«صفحه شما»

اصل مطلب: 

دوستان و خوانندگان عزیز، امکان کامنتها واقعا به شما تعلق دارد. هدف ما ایجاد محیطی دوستانه برای تبادل نظر است. آزادانه نقد، نظر، خبر، تفسیر، تحلیل و... بنویسید اما خواهش می کنیم بدون نام بردن از اشخاص حقیقی و حقوقی در کمال امنیت برای خود و دیگران فضایی ایجاد نمائید که بدور از توهین و اتهام و جوسازی و مسموم کردن محیط تبادل نظر باشد. توجه داشته باشید کامنتهایی که این موارد را در نظر نگیرند، منتشر نخواهند شد.

لطفا اعتراض، انتقاد و پیشنهاد خود را به آدرس info@iranglobal.info ارسال کنید. از پاسخ به اعتراضات در کامنتها معذوریم.

دیدگاه‌ها

آنتی تروریست
سرباز گیری پ ک ک و پ ی د از بچه ها
http://www.kurdparez.com/1396/09/07/%D9%81%D8%B1%D8%A7%D8%B1-%D8%A8%D9%87-%D8%AC%D9%84%D9%88%DB%8C-%D9%BE-%DA%A9-%DA%A9-%D8%A8%D8%B1%D8%A7%DB%8C-%D9%85%D8%AE%D9%81%DB%8C-%DA%A9%D8%B1%D8%AF%D9%86-%DA%A9%D9%88%D8%AF%DA%A9%D8%A7%D9%86/
عنوان مقاله: 
مناظره
رضا
درسياست با داشتن مسوليت هيچ خطايى كه بر خلاف قانون و يا منافع ملى باشد جايز نيست و در صورت وقوع شخص مسول مجبور به استفاء و ترك سياست و راه خروجى و يا نيمكت دادگاه براى جوابگويى باشد
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
مسئلەی عفرین و روژ ئاوا هنوز پایان نیافتە هنوز کوردهای سوریە یک سوم تمام خاک سوریە را در کنترل خود دارند هنوز کوردهای سوریە تمامی منابع آب ، گاز و نفت سوریە را در کنترل خود دارند ، نزدیک بە ٢ ماه تورکیە بلاخرە عفرین را اشغال کردند ولی مسئلە پایان یافیە نیست ،، خانم میرال اکشنار رهبر حزب خیری تورکیە میگوید 726 ارتشی تورکیە در درگریهای عفرین کشتە شذند و 3 رابر این تعداد زخمی شدند و تعدا بسیار زیادی هم از چتەهای ارتش بە نام آزاد تورکیە شما بخوان داعش و جبهە النصرە همپیمان تورکیە ،، لینک صحبت خانم میرال اکشنار
https://www.facebook.com/1988959021360353/photos/a.1988964224693166.1073741828.1988959021360353/2054916438097944/?type=3&theater

البتە اشغالگران تورک همراه همپیمانانشان یک نیروی عادی نظامی هم تشریف ندارند ،، بیشتر بە دزد و چتە و غارتگر در اولین روز ورود بە عفرین در برابر
عنوان مقاله: 
ما نمیخواهیم مقتدر منحصر بفرد باشیم
yaradiciliq
"" اروپا مانند پ ک ک , فرست معلق زدن را ندارد "" ۴ چاهار جبهه, در حال حاضر, برای هژمونی بازار های نفت و گاز دنیا, شروع شده, ۱. دریای مدیترانه, ۲- دریای جنوبی چین, ۳- کریدور جنوبی " آذربایجان به همراه آسیای مرکزی و ۴- خط لوله تاپی , دو قدرت نفتی و گازی, " روسیه و آمریکا " بزودی نه تنها کل میدان بازی را تغییر خواهند داد, بلکه برای از میان بردن این ۴ جبهه , وارد کارزار خواهند شد. پیروزی جبهه آمریکا, روسیه بر اروپا, به جایگاه ترکیه و سیاست این کشور بستگی خواهد داشت. بقا اروپا, در نزدیکی به ترکیه خواهد بود, تا با گاز کوریدور جنوبی, تواازونی بین آمریکا و روسیه ایجاد کند. اروپا برای جلب کاپیتال آمریکا, ایران را قربانی خواهد کرد, با ایران در نبود در آمد های نفتی و گازی, این کشور تنها می تواند روی روحیه کار آفرینی ترکان حساب باز کند, و این یعنی شکست اتحاد مافیای سپاه با پ ک ک
آنتی راسیست
آرتش ترکیه و آرتش آزاد سوریه امروز صبح شهر عفرین را در سوریه به تصرف خود در آوردند, نه حمام خونی براه افتاد و نه چیز دیگر.
عنوان مقاله: 
آقای ماهان
palandouz
آقای ماهان زبان رسمی ایران ،فارسی است وهمچنین تاریخ کشوررسمی وموسیقی رسمی فارسی است وحتی عید سال نو را هم تنها به فارسی زبانان تبریک میگویند.فرهنگستان کشور تنها درخدمت زبان فارسی است. خلیج فارس ،ستارگان پارسی و...راهم شنیده اید.سیستم وبنیه وزیرساخت ایران رافارس میدانند. رهبر مملکت ودولت یا فرماندهان ارتش ایران درخدمت فارسیسم میباشد.
ملل غیرفارس انکار ویا تحقیرمیشوند وسعی در محوونابودی آنان میشود.
جماعت پانترک توهم دشمنی خیالی ندارد ،خصومت و جنایات فارسیسم بر همه آشکار است.
آنتی راسیزم
به ماهان. چرا رگهای گردنت زده بالا ؟ اگر شعور دارید تنها برای نمونه بودجه استان یزد را با استان اردبیل مقایسه کنید.
ماهان
کامنتها را بخوانید سردرد میگیرید جماعتی پانترک که در توهماتشان دشمنی خیالی ساخته و از صبح تاشب " فارس فارس فارس فارس فارس.....راه انداختند! شما حتی دشمن خود " ملی گرایی ایرانی"را نمیشناسید و انقدر در جهالت تان اسیر شدید که ایران را با ترکیه اشتباه گرفتید! که یک قوم صاحب همه چیز و حکومت و ارتش و اطلاعات و...همه از یک قوم ساخته شده..اینکه " ملی گرایی ایرانی را نشناسید که چطور من گیلانی یا دوستان اذربایجانی و لر و مازنی و .... وطنمان ایران را دوست داریم وبرایش خواهیم جنگید با هر تجزیه طلب زوزه کش بیگانه پرستی دلیل شکست شماست ..هر روز هزاران بار دم از این دشمن خیالی فارس! میزنند انگار رهبر مملکت فارس است یا فرماندهان ارتش ایران فارس هستند یا پهلوی (مازندرانی اذربایجانی) فارس بودن!یاقاجار فارس بودن و افشار و صفویه و.....
عنوان مقاله: 
روسیه پیروز قرارداد نفتی با ایران در غیبت غربی‌ها
yaradiciliq
"" تحلیلی مرگبار از تحولات دنیا "" خاورمیانه دیگر پشیزی ارزش ندارد چونکه آمریکا با " انقلاب تکنیک فرکینگ "" بزودی ۸۰ هشتاد درصد نفت و گاز دنیا را تولید خواحد کرد, اروپای امروز, شرایط بعد از جنگ جهانی دوم را, به ارس برده است و نیاز به "" مارشال پلن "" دیگری دارد, با سقوط قیمت های نفت و گاز , کاپیتال برای سرمایهگزاری در تمام کشور های متکی به درآمد های نفت و گاز, ته خواهد کشید, آمریکا تنها کشوری خواهد بود که کاپیتال خواهد داشت و اروپا سهمی از این کاپیتال را میخواهد , تجهیز پ ک ک برای به گند کشیدن بیشتر خاورمیانه, شکست خورده, تنها کشور خاورمیانه بدون اتکا به نفت و گاز, " ترکیه " قدرتمند به راه خود ادامه می دهد, و امروز همان پ ک ک در اروپا, لجستیک و ترانسپورت را مختل میکند, وظیفه ای که ابتدا در خاورمیانه به ان متحول شده بود.
عنوان مقاله: 
نامه سرگشاده به شهبانو فرح پهلوی
پرویز
من به این باور رسیدم که نظام سلطنتی بهترین نظام برای اداره ایران بود .با توجه به وجود مخرب جریاناتی مانند توده ایسم ومجاهدین و فدائیان و گروه تجزیه طلب که این گروها ایران را ویران کرده و خواهند کرد باز هم بهترین نظام برای ایران همان نظام سلطنتی خواهد بود . واقعیت این است که جریانات روشن فکری در ایران مفهوم حکومت مشروطه سلطنتی ر ا درک نکردند و در برابر استبداد فردی مقاومت نفرمودند و راه فرار را در ایجاد جامعه سوسیالیستی و حکومت اسلامی ومرگ بر شاه جستجو کردند . با رفتن محمد علی شاه پدران ما مرگ بر شاه نگفتند و اصرار بر حکومت قانونی مشروطه کردند .مفهوم حکومت قانون و اساس مشروطه از سوی گروهی درباری خوش رقص و توده ای و دینی به سخره گرفته شد و شاه در حقیقت فردی تنها در برابر همه دشمنان چپی و دینی مشروطه قرار گرفت .
عنوان مقاله: 
مذهب بخشی از فرهنگ است و باید جنبه های بی آزار آن را حفظ کرد
آذر سرور
من از کمونیستها همانقدر متنفرم که از مذهبی ها ولی اگر یک حرف درست شنیده باشم آن همین گفته ی معروف «دین افیون ملتهاست».
حالا اگر آقای دکتر نویسنده فکر میکنند بیشتر از مارکس سرشان میشود؟قضاوت را به خوانندگان وا میگذارم.
عنوان مقاله: 
آیا انتقال آب خزر به سمنان عقلانی است؟
سوسن میرزازاده
عقلانی مقلانی را ول کن.
بگو ببینم ایران خراب کن هست یا نه؟
پس اجرا خواهد شد.
عنوان مقاله: 
کوردستانه گه کبیر
دیاکو مهابادی
باردیگر ده ها ملیون کرد عفرین عزم واراده آهنین خود رابه ترکتازی های پان مغول تاتار صفت به حرکت درآورده واراده پولادین خویش درراستای تشکیل کشورکوردستانه گه کبیراز دریای مدیترانه تا دریا های کاسپین وسیاه وآبشاخ پارس (کوردکانی شاخه آبه) رابه نمایش جهانیان خواهد گذاشت. مرگ بر اشغالگران روژاوه وپاشره وپاکوره ومولکاوانی.به امید آزادی کوردستانه گه کبیر. شیرفهم شد؟
خانه تکانی
عنوان مقاله غلط است
شستن قالی و گلیم درست است
جاجیم برای خر و الاع و استر و بارکشی است.
آنتی راسیست
جناب محترم مسئول درج کامنتها, این چه نوع مدیریت و چه نوع کامنت درج کردن است؟ کامنتهای مردم را یا درج نکنید تا خیال همه راحت شود و یا بموقع و بنوبه درج کنید, نه اینکه بعد از دو روز ببرید یواشکی زیر کامنتها دفن کنید. آقای توکلی لطفا باین وصع کامنت درج کردن سرو سامان بدهید.
عنوان مقاله: 
پيشنهاد به آقاي توكلي
نظرعلي
آقاي توكلي، براي راحتي خودتان و بشريت مترقي و ارتجاعي، كليد اين بخش را به اين جمال بدهيد تا از طريق انتشار تكه به تكه كليات صد جلدي آثار خودش در اين ستون، همه ناقضان حقوق بشر در خاورميانه را به پيروزي بزرگ رسانيده و بقيه اهالي خاورميانه را هم بعنوان مهاجر به اروپا ارسال كند.
حيف كه اين جمال خودش به آن خاورميانه پ كا كا و په يه ده نخواهد رفت. و الا زندگي وي تحت حاكميت آن دستجات، مجازات همه بيهوده نويسي و هرزه نويسي هاي ايشان در اين ستون ميبود و عدالت جاري ميشد.
بی طرف
جناب جمال، می دونی شما چرا عادت داری همیشه رو به جلو فرار کنی و از همه طلبکار باشی؟ دلیلش اینه که آدمی شعاری و بی عمل هستی. اگه آدم در هر موردی، سیاسی یا غیر سیاسی، زیاد حرف بزنه و عمل نکنه، اون موضوع لوث میشه. اگه شما به خانواده هر سال قول بدی که اونا رو برای تعطیلات مثلا به هاوایی میبری و به قولت عمل نکنی، پیش بچه 10 ساله هم بی اعتبار میشی. شما مگه نمی گفتی که این افراد حاضرن خاک بخورن ولی خاک ندن؟ پس این صف ماشینهایی که دارن از عفرین فرار میکنن متعلق به چه کسانی هستن؟ اینم یه نمونه دیگه اش:

https://twitter.com/haskologlu/status/974588123740024832

این هم یه نمونه دیگه از دوستان ی.پ.گ شما که مانع از خروج مردم غیرنظامی از منطقه جنگی میشن تا به کشتن بدنشون و بعد به عنوان خوراک تبلیغاتی ازشون استفاده کنن:

https://twitter.com/metesohtaoglu/status/973983270558937149
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
حتمأ تا ٢٣ و ٢٤ همین ماه شخصیتهای بسیار بیشتری از تمام جهان بە این کمپین و تظاهرات سرتاسری جهان ملحق خواهند شد
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب کیانوش توکلی شما کە مسئولیت سایت ایران گلوبال را دارید . من بە عنوان یکی از مراچعە کنندگان این سایت پیشنهاد میکنم کە سایتتان را برای روزهای ٢٣ و ٢٤ همین ماه در رابطە با کمپین جهانی دفاع و صیانت از عفرین فعال کنید بدور از تمام مسائیل ایدئولوژیک ، سیاسی ، هویتی انسانیت بە شما و همە ما حکم میکند برای این کمپین جهانی در روزهای ٢٣ ٢ ٢٤ این ماه فعال باشیم فرخوان کمپین جهانی از طرف شخصیتهای جهانی دادە شدە من عین آن را در سایت می گزارم .
تدارک راهپیمایی‌های سرتاسری در جهان جهت همبستگی با مردم و مبارزین عفرین

روزهای ٢٣ و ٢۴ مارس (٣ و ۴ فروردین)
کمپین بین‌المللی حمایت و همبستگی با مردم و مبارزین عفرین از طرف شخصیت‌های سرشناس جهانی آغاز شده و این شخصیتها، شورای مدیریتی کمپین را بر عهده دارند.

اسامی اعضای کمپین بین‌المللی صیانت از عفرین:
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
شخصی بە اسم بی طرف کامنت بلند بالائی رو بە من و همچنین انتقاد از مبارزان کورد سوریە در این صفحە انتشار دادند ،
اولأ چرا شما پان تورکها همیشە با نقاب و مقنعە وارد میشوید ، یا اسمتان بی طرف است یا اسمتان آنتی راسیست ولی همیشە نیز بر خلاف اسمتان و ادعایتان کامنت میگذارید کە صورت کریە و فاشیزم پان تورکی و گورگ خاکستری زیر نقابتان نمایان است ... من در اوروپا نشستم ، شعار میدهم ، اصلأ آدم خوبی نیستم ،، مبارزان کورد هم آدمهای بدی هستند جلو مردم عادی را میگیرند کە از عفرین فرار کنند وووو هر چە شما جناب گرگ خاکستری شیر خوردە از گرگ مادە میفرمائید درست ،،،، در یک جملە بی طرفیت و انتی راسیست بودن خودت را حداقل نشان میدادی و لشکر کشی فاشیزم تورکیە را محکوم میکردی بمب باران مردم بی گناه را محکوم میکردی ،، و برای ما توضیح میدادی چرا این مردم از خانە و کاشانەی خودشان فرار میکنند ؟؟؟
عنوان مقاله: 
بخدا عیب است آقای توکلی
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ آقای توکلی باچه زبانی بگویم ؛نمی دانم .
چرااین جمبولی هرچه توهین ودورغ وتحریف است چاپ کرده وسالم ترین جواب های ماراحذف .
بخدابرای یک رسانه دموکرات عیب است،
این مسئول کامنت شمابایدخودش رابه روان پزشک نشان دهد.نمی دانم چه مرضی دارد،حالی بحالی میشود.
یک روزسرحال است متن هارا چاپ میکند،یک روزروانگردانی میشود.
اگردلی یا خویلی یا بقول دری زبانها بیمارروانی است خودش رابه یک روان پزشک نشان دهد.
ولی فکرمیکنم این هانیست چون اگربود،نوشته های یک تروریست چمال جمبولی رانیزمثل دیگرنوشته ها یک روزدرمیان چاپ میکرد.
خداانشالله شفاعش دهد.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
هارس انور عباسی:
چرا باید از رۆژاوا و عفرین دفاع کرد؟

اگر آپوئیست هستید، رۆژاوا و عفرین نمود بارز انقلاب عملی و ذهنی ایست کە رهبریت پ ک ک بە دنیا معرفی کردە است و باید از آن دفاع کرد.

اگر فارغ از هر ایدئولۆژی کورد هستید، بە عنوان بخشی از سرزمین مادریتان در زمانی کە صیانت از سرزمین مادری وظیفە شخص محسوب میشود باید از عفرین و رۆژئاوا دفاع کرد.

اگر چپ هستید، جنبش روژاوا از اساس یک جنبش سوسیالیستی با یک تفسیر متفاوت از انواع سوسیالیزم است (مگر تفسیر متفاوت کم داریم؟) و باید از آن دفاع کرد.

اگر امریکایی و یا اروپایی هستید، جنبش روژاوا یک امکان شاید موفق و یک فرصت مطالعە و بازبینی یک راه نوین است کە در پهنەای اجتماعی گستردە شدە است و شاید در کمک بە بهتر شدن جهان نقش داشتە باشد پس باید از آن دفاع کرد.

عنوان مقاله: 
زنان بدون مردان
شهره سرور
این آقای عرفان ثابتی آدم با مطالعه ای هست.
میخواستم از ایشان خواهش کنم در زمینه ی تضییع حقوق زنان کلیمی هم مطب بنویسند.
البته اگر خوف مرتد شدن را ندارند.
عنوان مقاله: 
پشت پرده استعفای نجفی.
آذر سرور
اینکه در شهرداری خیلی سال استکه دزدی میشده چیزیست که ظاهرا خواجه حافظ هم ازآن خبر داشته.
یعنی هرکس که برای کاری به شهرداری مراجعه داشته متوجه میشده که علاوه بر واریز مبالغی به حساب رسمی شهرداری باید چندین برابرش را به حسابی مشکوک واریز نماید تا کارش پیش رود و تمام کارمندان خود شهرداری هم از این جریان باخبر بوده اند.
پس یا باید چیز دیگری علت استعفا باشد یا مجموع همه ی چیزها نجفی را از پا انداخت و چاره ای نداشت جز استعفا.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
این هم صحنەهای از بمب باران فاشیستهای تورک مغول مهاجر در عفرین باشد کە تورکهائی کە اینجا از اوردغان دفاع میکنند از خجالت یک قطرە آب شوند

https://www.facebook.com/Afrin41/videos/442987136121463/
خودکشی بابک گونه
در زبان فارسی بین- خودکشی- و -اقدام به حودکشی - فرق است.
این جوان با پا پرید و نه با سر.
در ایران ،روزها دهها نفر خودکشی میکنند . فقط آدمهای بیمار مقیم اروپا، اینگونه فیلمها را بشکل راسیستی ؛ با ذکر ترک تباری آنان ، اینجادر فضای محازی اشاغه میدهند.
علاقمندان و کوشندگان اینگونه اخبار و فیلمها ی بیمار ،دچار ابتذال و تنفر ضد بشری نژادگرایانه هستند.
عنوان مقاله: 
نبایدمیدان راخالی کرد
ع.ب.تورک اوغلی
سالام -- جناب لوایی گرامی فرمایش شمامتین،ولی نباید همه میادین را به پان فارسیسم رنگارنگ داد،
ماهم باید زرنگ بوده وازراه هاییکه راست فاشیست واردمیدان شده پس ازچهل سال دریابیم،
پس چوب تفکیربرداشتن برعلیه همه درست نیست،
باید راه ورود پان فارسیسم راماهم طی کنیم،مبارزه تنهاشعاردادن نیست.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
خبر ایتالیا کونسولگری تورکیە در شهر وینز است کە مورد حملەی یک گروه ایتالیائی قرار گرفتە
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
با عرض معذرت این گروه ایتالیائی بە سفارت خانەی تورکیە در روم حملە نکردند بە کونسولگری تورکیە در شهر فانادیک ایتالیا حملە کردند
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
یک گروه ایتالیائی امروز بە سفارت خانەی تورکیە حملە کردند و پرچم تورکیە را پائین کشیدند و پرچم کوردستان را بە جای پرچم تورکیە بە اهتزاز در آوردند ،،،، قابل ذکر است این گروه ایتالیائی هیچ ربطی بە مردم کورد و پ ک ک ندارد فقط از گروهای انتر ناسیونال جهانی هستند
بی طرف
نمونه افرادی که حاضرند خاک بخورند ولی خاک ندهند.

(Photos allegedly show the civilians fleeing from #Afrin city center. )
https://twitter.com/Acemal71/status/973115597113511936

(Thousands flee #Afrin city as #Turkish army push forward.)
https://twitter.com/BarzanSadiq/status/973202077391446016

و نیروهای دموکرات! ی.پ.گ که مانع از خروج مردم از عفرین می شوند تا پشت آنان پنهان شده و از آنها به عنوان سپر انسانی استفاده کنند.

(Drone video shows the #YPG militias blocked the way of people who want to leave #Afrin city and forced them to turn back.)

https://twitter.com/Acemal71/status/973178444057112576
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
چند نکتەی دیگر در مورد کامنت نژاد پرستانەی آنتی راسیست ( سما بخوان راسیست ) اولأ کە سازمان ملل متحد بە گور بابایشان خندیدند کە بیانە میدهند یگانهای مدافع خلق ی پ گ از بیرون رفتن مردم از عفرین جلو گیری میکنند سازمان ملل و کشورهای جنگ طلب مسئلەی عفرین دست تمام این نهادهای ضد بشری را افشا کردە کە چگونە در مقابل جنگ طلبی و لشکر کشی و بسیج داعش و النصرە و الشام و تمام آدم خواران اسلامی ساکتند دومأ من در کامنت قبلی هم گفتم کە لینک هم مشکوک است و سازمان ملل هم در کشتار مردم عفرین شریک هست ولی شما باید حتمأ خواندە باشی کە در تمام نقاط جهان مردم آزادیخواه و سازمانهای انسانی جنایات تورکیە را محکوم میکنند
سومأ دوبارە سازمان ملل بە گور پدرشان خندیدند اگر چنین اعلامیەای دادند مردم خودشان نمیخواهند از عفرین بیرون بروند و میگویند خاک میخورند ولی خاک نمیدهند ،،، بیرون رفتن مردم از عفرین
آنتی راسیست
جناب جمال, اولا هرچه بدون بهداشتی و یا قندیلی و خارج از نزاکت می نویسید, برمیگردد به خودتان. ثانیا اروپا و آمریکا از هزاران کیلومتر آمده اند تا در سوریه و عراق تروریستهارا نابود کنند. تورکیه هم اجازه نمیدهد بغل گوشش تروریستهای کردی لانه درست کنند. حالی شدید؟
عنوان مقاله: 
این هاهمه صفات خودتان است.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ جمال جان یک سوزن بخودت یک چوالدوزبه دیگری.
من ازاول نظرات شمارانمی پسندیدم.شماهمیشه بتنهایی پیش قاضی میروید.
من حقیرخدمت شماعرض کرده بودم که پ ک ک .پ ی ک و حتی پژاک و بارزانی ودیگرگروه های کورد دچارخودشیفتگی گشته وبه ابزار وآلت دست استعمارگران غربی گرفتارشده اند.
کوردهادراصل دشمنان بهارعربی ودموکراسی وحامی داعش ودیگرتروریست های تکفیری ضددموکراسی شدند.
از5 سال پیش تاکنون رهبران کوردها همدست ارتجاعیون واستعمارگران غربی وصهیونیستی شده وتنها دلیلشان استقلال کوردستان وتشکیل دولت کوردباهرراه ووسیله بودند.این تفکروتحلیل غلط بودکه رهبران خاین کوردبه مردم منطقه وملت کوردکردند.
شماهم دچار وگرفتاراین بینش غلط گشته وهمه چیزرا رنگ دلخواه خوداست می بینید.
1-چرا خیانت ازپشت به مخالفان بشاراسدرا درسایه میگذاری؟
2-چرااخراج تورکمن وعرب ازکرکوک و عفرین وعین العرب رامطرح نمیکنی؟
3-چرابمب گذاری
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب آنتی راسیست میفرماید بە تاریخ نپردازیم و لینکی را زدن کە بە زعم ایشان یگانهای مدافع مردم کورد در سوریە از مردم جلوگیری کردند کە از عفرین بیرون بروند ،،،،،، زمانی کە ما میگوئیم شما فاشیست و راسیست و نژاد پرست تورک تشریف دارید درست بە همین دلیل است کە یک نام بزرگ هم بە نام آ نتی راسیست یدک میکیشید ،
جناب آنتی نا راسیست شما اگر ضد نژاد پرستی بودید قبل از همە میبایست لشکر کشی فاشیزم تورکیە را محکوم میکردید شما اگر آنتی راسیست بودید میبایست با صدای بلند محاصرەی یک شهر و بمب باران کردن منبع آب نزدیک بە ٨٠٠ هزار مردم این شهر توسط تورکیە را محکوم میکردید و شما بمب باران مردم بی دفاع را محکوم میکردید ،،،، من در مورد درستی یا نا درستی لینکت و ادعای این سازمان نمیدانم ،،،، ولی اگر بە فرض محال هم درست باشد چرا مردم از عفرین فرار میکنند ؟
سرباز 313
چرا شما در آمریکا برای ایرانی سایت درست کردید
عنوان مقاله: 
بابریدن دم سگ ،گوسفندنمیشود.
ع.ب.تورک اوغلی
سالام _ ضمن تبریک چرشنبه سوری به همه کاربران وخصوصن به مدیرسایت که تحمل هرگونه رفتارمارا تقبل می کنند.
تورکی مثلی داریم میگویند،ایتین قوروقون کئسمئگینن قویون اولماز.معنی(بابریدن دم سگ، گوسفندنمیشود)
درمدت کوتاهی که برشهروزادگاه خودرفته وزندگی کردم ،بعلت اینکه این حقیر آرامش سیاسی درزندگی نداشته درمدت
اقامت ده ساله خودبازهم میشود گفت، تجدیدهویت کرده وسعی درارتباط با یاران قبلی جسته،باکسانی جدیدآشناشدم.
ازمذهبی تا لائیک وچپ وعادی ارتباط تنگاتنگی برقرارکردم.
ازمذهبی های فلانژ تاچپ های دولتی پاک پان ایرانیست شده ،چون شهرکوچک بود ومرزی است ،مثل زمان شاه امنیتی ازنوع دیگرگشته است.
دراین ارتباط ها حتی تعدادی هدایت شده بطرفم می آمدند.بعدامتوجه میشدم که مارکدام لانه اند.
یکی سعی میکردحرف بکشد.یکی به حزب مشارکت دعوتم کند.یکی من رابه اصلاح طلبان معرفی میکرد.هرکدام بازی مختلفی را راه
آنتی راسیزم
جنا جمال, حا حاضر را گذاشته به تاریخ پناه نبریر. تاریخ را باید بجای خود بحث کرد وبا سندهای تاریخی. اگر می خواهید از اوضاع کنونی در عفرین مطلع شوید مقاله زیر را بخوانید. و یک سطری از مقاله:««بلکه سازمان ملل چند روز پیش یگان های کرد را به جلوگیری از خروج غیر نظامیان از مناطق درگیری متهم کرد.»»
http://www.kurdpress.com/details.aspx?id=11033
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
آنتی راسیزم جدی <؟؟؟ یعنی کوردها از تورکها هم خشونت طلب ترند ؟؟ این جملە را باید با آب طلا نوشت تمام سر بریدنها ، کشتارها و جنوسایدها از تورکها بە ملتهای دیگر رسیدە قربان بروید بخوانید کە چگونە سلطانهاێ عثمانی مردم کسوو آلبانی و هرزگوین و بخشی از بلغارستان را مسلمان کردند ، یعنی تورکها شیوهای جنایت کارانە بە کار گرفتند کە هنوز هم زبان زد مردم بوسنین هرزگوین و آلبانی و بلغار است کە پاهای قربانی را از ٢ سو بە اسب میبستند و هەر اسب را بە جهتی مخالف میکشیدند کە قربانی ٢ شقە شود ،،،،، در ضمن ایران در حال حاضر کمتر چیزی کە میخواهد تظاهرات چە مصلحتی و غیر مصلحتی در ایران است یعنی یک تظاهرات بە اصطلاح قول شما کە ر ژیم اجازە بدهد سریع میتواند بە ضد رژیم تبدیل شود پس تظاهرات کوردها امروز در کوردستان ایران بدون اجازە مقامات امنیتی ایران بر علیە تورکیە انجام گرفتە و هنوز ادامە دارد
آنتی راسیزم
جنا ب جمال غربی ها باین نتیجه رسیده اند که کردها ملت خشونت طلب هستند هر جا که باشند و تا زمانی که احتیاج دارند استفاده میکنند و در زمان حساس ول میکنند. در تورکیه دیدید و در عراق دیدید و در سوریه هم دارید میبینید. تظاهرات کردها در ایران با دستور دولت ایران است و هیچ ارزش سیاسی ندارد
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
منظورم شهرهای کوردستان ایران است ، سنندج ، کامیاران ، مهاباد ، کرمانشاه ، سقز ، اورمیە ، ماکو ، و تهران در مقابل سفارت تورکیە
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
هم اکنون خروش میلونی ملت کورد در شهرهای کوردستان بر علیە لشکر کشی تورکیە علیە عفرین در جریان است فیلمهای تظاهرات و شرکت وسیع مردم کورد در شهرها هم اکنون بی سابقە است با شکار مرگ بر تورکیە مرگ بر اوردغان زندە باد مقاومت عفرین
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
امروز روزی بود کە کوردها مقاومت عفرین را بە سر تاسر اورپا کشاندند از دیشب اعتراضات وسیع ملت کورد در تمام اوروپا در عرض ٢٤ ساعت گذشتە ادامە داشتە ،،،،،، چیزی کە کودها بە آن دست یافتند ترانسپورت تمام اوروپا را امروز مختل کردند در منچستر سیل وسیعی از معترضین کورد بر روی ریلهای قطار نشستند شیوی مهمی کە مردم کورد در مبارزە با کشورهای اوروپائی یاد گرفتند کە میتوانند با این شیوی مدنی و اعتراض میلیاردها دلار بە کشورهای اوروپای در قبال کمک آنها بە تورکیە ضتبە بزنند .
گزارش از سکای نیوز
https://news.sky.com/story/protest-on-tracks-halts-train-services-at-manchester-piccadilly-station-11286043
عنوان مقاله: 
سنت، مدرنیسم، و کاریکارتورها
yaradiciliq
"" سنت و مدرنیزم "" جهان امروز، وارد "" چالش سیستم تجارتی "" شده، مدرنیزم، چیزی جز "" غلبهٔ روحیه کار آفرینی "" نبود که به انقلاب صنعتی‌ انجامید، "" خیانت جامعه شناس‌های جهان سومی‌ تحصیل کرده خارج، به خاورمیانه نیز "" از اینجا ناشی‌ می‌‌شود، جامعه شناس‌های ما، توان ذهنی‌ کشف "" بعد مصرف گرائی جوامع وارد شده به انقلاب صنعتی‌ "" را درک نکردند، بدین سبب پست مدرنیزم پوک و خالی‌ جامعه شناس‌های جهان سومی‌، به کوه‌های قندیل کشیده شده، همین هفته، چین به رهبر عالیقدر این کشور، اختیارات تمام عیار برای رهبری مادامل عمر را صادر کرد، جهان امروز را، نه چالش سنت ، مدرنیسم، بلکه چالش‌های جدیدی تعریف میکنند که اگر فرصتی شد، به تشریح آن خواهم پرداخت.
peerooz
جناب جمال,
گرچه پهنای "دریای" مانش تا ۱۵۰ مایل (۲۴۰ کیلومتر) هم میرسد ولی در تنگه دوور این پهنا فقط ۲۰ مایل (۳۳ کیلومتر) است که حتی کمتر از میزان حق آبهای ساحلی حد اکثر ۱۲ مایل (۲۳ کیلومتر) برای هر کشور میباشد. در این مورد حق با شماست و من تنگه دوور را در نظر نگرفته بودم. دیگر آنکه برای آدم های "دیمی و نه آبی" مانند من, "مرز", حد فاصل زمینی را به ذهن متبادر مینماید. و از آنجا که بسیاری از گرفتاری های ما ناشی از دخالت های انگلیس و فرانسه و اخیرا امریکا در ناحیه میباشد طبیعی است که به دیده تردید به علت توجه یکی از این افراد به اوضاع ناحیه مشکوک باشم که مبادا باز اصل تفرقه انداز و حکومت کن مد نظر باشد. بهر حال بنده از شما و جناب پروفسور بخاطر این اشتباه و سوء ظن عذر میخواهم و بیش از این مزاحم فعالیت های شما نمیشوم.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
جناب پیروز بە گمانم این شمائید کە در تفسیر واژە ها و سخنان و اظهار نظر بی اطلاعید نە جناب پرفسور نوشتەی مقالەی گاردین ،،، مگر آبها و دریا و اقیانوسها ...... کشورها برای ابها هم مرز تعین نکردند ؟ آبهای جهان هم مرز دارند مثلأ دیای مانش بین انگلیس و فرانسە نیز مرز وجود دارد کە تا چە حدودی متعلق بە فرانسە هست و چە حدودی متعلق بە انگلیس
peerooz
جناب جمال,
نقل قول از مقاله کسی که نمیداند بین "مناطقی مرزی" فرانسه و انگلستان یک دریا, فاصله وجود دارد به عنوان سند و مدرک و بدون ذکر این نقصان و خطا و تنها به دلیل اینکه ایشان " دیوید گرِبر پرفسور مردم شناسی در روزنامه گاردین" میباشند, همان نشانه "خود پیداست از زانوی او"ست و واقعا " چیز عجیب و گریبی"! نمیباشد و بنده عرض دیگری ندارم و احتیاجی به سوراخ کردن خشخاش نبود. این را هم اضافه کنم که کشمکش بین ترکیه و کردهای عراقی ربطی به من ندارد که خود را وارد این گفتگو کنم. ما در خانه با مسائل بسیار مهمتری رو به رو هستیم و چراغی که به خانه رواست به مسجد حرام است.
عنوان مقاله: 
نظر
جمال
امیدوارم این را بر گستاخی و بی ادبی من نگذارید ،،،، بە اولین جملەی این حپروت پان تورک توجە کنید ،،
جملە از
yaradiciliq ................ امشب کسی‌ در کوه‌های قندیل نخواهد خوابید "" نیروهای ویژه ارتش آزادیبخش سوریه به همراه ارتش ترکیه، به زودی وارد عفرین خواهند شد,,,,,,,,,,,,,,, این همە هوش و ذکاوت این پان تورک واقعأ معرکە هست
50 روز درست از آغاز لشکر کشی وحوش پان تورک بە شهر عفرین میگذرد هنوز ارتش تورکیە با شهر عفرین فاصلە دارد شهری کە ٥٠ روز است دومین و بزرگترین ارتش ناتو را مبارزان عفرین مثل خر در گل و لای گیر انداختند مردم عفرین و ملت کورد تا این جا پیروز این نبرد نا برابر است حتی اگر عفرین نیز سقوط کند این مردم عفرین هستند کە پیروز این نبرد خواهند بود نە لشکریان وحوش شاید از نظر پان اتراک و جهان منافعها ی کور و کر عفرین سقوط کند خوب کە چە خواهد شد فکر میکنی کە مبارزە ملت
عنوان مقاله: 
عملیات شاخه زیتون (2)
yaradiciliq
"" عملیات شاخه زیتون و ژوپولوتیک جدید خاورمیانه "" با انقلاب تکنیک فرکینگ , تمام کشور های صاحب نفت و گاز, باید به دنبال با صرفه ترین راه ها, برای صادرات نفت و گاز خود باشند, چونکه با سیل نفت و گاز به بازار های دنیا, قیمت های نفت و گاز, پایین خواهند آمد, بدین سبب , تورکیه در مرکز صادرات نفت و گاز دریای مدیترانه, قفقاز, آسیای مرکزی, خاورمیانه, روسیه خواهد بود, با نبرد عفرین , دستان پ ک ک , از خرابکاری خوتوت لوله نفت و گاز, کوتاه خاهد شد, و سیل پناهندگان, در افق بی آبی, به دلیل بهران های اقتصادی, راهی ترکیه نخواهند شد.
عنوان مقاله: 
دوست عزیز جمال گرامی
bozqurd
با پاکسازی عفرین ومنبج از تروریست های پ ک ک وداعش ،شاهد صلح وآرامش درشمال سوریه خواهیم بود.اهمیتی به دیوید گرِبر پرفسور مردم شناسی در روزنامه گاردین وامثال آنان ندهید. غربی ها به دنبال منافع خویش هستند وخواهان اختلاف وتشنج بین خلق های منطقه هستند ونباید آلت دست آنها شد.ساده وزود باور نباشید.