«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

عنوان مقاله: 
خروج امريكا از برجام، يك گام بلند در جهت يك استراتژي درست!
مبخ آبادی
راست و ریس کننده این نوشته طوری از یک استراتژی درست حرف میزند، انگار خودش تعین کننده و مبصر استراتژی آمریکاست. بابا جان تو را که به جمع آنها که خودشان را موجودات برتر کره زمین میدانند راه نمیدهند. تو و من موجودات دست چندم آنها هستیم. حالا طوری دلت را برای منافع انها جلیز ولیز میکنی و همه تقصیر ها را به گردن کشوری میاندازی که جاهل ترین افرادش ...دست چندم محسوب میشوند و از کره مریخ نیآمده اند و شباهت بسیار به خود تو دارند، که آدم فکر میکند نفع و منافع شخصی خاصی داری. به عکس خودت در آینه نگاه کن شاید یادت بیآید متعلق به کدام خاکی و برای منافع مردم کجا باید دل بسوزانی و غیرت به خرج بدهی. اگر یادت نیامد و فکر کردی هموطن و همکار ترامپ هستی، لطفا مقاله هایت را برای روزنامه های امریکائی بنویس، این طرفها بگذار هوا بیآید. خفه شدیم از دست بلندگو ها و همکاران استراتژی ترامپ
عنوان مقاله: 
صدای امریکا: تبعیض بر علیه افیلیت های قومی
ایرانی
بخصوص در شرایط امروز بَزَک کردن رهبران خود خوانده و جعلی ملیتها و قومیتها و اقلیتهای مذهبیِ تحت ستم با نیرکمان نشانه گرفته شده سوی “ملت بالادست فارس و شیعه مذهب”، باید بی اما و اگر و بدون دستاویز قرار دادن ملغمۀ "آزادی ِحرّافی"، محکوم، و قاطعانه از روی هر سایت مدعی طرفدار بهروزی مردم و مبارزات و خواسته ها و مطالباتشان، طرد شوند. آنها در صدای امریکا و باقی جا های مشابه جای خود را پیدا خواهند کرد، نگران سرما خوردنشان نباشید.
عنوان مقاله: 
پرواز کبوتر صلح بر آشیانه ایران
کارگر ایران
جناب دنیز ایشچی شماکه این گروهبندی جدید موسوم به فدائیان چپ که در واقع همان فدائیان اکثریت است را برای ما تبلیغ میکنید یادتان باشد که شعار میدادید سپاه پاسداران به اسلحه سنگین مجهز شود و خواهان همکاری در لودادن مخالفان جمهوری اسلامی شدید. حالا بجای معذرت خواهی از ان گذشته افتضاح که البته هیچوقت فراموش نخواهد شد امده اید باز به همان کسانی که خواهان لودادن و اعدامشان بودید میگویید افراطی و باز همان دارودسته عامل روسیه را بعنوان نجاتبخش ایران علم میکنید. خطر برای آینده ایران نه فقط از طرف اخوندها که از طرف همدستان روشنفکرنمای انها هم هست. شکی نیست که فردای سرنگونی رژیم کثیف اخوندی ان کسانی هم که تحت نام روشنفکر چپی با اینها همکاری کردند و جوانان مردم را لودادند و برای خمینی و اخوندها هورا کشیدند در دادگاه مردم ایران محاکمه خواهند شد. دیگر نمیتوانید جغد خیانت را بنام کبوتر صلح قالب کنید.
Anonymous
چه کمکی کرد فهمیدن یا نفهمیدن
آشچی
جناب بامسی، نمی دانم چرا شما با جدیت درصدد اثبات این نکته هستید که ماست سفید است یا شکر شیرین و نمک شور است! خوب برادر، من که در قبال واقعیت وجودی ستم ملی با شما اختلافی ندارم. شاید بتوانم حتی نکات بیشتری به ان چه شما نوشته اید نیز اضافه کنم. موضوع به سادگی این است که آقای لوایی از به هم خوردن برجام، تشدید فشارهای خرد کننده اقتصادی بر همه مردم ایران از جمله آذربایجانیها و حتی حمله احتمالی آمریکا به ایران و راه افتادن دریای خون استقبال می کند. البته «استقبال می کند»، تخفیف موضوع است چون ایشان دارد از خوشحالی بشکن می زند. شما چه می گویید؟ شما نیز با ایشان هم عقیده و هم احساس هستید؟ سؤال مشخص است و جواب مشخصی نیز می طلبد.
از تبعیض نوشته اید...با همه آنچه نوشته اید موافقم ولی راه رفع تبعیض چیست؟ همکاری با آمریکاییها؟ آمریکاییها همانهایی هستند که امروز پ.ک.ک را تا دندان مسلح کرده اند.
عنوان مقاله: 
خطاب به تامسی
زینعلی
داستان تمام فانتزی، طنز، و درام کلاس دوم شما که گفته اند بگوئید جاوید شاه اما یکی از همکلاسی های ترک دهات شما که درسش از شما بهتر بوده و قد کلاس نهم و دیپلم سواد داشته، بازی با کلماتی کرده که شما امروز همپای آن میتوانید انجام دهید، و جاوید شاه را گفته چاپید شاه و شما کتک خورده اید به سازمان ملل متحد ارجاع شد. و در ماه رمضان تمام منبر ها بپای این داستان برای مظلومیت چاپیدانه شما روضه خواهد خواند و خواهند گریست. امکان دارد یکی به روضه خوان بگوید به جای چاپید شاه بگوید چاخانید تامسی. کتک خوردن هر حاضر در جلسه به تمام سازمانهای حقوق بشری ارسال خواهد شد. حقوق حقه شما بخاطر آن کنک جانانه از حلقوم همه کنک نخورده ها اخذ شده و در جیب شخض جنابعالی واریز خواهد شد. اگر قصد ریاست جمهوری هم داشتید امر بفرمائید در اسرع وقت اقدام خواهد شد.
Anonymous
اولا من از اخراج برخی از استادان استقبال می کنم و خوب می دانم در دانشگاه ها چی می گذره .. شما مثل اینکه نمی دونی!!
چقدر از این اساتید بخاطر پول نمره و معدل بالا دکتر فرستادن بیرون شاید امثال تو دلتون بخواد اسمشونو بذاری نخبه سکولار

شما هم بجای ...های تکراری و حرف تو حرف آوردن مثل آخوند مکارم شیرازی و فالوده جزایری و زنجانی .. اول نوشته های مردم را با دقت مطالعه کن بعد اظهار نظر کن
جباریت و سواستفاده این حکومت سرجاش .. ما سایبان نمی شویم برای اون عده از شیادها که با سواستفاده از خلاء همه را بیسواد بار آوردن هم نمی شویم دو روز دیگه بیان موجه کنند چون سکولار بودن از دانشگاه اخراج و امثال تو بیخبر از همه جا مثل سابق نشناخته برایشان دلیل بتراشی
به هر حال خمینی و انصارش را همه شما شناخته و نشناخته گذاشتید بر مصدر امور از اقتصاد و دانشگاه ها تا فرهنگ
Anonymous
خلخالی فقط اکراد را نکشت
و قرار نیست ما همیشه مصیبت های اکراد و بلوچ ها و افغان ها را بشنویم
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
بامسی
جناب آقای آشچی
لطف کنیددیگران را نصیحت نکنید مشکل شما دراین است واز بالا به پایین نگاه می کنید .
مردم تورک هرروز گرفتارزدو بندهای امثال طباطبایی ویونسی وزیبا کلام هستندوقتی 100سال است حکومت ایران وظیفه اش اینکه است به مردم بگوید شما آذری هستید تورک نیستید.
اجازه بدهید من ازسرگذشتم به شمابگویم
زمانی کلاس دوم بود از مدرسه ده ما را بردند به پاسگاه جهت شرکت درجشن شاهنشاهی معلم به گفته بود بگوید جاوید شاه ما وسط ده راه می رفتم با صدای بلند دادمی زندیم جاوید شاه دراتوبوس یکی به من گفت اشتباه می گوید بگو چاپیدشاه منم باصدای بلند چاپید شاه می گفتم لحظه ای ازپیادشدنم نه گذشته بود با مشت لگد یک ژاندارم اهل اصفهان روبروشدم .
اگر من به زبان مادریم حداقل چندسال درس خوانده بودم کتک اصفهانی را نمی خوردم هیچ می دانید این رفتار نژادپرستی باعث ترک تحصیل خیلی گردیده است .
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
ناظر
جناب آقای آشچی!
شما به دیگران، و مخصوصا به محقق گرامی جناب آقای بامسی ایراد میگیرید، گویا با نام مستعار مطلب میگذارند! حال جای سئوال است آیا شما شخصا آدم درستکار و صادقی استید؟ آیا به گفته های خود باور دارد؟! اگر شما انسان صادقی استید، برای خود و حرفهایتان ارزش قائلید، لطفا عکس خود را با نام حقیقی تان مثل آقای توکلی و سایر سیاستکاران بالای نوشته خود قرار دهید تا خوانندگان ایران گلوبال به صداقت و درستی حرف شما پی ببرند! از ماهیت واقعی شما آگاه گردند! لطفا سرتان را از چاه ظلمت بیرون آورید. خود را به خوانندگان نشان دهید! تا ببینیم شما کی استید!! اگر فکر میکنید آدم مهمی استید! حد اقل بگذارید، مردم چهره واقعی شما را بشناسند! تشکر.

عنوان مقاله: 
ترکیە بە کدام سو؟
بامسی
جناب آقای هادی صوفی زاده
علارغم اسرارشما من ازاین اردوغان خوش می آید بخصوص اینکه توانست دربحرانی ترین شرایط اقتصادی جهان اقتصادی ترکیه ازبحران نجات دادوبه نظرمن اکنون درشرایط بهتری نسبت زمان داعش دارد داعش به اقتصادتورکیه ضررفراوان واردکرد ولی کوردها را سوار خر مرادکرد از هیج به همه چیز رساند باخاموش شدند آتش داعش نور روشنایی کوردستان نیز خاموش شد کوردها درخلافت اسلامی هیزم بیار آتشگده داعش بودند ولی خر مراد بارزانی پشت پا زد به آتشگده ودرنهایت به قول شما گرفتن عفرین دیگر محشر بود.
برای شما کوردهای هیچ فرقی بین تورک ایران ، عراق ، سوریه وتورکیه نیست حتی با تورکهای که از کره مریخ آمده باشن هم نیستید
شما حتی با کلمه تورک خوب نیستید.
رفتارهای شما کوردها این را نشان می دهد شما کوردها رفتاری که با ما دارید نه ساواک ونه سربازان امام زمان باما ندارند.
آشچی
متاسفانه روالی که بین برخی افراد مبتلا به تنبلی فکری وجود دارد این است که اول صفات مورد نظر خود را به شخصی که مثلا می خواهند مورد نقد قرار دهند می چسبانند، بعد شروع به کوبیدنش می کنند. یک دلیلش این است که این جوری شخص مورد حمله مجبور به بازی در زمین آنها می شود و باید مرتب تلاش کند تا نشان دهد چی نیست و به چه چیزهایی اعتقاد ندارد و به این ترتیب فرصت نمی کند نشان دهد واقعا چی هست و چه جور فکر میکند. دلیل دومش این است که این قبیل افراد اساسا توان نقد ندارند درست مثل بسیجی و حزب اللهی بیسواد که به مجردی که با اندیشه مخالف روبرو میشود، اول دست به سیاه بازی و شیطان سازی از مخالف می زند (مثلا مخالف فکری میشود منافق، مزدور، گروهک، بی بصیرت و...) بعدش هم معلوم است که نیازی به بحث با منافق و ...وجود ندارد. حالا من شدم هم ردیف طباطبایی و یونسی چون مخالف حمله آمریکا و اشغال کشورم هستم!
عنوان مقاله: 
کشور بی فانون و دار خلافت
نخجوان
اگر شما فکر میکنید"در حالیکه که می توان پشتیبانی نیروهای نوعدوست را برابر ترامپ جلب کرد،" متاسفانه شناختی بالاتر از دار حلافت در مورد سیاست امریکا ندارید. اگر ترامپ را نوعدوستی جلب میکرد، از افراد نوعدوست برای کابینه اش استفاده میکرد. بعکس هر کس را اندکی نوعدوستی در او بود کنار زد. در مورد تک تک افراد نیم فعلیش تحفیق کوچگی بفرمائید. آن دار خلافت را هم همین ها که میخواهید با نوعدوتسی جلبشان کنید برای ایرانی ها روا دیدند.
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
بامسی
صمن تشکر ازجناب لوایی وآرزوی سلامتی برای ایشان
واما درپاسخ جناب آشچی
حناب آشچی ایکاش اخبار به اصطلاح نمایشگاه کتاب را شنیده وخوانده بودید آنوقت متوجه می شدید پروفسورجوادطباطبایی ازچه روشهای بی ... استفادمی کند تا کلمه تورک را ازبالای سرعرفه آزرتورک حذف کند. ایشان را شما حتما می شناسید وبه تازگی ازدست رئیس حمهوری نشان افتخارگرفته است ویا اظهارات حجت السلام یوسنی را شنیدید که گفته زبان تورکی عارض است .
آیا این بهشتی که حتی شما نمی خواهید کسی خواب بدی را برای آن ببیند .
دراین بهشت تورک ها حق ندارند چند جلد کتاب چاپ کرده و بفروشند؟!
دراین بهشت فارس ها تورکها به زبان خود بی سوادند تورکها حتی این کتابی که چاپ توضیح می شود قدرت خواندن آن راندارند!!!
تورک دردام انواع تبعیض گرفتارند!عنوان مقاله: 
رژیم، ما و آینده
ووشین
آقای وضعی در پایان تحلیل خود از شرایط می گوید:انتخاب با ماست. و حال آنکه خود تحلیل نشان میدهد، که انتخابی در کار نیست و ترامپ و مثلث او نمیخواهند هیچ راهی جز پذیزش تمام عیار همه خواسته هایشان راهی و انتخابی قائل باشند. تازه در پایان هم همانطور که به پایان صدام اشاره کرده اید، لازم نیست دلیلی و اتوئی به دست ترامپ داده شود، میتواند اتو را خلق کند. باید به تحلیل خود می افزودید که امریکا چه میخواهد از ایران و این برای یک کشور مستقل چقدر عملی ست. یادتان باشد شاه را برای این بردند تا برای ایران استقلا و دموکراسی بیاوررند، برای این بردند که شروط جدید آنها را نپذیرفته بود. دلم میخواهد مفاله هائی بخوانم که بگویند با رفتن این رژیم چه آخر و عاقبتی برای مردم ایران بجا خواهد ماند، یا خواهند گذارد
Anonymous
تجمعات معلمان ایران به هر بهانه ای مورد تایید ما نیست
Anonymous
زالمای خلیل‌زاد
حالم از افغان ها به هم می خوره
و حالم از این روایات بهم می خوره مهندسی انتخابات
و حالم از اکراد قصه پرداز بهم می خوره
عنوان مقاله: 
جنگ محدود بین سپاه قدس و اسراییل
جواد
رژیم برای فرار از گرفتاریهای اقتصادی در داخل و خروج امریکا از برجام و هزاران گرفتاری که با سیاستهای ناشیانه آش دچار مردم کرده است برای سر پوش گذاشتن روی مشکلات و بقا نا منحوسش و منحرف کردن مردم از مشکلات دنبال جنگ میگرده و برخوردهایی که با اسراییل در حال اجرا است گوشه ای از این سناریو است .مردم تا این رژیم ایران و ایرانی را نابود نکرده بپا خیزید و شرش بکنید. فردا خیلی دیر است.
عنوان مقاله: 
Liza
محمد
سلام روز بخیر
قبلا ازتون دعوتتون کرده بودم برای عضویت در گروه
جامعه وبمستران
مهندس چرا نیومدی توی گروه
خوشحال میشیم تشریف بیارید و دوستان دیگه تبادل اطلاعات
داشته باشیم
گروه جامعه وب مستر ها
https://t.me/joinchat/DBhKUBJE3gUMxzABig66Ig
Anonymous
طبق معمول ... فقط در حال اثبات حقانیت خودش در هر زمینه ای
و صادق زیبا کلام تکراری
عنوان مقاله: 
ایران بعد از برجام
puya
سلام / بسیار زیبا و فسیح جواب دکتر که چه عرض کنم مزدور جمهوری اسلامی زیبا کلام را دادید
واقعا سپاسگزارم از حضرتعالی و همه ی فرهیختگان ایرانم.
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
فاطمى
سال 1325 پان ایرانیسم پان ترک فاشیست ضد ایران را چنان پاره کرد که بعد از دهه ها جیغ ... مثل تو نشان از درد این سوزش دارد.
عنوان مقاله: 
سرنوشت نامعلوم فعال عرب اهوازي حمزه حسینى زاده از ناپدید شدگان اجباری
علی
خلق عربیهای سابقا ... صدام حالا شدند فعالین "حقوق بشر ".به حال حقوق بشر باید گریست
عنوان مقاله: 
ايرانِ بعد از برجام، نوفاشيست ها و پاره شدگى
دردمند
عکس خندان آقای لوائی با تبسم موذیانه بعد از حادثه ای که دل هر ایرانی ِزاده شده در بخشی از خاک این سرزمین را به درد آورد، جواب نمیخواهد. از پاره پاره شدن ایران چه خوشحال و چه ساده لوحانه می پندارد تمام این برنامه ها بخاطر اینست که تا پنج سالگی ترکی حرف زده بعد در مدرسه زبان ترکی را ننوشته. بحاطر این فاجعه اگر سرزمین ایران پاره پاره بشود حقش است و اگر ایشان در سرزمین ترکی زبان امریکا، به انگلیسی "هانی" می گویند و ککشان هم نمی گزد مشکلی نیست. مشکل جهان سر کمبود ها ی کودکی ایشان است. دست به دامن کیانوشتان بشوید، با هندوانه زیر بغلش دادن تا ثبت اینهمه کینه توزی را دموکراسی جلوه دهید
عنوان مقاله: 
امریکا بالاترین تحریم ها را اعلام کرد
کریم
ترامپ اطلاع ندارد و یا اینکه بفکر میکنمد مستمعین نمیدانند اصلا این تحریم ها برداشته نشده تا بخواهد اجرا گردد.

پس از توافق هسته ای قرار بود این تحریم ها که به تحریم های ثانویه معروف هستند برداشته شوند اما اامریکا چه در دوران اوباما چه در دوران ترامپ نه فقط این تحریم ها را بر نداشت بلکه بر اعمال آنها پافشاری بیشتر کرد.

برای نمونه می توان به شرکت ZTE چین اشاره کرد که به دلیل فروش گوشی موبایل های دارای قطعات آمریکایی به ایران اخیرا مورد تحریم شدید آمریکا قرار گرفته.
عنوان مقاله: 
حمایت انگلیس و المان و فرانسه از برجام
جواد
اگر این سه کشور همانطوری که نگران برجام هستند کمی هم برای مردم ایران که از ظلم و فساد و جنایت این رژیم وحشی به ستوده آمده دل می سوزاندند و به شریک تجاریشان فشار می اوردنند که مروات داشته باشد و بحقوق مردم ایران احترام بگذارد خوب نیتشان در برجام مورد قبول مردم ایران واقع می‌شد .ولی متاسفانه این کشورهای استعمارگردنبال منافع اقتصادیشان هستند و با همکاری رژیم ضد ایرانی مشغول انجام قراردادهای ننگین و غارتگرانه هستند بهمین دلیل سعی در بقا این رژیم دارند وبخاطر منافع سر شاری که در ایران دارند حتی به ولی نعمت خودشان امریکا هم پشت کرده اند.
عنوان مقاله: 
سرازیری سرمایه‌‌های داخلی ایران به ترکیه، آذربایجان، گرجستان
yaradiciliq
"" پس جایگاه ارمنستان کجاست؟ "" تشابهات "" دو کشور، به هویت ترک، ملیت ترک، ئلان جنگ داده ا‌ند، یکی‌ ایران، و آن دیگری، ارمنستان، در ارمنستان، مردم دولت این کشور را، به زباله دان تاریخ انداختند، و در ایران، کاپیتال و سرمایه از این کشور، به سوی کشوری که مورد نفرت ایران - شهر فارسی‌ است در روان است. اقتصاد گرجستان، کاملا به اقتصاد آزربایجان و ترکیه وابسته است، دوستی‌ ایران، چه سودی به ارمنستان رساند، یا دوستی‌ ارمنستان، چه چیزی عید ایران کرد؟ ولی‌ دوستی‌ با آزربایجان و ترکیه، فقط اقتصاد گرجستان را احیا نکرد، زندگی دوباره به این کشور بخشید. فقط جامعه شناس‌های عوضی‌، سیاست انزوای یک کشور را، پیاده میکنند.
عنوان مقاله: 
واشنگتن و تل آویو در آستانۀ جنگ علیه ایران, بیل فن اوکن
yaradiciliq
"" فکر می‌کنید ناتانیاهو هنگام لغو برجام توسط ترامپ در کجا خواهد بود؟ "" ایشون در قبرس خواهند بود تا پیرامون خط لوله گاز از میادین نفت / گاز تامار و دیگر میادین با طرف قبرسی و سایر طرفین گفتگو کنند، و بعد از قبرس، راهی‌ مسکو خواهند شد. برای همراهی یا نرمش ترکیه پیرامون سیاست اتخازی در قبال ایران، پیشنهاد "" عبور خط لوله از خاک ترکیه "" داده شده، هر ابلهی که جامعه شناسی‌ نخانده میداند که "" ترکیه با صرفه‌ترین مسیر انتقال نفت / گاز "" تمام منطقه به سوی اوروپاست، ببینید روزنامه قبرسی چه نظریی دارد >>
https://cyprus-mail.com/2018/05/08/let-the-natural-gas-pipeline-pass-through-turkey/

حتی سقوط سرکیسیان در ارمنستان، با هدف نزدیکی‌ ارمنستان به "" آزربایجان، ترکیه و آسیای مرکزی "" صورت گرفت. آیا میدانید خدایان "" ژئوپلتیک و لجستیک "" در منطقه شما، کدام کشور‌ها هستند؟
عنوان مقاله: 
واشنگتن و تل آویو در آستانۀ جنگ علیه ایران
yaradiciliq
"" ابعاد حذف ایران بر ژئوپلتیک منطقه "" صنایع ماشین سازی، آب / برق، تولید قطعات صنعتی، ریسندگی، کشاورزی ،حمل و نقل، برای دهه ها منبع ایجاد شغل برای میلیون‌ها انسان در جوامع غربی بود، اینک ظرفیت تولیدی کشور‌های " ترکیه، چین، ویتنام، هند " به عنوان رقیبی برای آمریکا و اتحادیه اورپا وارد میدان شده ا‌ند. "" برای تداوم اشتغال "" کشور‌ها ئی مانند آمریکا، صنایع "" ذغال سنگ "" و "" صادرات نفت و گاز "" را دوباره وارد سیکل اشتغال زایی خواهند کرد. به برکت " انقلاب تکنیک فرکینگ " آمریکا روسیه / عربستان را در صادرات نفت / گاز، جلو خواهد زد. حذف ایران از بازار نفت و گاز دنیا، هدف تیم ترامپ است. فکر کنم در ۱۹ جون امسال، خط لوله گاز آزربایجان " تاناپ " تکمیل خواهد شد. پ ک ک خطوط لوله نفت / گاز عراق را تخریب کرد و خواهد کرد، کشور‌های غنی نفت / گاز نیز، ایران را از بازار نفت / گاز دنیا، حذف خواهند کرد، کشو
عنوان مقاله: 
در دویستمین سالگرد تولد کارل مارکس: دیدگاه مارکس درباره سرشت انسان , احد قربانی دهناری
yaradiciliq
"" چگونه کاپیتالیسم میتواند به استثمار کارگر توسط کمونیست‌ها پایان دهد؟ "" این استراتژی باید به شکل مرحله‌ای ابتدا از "" صادرات قطعات ساخت مکزیک به آمریکا "" شروع شود، طبق این استراتژی، باید آمریکا دولت مکزیک را زیر فشار قرار دهد تا "" حقوق کارگران بخش تولیدی قطعات ماشین صادراتی به آمریکا "" حداقل به "" ۱۶ دلار آمریکا "" ارتقأ یابد. اگر دولت مکزیک اقدامات لازم را انجام ندهد، باید نصف مراکز تولیدی قطعات ماشین از مکزیک، به آمریکا منتقل شوند. اگر دولت مکزیک با این الزامات همراهی نکند باید تمام قطعات ماشین صادراتی مکزیک به آمریکا، بیدرنگ متوقف شوند. این سیاست به تدریج، به تمام کشور‌های کمونیستی که "" معجزه‌ای رخ داده و توان تولید "" دارند اعمال شود.
بابک
درود بر جناب جوادی
همیشه از مقالات حضرتعالی استفاده کرده و میکنم.
جناب جوادی متاسفانه بحث و نقد با جماعتی که دوست ندارند چیزی بغیر سلیقه شان بشنوند و از قضا سواد و مطالعه کافی هم ندارند کاملا بیهوده است. خیلی از دلسوزان و ملی گرایان واقعی حتی حوصله جواب دادن به جماعت رو هم ندارند چون بی فایده هست، مشکل اساسی این جماعت یک‌ نوع سندرم و اجتماعی روانی است که بیشتر باید روانکاوان اجتماعی در این مورد نظر بدهند. حتی جناب دکتر سید جواد طباطبایی بیشتر از یک مورد زحمت پاسخوگی و نقد به این جماعت ندادند.
متاسفانه تاثیرات مخرب این جماعت تورکیست و بوزقوردیست باعث تحلیل رفتن و ضعیف شدن نیروی جنبش حقیقی ملی آذربایجان و تفرقه در بین آزادیخواهان و مبارزین واقعی شده است.
عنوان مقاله: 
اصلاح برجام نه! اصلاح نظر مخالفان برجام!
فرید
آقای ممبینی مگر عربستان سعودی کم در منطقه دخالت میکند. در افعانستان با رواج وهابیگری و پرداخت پول به گروههای مسلح، در سوریه، در یمن. مگر نیستند کشور هائی که به دلخواه پرواز میکنند میروند چند بمب روی سوریه می اندازند بر می گردندف هیچ ارگانی لب به اعتراض نمی گشاید و آنها از فتح الفتوح خود سخن می گویند؟ پس نمیتاون گفت قاعده ای بعنوان عدم دخالت در امور منطقه، یک الزام همگانی ست و اگر نست، بی قانونی ست و در بی قانونی نمیتوان قواعد درست کرد.بعلاوه اگر خارج علائق حربی و ایدئولوژی و غیره سخن گفتیم از یاد نبریم که فرضیه رفتن رژیم به سوریه با حذف داعش و جلوگیری از خطری بوده که بیح گوی او و عراق و ترکیه سبز کردند. هر کشوری باید حواسش باشد در مرز هایش چه مزدورانی را برای حمله به آنها اجیر میکنند. روسیه ستیزی را چنان به کمک رسانه ها در گوش ها فرو کرده اند که روسیه مفصر حمله به افعانستان شناخته شد. آن
عنوان مقاله: 
در دویستمین سالگرد تولد مارکس
یحیایی
با تشکر از دوسیت بسیار عزیزم جناب احد قربانی که دیدگاه های بیشتر سیاسی مارکس را بررسی و با زبان روان نوشته اند و از سایت ایرانگلوبال هم تشکر می کنم که زمینه انتشار اینگونه مطالب خوب و پر بار را فراهم می آورند. یحیایی
Anonymous
"هیچ کسی از آشنایان حمزه جوابی برای دلایل ناپدید شدن حمزه ندارند. آشنایان او میگویند که رفتار و خلق و خوی حمزه از بدو تولد نا متوازن بود بعضی وقتها بسیار آرام و بعضی وقتها بسیار انفعالی و خشمگین او از بدو تولد اینگونه بوده و شرایط سخت زندگی خانواده این وضع حمزه را وخیم تر کرده بود"

اصولا خوزستانی ها همیشه از این داستان ها دارند و دلشون می خواد اینطور شناخته بشوند ... با وضعیت اقتصادی ناگوار و همیشه اسم ننه هاشون عساکره است
مامورین نیروی انتظامی ما هم چه کسانی هستن یک مشت تن لش ...
علاقه ای به این داستان ها ندارم
Anonymous
مزخرفات چینی ها برای من اهمیتی نداره
عنوان مقاله: 
برجام
جواد
... چرا اینقدر دروغ می‌گی برجام چه نفعی برای مردم داشت تمام نفعش برای شما بود که ۱۵۰ میلیارد دلار را یکجا بالا بکشید و حالا هم از روی ترس مخواهید برجام را بحساب ملت بگزارید و حمایت ملت بیچاره را بدست آورید واقعا شیاد تر وبیشرم تر از اخوند جماعت وجود داره. تا کی کلاه کرداری؟
Anonymous
یه مشت پرت و پلای تکراری مثل همیشه
عنوان مقاله: 
آیا خامنه ای زیر فشار مردم
علی
این مردکه استمرار طلب خجالت نمی کشد هنوزنگران رژیم آدمخوار اسلامی و رهبرشه برو شرم کن و بمردم بپیوند دست از چاپلوسی رهبر بردار.
عنوان مقاله: 
سازاخ بزندان رفته و با او به ترکی بازجویی نشده
زنجانی
جناب سازاخ،
کافی بود که در کمیته و اوین تقاضا میدادید با شما به زبان ترکی بازجویی کنند. بسیاری از بازجویان و شکنجه گران زبان کامل و خالص ترکی را از شما بهتر میدانستند.
شما سعی کنید از خودزنی و معصوم بازی دست بردارید!
عنوان مقاله: 
اسناد بدست آمده در رابطه با افشا شدن برنامه اتمی ایران بزبان شیرین فارسی بوده, سازاخ
yaradiciliq
"" زبان علم آنها و زبان علم ما "" پرژهٔ ساخت ماشین ملی‌، پروژهٔ ساخت هواپیمای ملی‌، فتح آسمان ها، مرکز توریزم، ننو تکنولوژی ( nanotechnology)، در این مراکز به دست مهندسین، تکنیسین ها، طراحان و کارگران ماهر، با تولید میلیون‌ها شغل، با " روحیه بالای کار آفرینی جوامع ترک " پیشتاز تص و پیشرفت هستند. آنان در صورت تحریم، جنگ و قادر نبودن به صادرات نفت / گاز، بقا یا انقرازشان، جلو چشمانشان به رژهٔ می‌‌رود، به پیشرفت و توسعه ما در این فیلم نگاه کنید.
https://www.youtube.com/watch?v=RDRxovcVZLY
عنوان مقاله: 
تفاوت نقد با پیش داوری و قضاوت نادرست , محمد زمانی
yaradiciliq
"" جامعه شناسی‌ ما غیر مسولانه و ساده انگارانه irresponsible and simplistic است "" فوکویاما کسی‌ است با تئوریزیه کردن نظریه "" پایان تاریخ "" به ابطال نظریه خود پیش از مرگ واقف شد، اینک جامعه شناس ما، برای اثبات نظرات خویش، از ایشان نقل قول می‌کند. هیچ اندیشمندی، حتی به بقا نظریه " فوکویاما " در دمکراسی‌های غربی نیز، باور ندارد. آیا جامعه شناس ما از خود پیرسیده ا‌ند چرا جامعه شناسی‌ در غرب ، "" شبه علم / pseudoscience "" به حساب می‌‌آید؟ حتی در غرب، جامعه شناسی‌، علم پاسخ به بحران‌های اجتمائی نیست، مسول تبدیل جامعه شناسی‌ به "" دکان حوزه‌ای "" تحصیل کردهگان ساده لوح خارج هستند.
عنوان مقاله: 
اسناد بدست آمده در رابطه با افشا شدن برنامه اتمی ایران بزبان شیرین فارسی بوده, سازاخ
yaradiciliq
"" تنگنای ژئوپلتیکی آنها، گستردگی فرصت‌های ما "" در محافل به اصطلاح " اتاق فکر آنها " تنها راه نجاتشان، حمایت از رقص کوردی در " تبریز ۲۰۱۸ " بود، مافیای سپاه و کشور ایران، درمانده از پیشرفت در آسیای مرکزی، ارمنستان ( با سقوط سرژ کیسیان )، تنها راه بقا را، جلب حمایت پ ک ک برای هر چه بیشتر رونق بخشیدن به تجارت تنها محصول افغانستان، می‌‌بیند. در مقابل، هفتهٔ گذشته، اردوغان، با سفری به ازبکستان، آسیای مرکزی را، وارد مسیر ارتباط آسیای مرکزی از طریق قفقاز، به ترکیه و اورپا کرد. اردوغان با سفری به ترکیه، "" الگوی پیشرفت کرهٔ جنوبی را "" در ترکیه پیش خواهد بورد.
این ...
این نادانها هنوز نمی فهمند که بین مردم ایران و زبان شان و حکومت شان باید فرق گذاشت. همان حرف مرد یکی است. ... یا اینکه حکومت اسلام و آخوند را خودی میدانند و فقط فارسها هستند که همه اینها را به اروپا و امریکا فرستاده اند و نه به استانبول و باکو و اوران باتون. یعنی هم از تربه میخوذنذ و هم از آخور. به مردم و تاریخ و فرهنگ و زبانشان توهین میکنند ولی کاری به آخوند و اسلام و دین و داعش و گرگهای درنده خاکستری و اردعانی ندارند. ... خلاف کرد و عرب و بلوچ، اپوزیسون حاضر نیست یک ثانیه با اینها هم سخن باشد چون کارشان آدرس غلط دادن و خاک به چشم مردم پاشیدن است تا حکومت ترک صفوی شیعه تا ظهور امام زمان ادامه داشته باشد.
Anonymous
خب
راه حلی برای مشکلات مون در زندگی حقیقی ندیدم
عنوان مقاله: 
اسناد یافت شده در رابطه با حذف ایران دوستان در گلوبالستان
رازیانه
جناب کاوه جویا با سلام و ادب دستان را می فشاررررم،
همانطور که جویا هستید فراموش کرده اید که من خود از تخریب کنندگانم اما در تعجبم که چرا شما قصد خودکشی در گلوبالستان را کرده اید؟ مگر از خودکشی های گذشته جویا نشده اید ببم؟جویای عبرت باش! من دیگر سخنی از سکته کولار دمکراسی و پلو پزیسم با شما ندارم و کوشش خواهم داشت تنها با طیب در این باره سخن گویم. طیب گفت که اروپا و بویژه آلمان و فرانسه باید دماگوگی را " نه ببخشید دموکراسی بروش ترکی" را باید از ما ترکها بیاموزند. و اگر طیب آوازه ورود به اروپا را دارد نه برای بدور انداختن لیر و جانشینی آن با اورو است بلکه برای آموزش اروپائیان با دماگوگی " میبخشید که باز بجای دموکراسی اشتباه نوشتم دموگرافی" میباشد. از قضا نشر افکار افرادی مثل من و یا طیب نشانه آنست که کیانوش قصد دارد نشان دهد که ما زاده شده از پدر و مادری ترک تا کجا به دموکراسی پای بندیم .
Anonymous
خب مشکل ما را این مقاله طولانی و تکراری حل نکرد
Anonymous
خب خوشبختانه ربطی به صحبت ما و مشکلات نداره
مثل همیشه حرافی
مثل همیشه خواب های بی ربط
Anonymous
خب ربطش به مشکلات ما چیه ؟
حسن جداری
دیروز در زمینه بیگانه بودن زبان فارسی برای ملت های غیر فارس ایران، کامنتی در "صفحه شما" درج کردم . نمیدانم چرا تا حال انتشار نیافته است.
عنوان مقاله: 
زبان فارسی در آذربایجان یک زبان بیگانه است
حسن جداری
آیا زبان فارسی در نقاط غیر فارس نشین ایران ، زبان بیگانه ای محسوب میشود یا نه؟ بنظر من بدون تردید، زبان فارسی برای بیش از نصف اهالی ایران، زبان بیگانه ای بشمار می آید. از زمان رضا شاه تا کنون ، به مدت نود سال، ملت های غیر فارس ایران از فراگرفتن زبان های بومی خود محروم بوده و مجبور شده اند در مدارس به زبان فارسی که تنها متعلق به ملت فارس ایران است ،درس بخوانند. زبان فارسی در طول این مدت مدید، با زور و قلدری رژیم های شوونیست سلطنتی و اسلامی به ملت های غیر فارس ایران تحمیل شده و آنها را از یاد گرفتن زبان های خود که یک حق مسلم انسانی است، محروم ساخته است. در بین بسیاری از روشنفکران ملت فارس، شوونیسم و برتری طلبی همواره سخت رواج داشته است . از دید این برتری طلبان نژادی و زبانی ، هیچ ترک و کرد و عرب و بلوچی نباید به این پدیده ضد انسانی و شوونیستی که در