تداوم بازداشت خسرو و مسعود کردپور
30.03.2013 - 12:25
تفسیر از:
کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی

در این باره یکی از نزدیکان این دو روزنامه نگار کرد به کمپین دفاع از زندانیان سیاسی و مدنی گفته که مسعود و خسرو کَردپور از بازداشت‌گاه اداره‌ی اطلاعات مهاباد به اطلاعات شهر ارومیه منتقل شدند. و قرار باداشت آنها نیز تمدید شده است.
وی ادامه داد که خانواده این دو روزنامه‌نگار با وجود پیگیری‌ها و مراجعه به ارگانهای رژیم و اداره‌ اطلاعات موفق به ملاقات و اطلاع از سرنوشت آنها نشده‌اند.
از طرفی دیگر و در همین رابطه و به گزارش آژانس خبررسانی کُردپا، مسعود و خسرو کَردپور مورخه‌ی ششم فروردین‌ماه از بازداشت‌گاه اداره‌ی اطلاعات مهاباد به اطلاعات شهر ارومیه منتقل شدند.
خسرو کُردپور مورخه‌ی هفدهم اسفندماه ١٣٩١، در شهر مهاباد و در منزل شخصی خود، توسط نیروهای امنیتی بازداشت شد.
در همین رابطه و یک روز بعد، مسعود کُردپور در حالی که به منظور پی‌گیری سرنوشت برادرش به اداره‌ی اطلاعات شهر مهاباد مراجعه کرده بود وی نیز توسط این مرکز امنیتی بازداشت شد.
بازداشت این دو فعال حقوق بشر در حالی است که چند روز بعد از بازداشت، وکیل آنها به منظور اطلاع از وضعیت و دیدار با مسعود و خسرو به اداره‌ی اطلاعات شهر مهاباد مراجعه کرده بود، اما علی‌رغم اینکه نیروهای اطلاعاتی رژیم از دیدار با این دو روزنامه‌نگار ممانعت بعمل آوردند، وکالت‌نامه‌ی آنها را نیز که توسط وکیل‌شان ارائه داده شده بود توقیف کردند.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

لاله موذن

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما