جدایی طلبان عرب ایرانی با پول قطر و حمایت مرسی در الازهر مصر چه می کنند؟

به گزارش سرویس های سیاسی یک منبع آگاه ساعتی پیش طی گفتگویی از برگزاری همایشی در مصر در راستای حمایت از تجزیه طلبی اعراب افراطی در ایران خبر داد.به گفته وی این کنفرانس یک روزه در تاریخ 11 ژانویه 21 دی ماه (جمعه)در شهر النصر از توابع قاهره به میزبانی دانشگاه الازهر قرار است برگزار شد که هدف آن حمایت از قومیت گرایی و دامن زدن به بحث عرب و عجم و همچنین پرداختن به اختلافات شیعه و سنی بود. این مقام آگاه خاطر نشان کرد که هزینه برگزاری این همایش از سوی دولت قطر تامین شده و...

 لازهر مصر در اقدامی ضد ایرانی روز پنج شنبه هفته جاری کنفرانسی تحت عنوان 'حمایت از مردم عرب اهواز' به مدت دو روز در قاهره برگزار کرد. "صباح موسوی" هماهنگ کننده کنفرانس با اهانت به هویت ایرانی و درحالی که بخشی از سرزمین های عربی توسط اسرائیل اشغال شده، مدعی شد: «اشغالگران پارس با تلاش های خستگی ناپذیر و مداوم خود به محو هویت این اقلیم و جدا کردن آن از هویت عربی و ادغام اقتصادی وجمعیتی آن در مناطق دیگر ایران پرداخته اند! این در حالی است که مساحت اهواز عربی اشغالی 185 هزار کیلومتر وپایتخت آن استان المحمره واقع در دهانه رود کارون است» به گزارش سرویس های سیاسی یک منبع آگاه ساعتی پیش طی گفتگویی از برگزاری همایشی در مصر در راستای حمایت از تجزیه طلبی اعراب افراطی در ایران خبر داد.به گفته وی این کنفرانس یک روزه در تاریخ 11 ژانویه 21 دی ماه (جمعه)در شهر النصر از توابع قاهره به میزبانی دانشگاه الازهر قرار است برگزار شد که هدف آن حمایت از قومیت گرایی و دامن زدن به بحث عرب و عجم و همچنین پرداختن به اختلافات شیعه و سنی بود. این مقام آگاه خاطر نشان کرد که هزینه برگزاری این همایش از سوی دولت قطر تامین شده و مورد حمایت برخی از سران حکومت مصر هم می باشد و یکی از سخنرانان این همایش عماد عبد الغفور دستیار ارشد سیاسی محمد مرسی رییس جمهور مصر می باشد. بر پایه این گزارش دیگر سخنرانان این همایش یک روزه أحمد الطيب شیخ و رییس دانشگاه الازهر ،الشيخ محمد العريقي استاد دانشگاه عربستان سعودی و مبلغ وهابیت و عبدالله النفیسی معاون شیخ الازهر می باشند.

برگرفته از: 
بالا ترین
بخش: 
انتشار از: 

         

 

دیدگاه‌ها

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
آقای روشنفکر و مترقی،اینکه در اروپا مرزها را برداشته اند و به هم نزدیک شد اند درست،اما هیچکدام از کشورهای مذکور،زبان و فرهنگ خودشان را به دیگران تحمیل نکرده اند.حتی در کشورهایی مثل بلژیک،سویس،المان و ....که به شکل فدرال اداره میشوند،هر بخش و منطقه از زبان و فرهنگ خودش تحت حکومت مرکزی زندگی میکنند،و مثل مدعیان دموکراسی و منشور کورش در ایران(مشخصا فارسها) زبان و فرهنگ خود را به دیگران تحمیل نمیکنند.این تفکر که وحدت یک کشور به این است که همه به یک زبان بخوانند،بنویسند و سخن بگویند،علاوه بر اینکه تفکری ارتجاعیست،بلکه با قانون افرینش هم منافات دارد.چه برسد به قوانین حقوق بشر.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مسخره ترین عبارتی که تا کنون شنیده ام،همین عرب ایرانی بوده.ایرانی،ایرانیه،عرب هم عرب،من نمیدونم بعضیها این الفاظ مسخره را از کجا... میارن.بابا،عرب، عربه،ایرانی هم ایرانیه،با این تفاوت که ایرانیها چون اشغالگر هستند وتمام ثروتشان از اهوازه، نگرانیشون اینه که مبادا این سرزمین که زمانی مستقل بوده،از دستشون بره و به گدایی بیفتن.حالا سوال اینجاست،که اگر عربهای اهواز ایرانی هستند،چرا در امد نفت صرف تهرانی و اصفهانی میشه،اما الودگی،فقر،بیکاری،اعتیاد،تبعیض فاحش نژادی،محرومیت از استخدام و بکارگیری افراد غیر بومی و محرومیت از تحصیل به زبان مادری،نصیب عربهای اهواز میشه؟چرا باید فارسها زبان خودشون را به کردها،عربها،بلوچها،اذریها و‌ترکمنها تحمیل کنند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
گویا قرار است اگر نظر کسی با شما مخالف بود درج نشود. بنابراین بسیار خوشحالم که حکومت ایران صدای شما را نمیشنود و اجازه ی پخش آن را نمی دهد. دیدگاه اینجانب و بسیاری دیگر نیستی و نابودی تجزیه خواهانی است که تاریخ گواهی میدهد ایرانیان را به کشتن داده اند.
تصویر مرحوم مسؤل سابق کامنتهای ایران گلوبال

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
برای اینکه ما مخالف اعدام هستیم و اعدام را تبلیغ نمی کنیم.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
چرا عالی جنابان که دم از آزادی بیان می زنند نظر بنده را درج نکردند؟

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
بی جهت نیست که کشورهای خاورمیانه و افریقا همیشه عقب مونده هستن در حالیکه کشورهای اروپایی و آمریکای شمالی مرزها را برمیدارن و به هم نزدیکتر میشن طرفای ما هنوز درگیر جدایی و دورشدن از هم هستیم چیزیکه مانند نمونه همین همسایه خودمون هند و پاکستان تا همیشه درگیری و تنش و در نتیجه همش در حال خرید جنگ افزار هستن

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
به جنابعالی به عنوان استقلال طلب باید یادآور شوم که ما در سرزمین مادریمان نه عربی داریم نه آذربایجانی بلکه در بخش کوچکی از جنوب ایران، ایرانیانی زندگی میکنند که گویش عربی دارند و در شمال غربی ایرانیانی زندگی میکنند که با زبان آذری گفتگو میکنند و این موضوع شامل کل آذربایجان حتی کشور کذایی آذربایجان نیز می شود. به امید آن روز که این بخش از ایران عزیز با درایت مردم عزیزآذربایجان به سرزمین مادری خود پیوند دوباره یابد.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
مدعيان دموكراسي ايران بايد بدانند كه ايران مسكن تاريخي ملتهاي عرب ،كرد،لر،بلوچ،ترك،تركمن،گيلك،تالش،قشقايي و فارس ميباشد،اگر اين ملتها انسانند و شهروند ايران بايد به حقوق انساني و شهروندي آنها احترام گذاشت و زبان و هويت آنان را ارج نهاد و اگر غير از اينند قوم حاكم (حكومت اسلامي) به ياري سخنگويان به ظاهر دموكرات خود در خارج تيغ نسل كشي بركشيده و همچون نسلكشي فرهنگي كه تاكنون آغزيده اند با انفجار چندين بمب هسته اي در عربستان و بلوچستان و كردستان و آذربايجان و گيلان و ... براي هميشه صداي اين ملتها را در ايران خاموش و ايران را براي ابد به كشوري ١٠٠٪ اريايي تبديل و خيال همه و خود را راحت نمايند.

عدم انتشار شده: 
false
نظر: 
من به عنوان یک ترک آذربایجانی صمیمانه از کنفرانس "حمایت از ملت عربی اهواز"،،(نصرة الشعب العربی الأحوازی) حمایت میکنم و برگزاری این کنفرانس را موفقیتی فوق الاده در مسیر استقلال الأحواز (عربستان ) میدانم.