مقالات کاربران

وَ بَثَّ فِیها مِنْ کُلِّ دَابَّةٍ* بعضها للأکل وَ الْأَنْعامَ خَلَقَها لَکُمْ فِیها دِفْ‏ءٌ وَ مَنافِعُ وَ مِنْها تَأْکُلُونَ و...
از آنجا که افراد در برابر مشکلات و معضلات و نیاز به دگرش، به ۴ دسته ی "بیداران سازنده ی مشکل، بیداران درگیر مشکل، خواب آلودگان و خود به خواب زدگان" بخش می شوند، نگرش اساسی یک رویکرد به جهت ب
من به مدرسه می رفتم تا درس بخوانم تو به مدرسه می رفتی، به تو گفته بودند بايد دکتر شوی او هم به مدرسه می رفت، اما نمی دانست چرا.
از نگاه من محمود احمدی نژاد، به عنوان یک مدیر اجرایی، آدم متوهمی است.
ندیدید هنگامی که آخوندهای ایران به حکومت مملکت شما رسیدند، مانند اجدادشان یعنی همان تازیان که به عشق غنیمت به سرزمینتان سرازیر شده بودند، تنها به فکر غارت و چپاول بودند ؟!
دو هفته پس از تظاهرات هفتم دی ماه ۹۶ در مشهد یادآوری شد که "اگر خیزش ۹۶به انقلاب مسلحانه تمام عیار تغییر کند، اکثر کسانیکه امروز رهبران سیاسی جنبش تلقی می شوند قادر به رهبری آن نخواهند بود
اسلام به ذات خود دارد عیب، هر عیب که نیست از انسانیت ماست. سخنان سعدی شیرازی علیه پدیده ی نکوهیده ی امر به معروف و نهی از منکر.
سی و نه سال است ایرانیان بطور مشخص درباره آلترناتیو جمهوری اسلامی بحث می کنند؛ مباحثی گاه تکراری و وقت گیر، اما لازم
ﺑﻪ ﺭﻭﺯﮔﺎﺭ ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ، ﺭﻭﺯﻯ ﺧﻮﺭﺷﻴﺪ ﮔﺮﻓﺖ. ﭘﻴﺎﻣﺒﺮ ﺑﻪ ﻧﻤﺎﺯ ﺑﺮﺧﺎﺳﺖ ﻭ ﭼﻨﺪﺍﻥ خوانش ﺭﺍ به درازا کشاند ﻛﻪ ﮔﻮﻳﻰ ﻧﻤﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺭﻛﻮﻉ ﻛﻨﺪ. ﭼﻮﻥ ﺑﻪ ﺭﻛﻮﻉ ﺭﻓﺖ، ﭼﻨﺪﺍﻥ ﺩﺭ ﺁﻥ ﺣﺎﻝ ﺑﺎﻗﻰ ﻣﺎﻧﺪ ﻛﻪ ﮔﻮﻳﻰ ﻧﻤﻰ ﺧﻮﺍﺳﺖ ﺳﺮ ﺍﺯ ﺭﻛﻮﻉ ﺑﺮﺩﺍﺭﺩ !!
ر ایران بازداشت چند فعال محیط زیست، به اتهام "جاسوسی" و "جمع‌آوری اطلاعات طبقه‌بندی شده" و ادعای مربوط به "خودکشی" یکی از بازداشت‌شدگان خبرساز شده است. قوه قضائیه ایرا
سخنی از در تحقیق خداناباوری بر تحمیل و موجودیت عقاید
اگرچه گیاهان برخلاف دیگر موجودات زنده که دارای قوای ذهنی بالاتری هستند، مغز و سیستم عصبی ندارند؛ اما دانشمندان شروع به فرض یک سیستم جایگزین در آن‌‌‏ها کردند.
برای نخستین بار شاهد حمله اسرائیل به تأسیسات ایران در سوریه هستیم و مسکو به درخواست مکرر نتانیاهو مبنی بر جلوگیری از حضور نظامی ایران در سوریه اعتنا نکرده و انتقامش از آمریکا را از اسرائیل گرفته است.
رانلد ریگان: شاه ایران راهش از راه مردمش جدا نبوده است. کاری که ما با شاه ایران کردیم...
شیعیان طی چهار دههٔ گذشته سه مدل متفاوت از زمامداری را در منطقهٔ خاورمیانه آزموده اند.