14:00

چه گناهی کرده‌ایم زیر پرچم نکبت شما زندگی می‌کنیم! خانم معلمی که ماموران خانه را بر سرش خراب کرده‌اند

شرم حیا نداری رئیسی؛ فریاد دردناک یک خانم معلم بازنشسته پس از تخریب خانه‌  مسکونی‌اش توسط ماموران شهرداری

یک خانم معلم بازنشسته رفسنجانی پس از تخریب خانه مسکونی‌اش توسط ماموران شهرداری، در حالیکه لباس‌های فقیرانه خود را از زیر آوار بیرون کشیده است، خطاب به رئیسی فریاد می‌زند: «خجالت بکش رئیسی، شرم و حیا نداری»؟

روز جمعه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۱، ماموران شهرداری رفسنجان با پشتیانی نیروی انتظامی شبانه به خانه این معلم بازنشسته یورش برده، او را با زور از خانه بیرون کرده و اقدام به تخریب خانه می‌کنند.

به گزارشات مردمی ماموران حتی به وی فرصت نمی‌دهند که وسائل محقر زندگی‌اش را از آنجا خارج کند و آن را با همه وسائل درون آن تخریب می‌کنند.

این خانم معلم در حالیکه دستان نحیفش را نشان می‌دهد به رفتار خشن ماموران اشاره کرده و ادامه می‌دهد: «من فوق لیسانس این مملکت هستم. ۳۰ سال است دانش‌آموزان این مملکت را آموزش داده‌ام، پس از ۳۰ سال خجالت بکش شهردار! خجالت بکش رئیسی، شرم و حیا نداری؟ این خانه و زندگی یک معلم را اینگونه خراب می‌کنی!»

این اعمال وحشیانه و تخریب خانه فرودستان و فقیرترین افشار جامعه ابعاد تازه‌ای به خود گرفته است.

بارها شاهد کشته شدن زنان و مردان مسنی بوده‌ایم که در زیر آوار یا در اثر وحشیگری ماموران به قتل رسیده‌اند.

به گزارش کمپین فعالین بلوچ، بامداد روز جمعه ۲۷ خردادماه ۱۴۰۱ نیز نیروهای بنیاد مسکن و شهرداری با پشتیبانی نیروی انتظامی به روستای فقیر نشین مرادآباد در حاشیه چابهار یورش برده و اقدام به تخریب خانه شهروندان بلوچ کردند.

این گزارش می‌افزاید: «این شهروندان در روز در خانه‌های خود زندگی می‌کنند و برخی در حال ساخت و ساز هستند؛ اما ماموران فقط در شب به منطقه یورش برده و خانه‌ها را تخریب می‌کنند.»

در تاریخ ۲۳ خرداد نیز ماموران بنیاد مسکن و شهرسازی و شهرداری با همکاری انتظامی به این منطقه یورش بردند و بسیاری از خانه‌های مسکونی را تخریب کردند.

براساس گزارش سالانه ۲۰۲۱ کمپین فعالین بلوچ، دستکم ۲۲ گزارش تخریب خانه به دست کمپین رسیده است که سه گزارش آن مربوط به تخریب مساجد و اماکن دینی، یک مورد تخریب قبرستان و ۱۸ مورد آن مربوط به تخریب منازل مسکونی شهروندان بلوچ بوده است.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما