دیدگاهها

نگاهی به دعوت به مطالعه و امضای بیانیهء «جدایی کامل حکومت و مذهب در ایران» (4) در سایت جنبش سکولار دموکراسی ایران دکتر اسماعیل نوری علا بیاندازید و بینید در عرض یکسال چند نفر امضا کرده اند؟
در اين نمايش من و تو ذهن رقاص ها نيستيم
ماه عسل دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی، بلافاصله پس از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف، و با آغاز دستور کاری که در راس آنها روبرو شدن دولتش با مشکلات انباشته‌ی کشور قرار دارد، ‌ عملا به پایان رسیده است.
1 کامنت
داستان انقلابات و حوادث بزرگ اجتماعی، قبل از روی دادن در کوچه پسکوچه های شهر، ابتدا در دل"مکتوبات" ِ زبان آن مردم روی میدهد. از "ذهن" کسی یا کسانی پیاده میشوند.
آیا اسلام گرایی واکنشی دربرابر استعمار، نژادپرستی و ملیتاریسم غرب است یا ایدئولوژی اقتدارگرا برای احیای امپراطوری شکست خورده اسلامی است؟
با تشکیل کابینه جدید روحانی، انحصارا از فارس زبانان شیعه و حذف کامل گیلکی ها، مازندرانی ها، ترک ها، کردها.
20 کامنت
تابستان سال ١٣۶۷ است، نمی خواهم باور کنم همه دخترانی که از بند ما رفته اند اعدام شده اند! بسیاری از دختران اعدامی هنگام دستگیری دانش آموزان نوجوانی بودند که پس از هفت سال زندان کشیدن اعدام شده اند!
سی و یک مرداد، بازنشسته و شاغل ندارد.
در نقد دیدگاه آقای محمد رضا شالگونی
10 کامنت
بی نیاز از هرگونه فراافکنی، و تنها با تکیه بر دو نمونه برجسته قضا در حاکمیت های مذهبی ـ اسلامی خمینی شیعی، و البغدادی سنی برای جهانیان متمدن روشن ساخت که فلسفه اعدام با اسلام، حالا هردلیلی می خواهد دا
7 کامنت
چپ دموکرات ایران نه تنها از استراتژی مستقل و شفاف سیاسی بر خوردار نیست، بلکه این استراتژی در حد انتقاد از انتخاب "پور محمدی" به مدت چهار سال، تا انتقاد از انتخاب "علیرضا آوائی" به
3 کامنت
گزارش ۲۰۱۶ پارلمان اروپا در مورد ترکیه، از ابتدا تا انتها، حاکمیت ملی ترکیه را هدف قرار داده و اعلام کرده است که نه قوای مجریه، قضائیه و مقننه و نه اراده ملی مردم ترکیه را به رسمیت می شناسد.
3 کامنت
با توجه به اوضاع نابسامان بین المللی، ترور اسلامی تا زمانی که اسلام حربه ای ایدئولوژیک برای اعمال خشونت در اختیار سیاست قرار می دهد، همچنان ادامه خواهد یافت.
3 کامنت
اگر تنها نگاهی به فیلم کارتونی سمسون (The Simpsons) بیندازیم که تقریباً طولانی ترین فیلم کارتون جهان می باشد، چرا که بیش از پانزده سال است که نمایش داده می شود، نکاتی بسیار مهم و معماگونه از سیاست های
5 کامنت
همه پرسی دکتر مصدق برای انحلال مجلس غیرقانونی نبود، زیرا در قانون اساسی ایران، همانند قوانین اساسی بسیاری از کشورهای غربی در آن زمان، انجام همه پرسی غیرقانونی اعلام نشده بود و در دیگر کشورهای دموکراتی