تهران، اهواز، ایلام، شیراز و ...؛ شهرهای مختلف ایران عرصه تجمعات با شعارهای ضدحکومتی
15.06.2022 - 10:52

در تجمع بازنشستگان شبکه بانکی سراسری ایران، شعارهایی چون «مدیر بی‌لیاقت، استعفا، استعفا» سر داده شد.

همچنین در اهواز، بازنشستگان سازمان تأمین اجتماعی در ادامه اعتراضات روزهای اخیر، در مقابل ساختمان استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز تجمع کردند.

نهمین روز اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی و راهپیمایی در اهواز با شعار «می‌جنگیم می‌میریم حقمونو می‌گیریم»

در نهمین روز اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی، معترضان با راهپیمایی در برابر استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز دست به اعتراض زدند. معترضان شعار می‌دهند: «می‌ جنگیم می‌میریم حقمون را می‌گیریم». پس از ۹ روز اعتراض دنباله‌دار، رئیسی برای فرونشاندن اعتراضات، عبدالمکی وزیر کار را برکنار کرد. اما پاسخی به خواسته اصلی آنان یعنی افزایش حقوق متناسب با شرایط تورمی نداد.

روز چهارشنبه ۲۵ خردادماه ۱۴۰۱، در نهمین روز اعتراضات بازنشستگان تامین اجتماعی، معترضان با راهپیمایی در برابر استانداری خوزستان و فرمانداری اهواز دست به اعتراض زدند. معترضان شعار می‌دهند: «می‌ جنگیم می‌میریم حقمون را می‌گیریم» ، «گرانی، تورم، بلای جان مردم.»

ه گفته یکی از شرکت کنندگان، در این تجمع بیش از ۲۰۰۰ تن از بازنشستگان خوزستانی شرکت دارند.

دولت رئیسی پس از ۹ روز اعتراض گسترده و ادامه‌دار به‌منظور پایان دادن به اعتراضات با برکناری عبدالملکی از برآورده کردن خواسته اصلی آنان خودداری می‌کند.

اما بازنشستگان می‌گویند با برکناری این یا آن فرد در کابینه مشکل ما حل نمی‌شود؛ بلکه ما یک خواسته حداقلی داریم که آن هم اجرای مصوبه شورای عالی کار است.

بازنشـستگان تامین اجتماعی از روز ۱۶ خردادماه  با شعار «مرگ بر رئیسی» در بیش از ۲۰ شهر از جمله تهران، شیراز، اصفهان، کرمانشاه، کرمان، زنجان، شوش، اهواز، شوشتر، رشت، بجنورد، مشهد، اراک، کرج، قزوین، تبریز، دزفول، خرم آباد، اردبیل، ارومیه، آبادان، بندرعباس، ایلام و …دست به اعتراض و راهپیمایی زده‌اند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما