فیلم خطاب مرغدار ورشکسته ایلام به رئییسی خدا کمرت رو بشکنه که کمر مردم رو شکستی!
17.05.2022 - 16:57

این مرغدار ایلامی در این کلیپ که روز دوشنبه ۲۶ اردیبهشت‌ماه فرستاده است، می‌گوید: «انبار خالی است. ذرت از ۱۹۰۰ تومان، به ۱۲هزار تومان، سویا از ۳۵۰۰ تومان به ۱۷ هزار تومان، روغن از ۲۲ هزار تومان شده ۱۰۰ هزار تومان، کنستانتره از ۲۲ تا ۲۳ هزار به ۴۵ هزار تومان افزایش یافته است.»

وی با مقایسه افزایش قیمت نهاده و مرغ ادامه می‌دهد: «مرغ، دو برابر، نهاده ۶ برابر. در تعجبم آن مسئول… بی‌شعور، چگونه حساب کرده است؟ نهاده ۶ برابر گران شود، ولی مرغ ۲ برابر شود. حتی آن ۲ برابر را هم مردم توان خریدش را ندارند!»

او با ناامیدی اضافه می‌کند: «اگر زنده باشیم تا فردا صبح همه جوجه‌ها را معدوم می‌کنیم!»

مرغدار با خشم خطاب به رئیسی می‌گوید:

«این هم از سید محرومان، ابراهیم کمرشکن، خدا کمرت را بشکند! کمر تولید و کمر مردم را شکست.»

او اضافه می‌کند: «این فیلم را جهت اگاهی مردم فرستادم که بدانند این گرانی چند روز مرغ، ربطی به مرغدار نداشته است. مرغدار هم حاضر به گرانی نیست! فقط تله‌ای بود که برای مرغداران گذاشتند. خودشان قرار بود تا برج ۳ نهاده بدهند. جوجه ریختیم، الان می‌گویند با نهاده آزاد! نهاده آزاد که حساب و کتاب کردیم. مرغ کیلویی ۶۵ هزار تومان برای تولید کننده تمام می‌شود. من باید به کیلویی ۷۵ تومان بفروشم تا به‌دست مردم برسد ۹۰ تا ۱۰۰ هزار تومان خواهد شد. الان کیلویی ۲۵ هزار تومان می‌خرند یعنی من باید کیلویی ۲۵ تا ۳۰ هزار تومان ضرر بدهم.»

وی در پایان می‌گوید: «الان ۴۵ هزار جوجه را از بین ببرم بهتر است یعنی ۳۰۰ میلیون تومان ضرر بدهم بهتر است!»

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

ایران کارگر

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما