رفتن به محتوای اصلی

آقای همایون ؛ کدوم دولت ها هزینه می‌کنند تا اپوزیسیون ایران را اخته کنند؟
30.03.2022 - 22:15

 

23مارس : شهرام همایون با همکاری محمد منظر پور و پیمان عارف بر طبق ا سناد وب سایت سازمان سیا مدعی شده اند که احزاب و اشخاص زیر از عربستان و سازمان سیا پول دریافت می کنند: کاملیا انتخابی فرد سردبیر ایندیپندنت فارسی/ شهریار آهی/ ایران فردا علیرضا نوری زاده  / جنبش مبارزه عربی برای آزادی اهواز / حزب دمکرات کردستان ایران / سازمان مجاهدین / جیش العدل / شورای مدیریت گذار و...علاوه بر کمک های عربستان دولت امریکا سالانه 65 میلیون دلار بعنوان کمک به اشخاص و احزاب سیاسی ایران پرداخت می کنند .

در پایان  اقای شهرام  همایون  به مهمانان برنامه  توصیه کرد که هفته بعد با اسناد بیشتری در برنامه حاضرشوند . شایان ذکر است که هیج نماینده ای از سوی احزاب و اشخاصی  مورد اتهام در برنامه حضور نداشته اند .

در ضمن اقای همایون در کلاب هاوس هم  به بخش بزرگی از مخالفین و براندازان نظام اتهامات وابستگی مالی و سیاسی به عربستان و امریکا زده است در حالی  گفته می شود برخی از برنامه گذاران کانال یک هم از دریافت کنندگان  کمک های وزرات خارجه امریکا  و یهودیان امریکایی هستند.

 سخنان شهرام همایون در کلاب هاوس در ویدئو زیر:

پاشیدن اسپری فلفل به زنان در مشهد؛ فدراسیون فوتبال: به زنان بلیت نفروخته بودیم

در مشهد، شهری که علم الهدی ضد ایرانی، حکومتی در حکومت ننگین ولایت فقیه راه انداخته، از زنان ایرانی با باتوم و اسپری فلفل استقبال کردند. زنانی که بلیط خریدند تا بازی تیم ملی کشورشان را ببینند. چاره کار تحریم کامل نیست، اما تا زمانی که زنان به حق خودشان نرسیده اند، باید میزبانی از ایران گرفته شود. ⁧‫

با وجود اعتراض‌های پرشمار به ممانعت خشونت‌بار از ورود زنان به ورزشگاه مشهد، فدراسیون فوتبال فروش بلیت به زنان را تکذیب کرد و مسئول ورزش استان گفت نمره قبولی گرفتیم و حواشی را فراموش کنید.

 Missing media item.

 

مزدک لیماکشی

کیانوش جان شما نکاتی را در برنامه ات مطرح کردی که جای بحث دارد. شما می گویی که خودت پولی دریافت نمی کنی و مسلما برای خودت دلایلی داری اما از دیگرانی که پول می گیرند همزمان دفاع می کنی و این دو برخورد با هم همخوانی ندارد. چیزی که برای خودت نمی پسندی برای دیگران هم نباید بپسندی. کیانوش جان این را از شما قبول می کنم که برای طرح این مسائل باید مدارک داشت وگرنه به هر کسی می توان اتهام زد. همزمان باید بپذیریم که حکومت ها و سازمان های اطلاعاتی در پرداخت هایشان به امثال چلبی ها مدرک نمی دهند. برخی گروه ها و افراد رسما اعلام می کنند که پول دریافت می کنند پس دیگر نیازی به مدرک نیست. در مورد مجاهدین باید قبول کرد که سازمان های اطلاعاتی و کشورها پشت شان هستند وگرنه نمی توانند مرکز بزرگی چون پایگاهشان در آلبانی داشته باشند. امکان آلبانی را آمریکا به مجاهدین داده است. در مورد این که سازمان ها باید پول بگیرند و با رژیم بجگند با شما موافق نیستم. سازمان هایی که حمایت مردمی نداشته باشند، پول هایی که می گیرند خرج سرانشان می شود و تازه همین نیروها با این امیتازات با دیگر نیروهای متحد نمی شوند و آن نیروها هم حاضر نمی شوند که با چنین سازمان هایی همکاری کنند. این کار عملا سبب تفرقه نیروهای مخالف رژیم می شود. شما در برنامه طرح کردید که افشای پرداخت ها می تواند به نفع رژیم تمام شود و با این برخورد چه چیزی می خواهی بگویی که نباید این کار انجام شود؟ شما در نقش مسئول یک رسانه اتفاقا باید طرفدار روشن گری باشی و اگر مدارکی در باره رسانه های و احزاب داری به مردم بگویی و این کار در راستی آزمایی مهم است. چه نیازی به احزابی و رسانه هایی است که از هم اکنون به مردم دروغ می گویند.

کیانوش

مزدک گرامی ؛ دوست دیرینم؛ قبل از اینکه به سئوالات پاسخ دهم؛ توجه شما را به تیتر بحث کانال یک جلب می کنم که " افشای منابع مالی تلویزیون های خارج از کشور" است نه در باره احزاب اپوزیسیون ...:اما پاسخ کوتاه به سئوالاتت 1- منهم معتقدم اگر این" افراد و یا احزابی که پول می گیرند معرفی شوند ولی با سند و مدرک نه اینکه شهرام همایون می گوید : " من فکر می کنم حتما ....." با فکر و تحلیل نمی شودبه دیگران اتهام زد2- نگاه رئال پولتیک به شما می گوید ؛ بدون پولهای کلان و نیروهای نظامی نمی شود, این آژدها چند سر که در پنج کشور منطقه دخالت گسترده نظامی می کند را سرنگون کرد3_ نبرد با جمهوری اسلامی ایران یک مبارزه منطقه ای و جهانی است 4- در برنامه شهر ام همایون صحبت از کمک مالی به رسانه هایی همچون ایران اینترنتاشینال ، بی بی سی ، رادیو فردا ، من و تو و...... است او می گوید همه ی این رسانه ها چون از دولت های خارجی پول می گیرند , بد و نا حق هستند و فقط کانال یک شهرام همایون "حق" دارد. من می گویم بگذار دولت های مخالف جمهوری ا اسلامی هر روز تلویزیون و رسانه های جدید و دمکراتیک برای ایرانیان تاسیس کنند . من می گویم دست این دولت ها درد نکنه .... اگر این ابر رسانه ها نبود امروز آخوندها مثل سال 1367 ؛ هزار هزار می کشتند( در سال 67در عرض دو ماه 4000 نفر را کشند بگونه ای که خانواده ها پس از چند ماه متوجه ابعاد این جنایت هولناک شدند) 4_در واقع کمک مالی موجب پراکندگی احزاب اپوزیسیون نیست؛ پراکندگی اپوزیسیون دلایل متعددی دارد که بحث اش این جا نیست

مزدک لیماکشی

 

 اگر این افراد و یا احزابی که پول می گیرند معرفی شوند اشکالش چیست؟ یک حزب سیاسی خودش باید اگر پولی از جایی می گیرد به مردم بگوید. شما می گوئید بدون پول نمی شود کاری کرد. مگر این ها چه کار می کنند. شما به تنهایی ایران گلوبال را دارید و از جایی هم پول نمی گیرید. این ها هم به پول گرفتن پایان بدهند و با احزاب سیاسی دیگر وارد همکاری، همسازی و همگامی شوند.

Amrollah Ibrahimi
نظرتان منطقی و درست است اما به این نکته هم باید توجه داشت که مثلا اگر سازمان مجاهدین خلق به‌خواهد در مورد آن ادعا ( کانال یک ) موضع‌گیری کند، هر روز که چه عرض کنم، هر ساعت و دقیقه باید در این مورد اطلاعیه و بیانیه صادر نماید و در صد بالایی از انرژی خود را هدر دهد و با هدر دادن این انرژی، سود کلانی به جیب باندهای جهل و جنایت حاکم بر ایران بریزد. چون در طی چهار دهه گذشته، هر روز و هر ساعت چنین ادعایی مطرح شده و بی‌وقفه ادامه دارد.

نامه یک دوست به کیانوش توکلی در مورد درج خبر:"شهرام همایون و افشای منابع مالی تلویزیون های خارج از کشور"

هر خبر و برنامه اي را كه تحت عنوان خبر پخش نميكنند، تو مثل اينكه از گفتن عيب وايراد كارت ناراحت ميشوي. آخر اين چه انتظاريست كه تو از ديگراني كه تحت اتهامند بخواهي حتما در مورد آن اتهامات مًو ضع گيري بكنند. مگر سكوت نشانه صحت اتهامات است و حتما بايد متهم جواب بدهد؟ دلايل متعددي ميتواند براي عدم پاسخ مطرح باشد كه بايد مد نظر باشد؟ من كه نماينده آنها نيستم كه از سوي آنها پاسخگوي اتهامات باشم. از اين گذشته مگر منابع مالي خود شهرام همايون روشن است، از كجا معلوم وزارت اطلاعات ايران وسپاه با اسامي جعلي پول به حساب وي نميريزد. من يك فرد هستم وتو يك سايت. موضع گيري يك فرد با موضعگيري يك سايت از دو مقوله متفاوت است.  هر خبري هم از نظر ارزش با اخبار ديگر متفاوت است. تعجبي نبايد كرد كه اين خبر انعكاس چنداني هم در فضاي مجازي نداشت. هم خود شهرام همايون بيشتر افشا شده و هم منظر پور و پيمان عارف قبلا از بازيگرفته پروژه هاي اطلاعاتي  بوده اند. حتي اگر اطلاعات انها معتبر واستخراج شده از سايت سازمان سيا باشد كه بعيد است سازمان سبا به دست خود عوامل خود را لو بدهد، باز من اگر جاي تو باشم آنها را پخش نميكنم، هر سخن جايي و هر نكته مقامي دارد. مگر همين جوانمردي از كجا تامين مالي ميشود و چرا شهرام همايون وي را افشا نميكند. تا انجا هم كه من ميدانم جريانات كردي هميشه پذيرفته اند كه مشكلي با گرفتن كمك  از خارج ندارند. اينكه اين كمك انها را به آلت دست نبديل كند بحثي است كه تاكنون دهها مقاله بر له وعليه اش نُوشته شده است و من هم در اين مورد قبلا نُوشته ام.  نُوشته اي كه بدون حضور نماينگان ان جريانات به آنها اتهام زده اند. خًوب مگر ان جريانات بايد حتما باشند تا بهشون اتهام بزنند؟ اين جريانات شايد اصلا حاضر نباشند به شهرام همايون و بر نامه اش ارزشي قايل شوند كه در برنامه اش حضور پيدا كنند؟ در آخر بگم كه به جاي عصباني شدن از من به كنه ايراد و انتقاد توجه كن. من كه قصد زدن بر عليه تو ندارم كه تو اين چنين بر آشفته شدي. من اگر قصدم اين بود   بود كه اين نكات را در اين جا برايت نمي نوشتم. گذشته از اين مگر براي من كاري دارد كه بنويسم اين نوع بر نامه ها در چهار چوب پروژهاي اطلاعاتي جمهوري اسلامي ميگنجند. مگر دو هفته پيش سندس بيرون نيامد كه ميخواستند براي مقابله با مسبح علي نژاد نرگس محمدي را تشويق  به خروج از كشور كنند؟ بالخره يك سايت مگر بايد در هر مًوردي خبر پخش كند و موضع بگيرد؟ من بر حسب دوستي نظرم را گفتم خواستي قبول كن و يا قبول  نكن، آسمان كه به زمين نميآيد.

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

انتشار از:

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.