رفتن به محتوای اصلی

حقیقی یا مستعاری بحث ثانویست. برهان و منطق بدون طلبکار بودن مهمه
موجز و مختصر در باره سیستم نظر دهی!
10.12.2023 - 06:11

این صحبتهایی که میکنم خطاب به اشخاص با نامهای حقیقی و نامهای مستعار است. هدفم نیز توضیح مطلبی پیش پا افتاده؛ ولی مهم است که گویا کثیری از ما ایرانیان قرنهای قرن با خودمان سوگند یاد کرده ایم که نه تنها اهمیّتی به آن ندهیم؛ بلکه تا نیرو در بدن داریم و امکانات مادّی ما کفاف میدهند، بر مطالبی از این دست، خط باطل بکشیم و مدام فقط در بلندگوها و ترومپتهای عقیدتی و مذهبی و ایدئولوژیکی خودمان بدمیم.

دنیای مجازی، وسعتش به حجم کائناته. هر انسانی مختار و مجاز است که بر حسب علایق شخصی/فرقه ای/سازمانی/حزبی/تجاری/ دکانداری/تولیدی و غیره و ذالک از این فضا به سهم و تواناییهای مالی و زمانی و غیره و ذالک خودش استفاده کند. هیچ مانعی نیز بر سر راه هیچکس وجود ندارد؛ مگر اینکه محتویات سایت فرضی، خلاف قوانین حقوقی باشند و موجب پیگرد قانونی شوند. 

آقای «کیانوش توکّلی» همچون کثیری از انسانهای روی کره زمین و در اینجا به حیث ایرانی بودن، بنا به هر دلیلی که میخواهد باشد، آمده است و سایتی به نام «ایران گلوبال» را به راه انداخته است و حسب علایق و مسئولیّتها و تمایلات و تجربیات شخصی خودش آن را  با گشوده فکری بی نظیر در اختیار کسانی گذاشته است که در خصوص مسائل ایران، تصوّر میکنند یا شایدم واقعا حرفی برای گفتن دارند. ایشون اگر میخواستند تجارت کنند، مطمئنا سایت تجاری راه می انداختند و به مقاصد خود نیز میرسیدند.

کیانوش عزیز بر حسب سلیقه فردی نیز وقت میگذارد و اگر در سایتهای دیگر مطالبی ببیند که ارزش انعکاس داشتن داشته باشند، آنها را با ذکر ماخذ در سایت منتشر میکند. همینطور با اشخاصی شناخته شده یا کمتر شناخته شده، گفت و گوهایی را آماده و در بخش اعلام عمومی پست میکند.
سایت ایران گلوبال، بلند گوی حزبی/سازمانی/فرقه ای/ تشکیلاتی/مذهبی و امثالهم نیست. کسانی که تصوّر میکنند هر سایتی که پا گرفت حتما همچون «مسجد» محل است که باید رفت داخل آن فقط رید و شاشید، اشباه فهمیده اند. حتّا در مسجد نیز اگر آدم، آدم باشد و شعور و فهم داشته باشد، نه میشاشد نه میرینه؛ ولو تمام عمرش از مسجد و کلیسا و کنیسه و معبد بیزار باشد.
کسانی که به هر دلیلی مخالف محتویات مقالات انتشاری در سایت ایران گلوبال هستند، باید اگر به راستی یک ارزن شعور و دانش و فهم دارند، فقط در باره محتوای مقاله نظر بدهند؛آنهم با استدلال و منطق؛ نه اینکه بیایند ترومپ عقیدتی و حزبی و مذهبی و ایدئولوژیکی خود را چاق کنند و دودوری دودور دودوری دودور چرت و پرتهایی را بنویسند و فلنگ را ببندند. مهم نیست که انسان با نام مستعار میخواهد نظراتش را بنویسد یا با نام حقیقی. مهم اینست که نشان دهد شعور و فهم و دانش و درک لازم را دارد و مطالب نویسنده را فهمیده و گواریده و حالا مایل است از بُعدی دیگر نظر خودش را با منطق و استدلال بر زبان براند بدون فحّاشیگری.
همچنان تاکید میکنم که آقای «کیانوش توکّلی»، عقد رسمی هیچ سازمان و حزب و گروه و فرقه و فلان و بیسار نیست که بخواهد تمام عمرش نقش بلندگو و رادیوی روضه خوان و تلویزیون اراجیف عقیدتی و ایدئولوژیکی دیگران را ایفا کند. اگر مشارالیه روزی روزگاری به نحله ای یا سازمانی یا حزبی متمایل شد و بعد در عمل تشخیص داد که چنان سازمان و حزبی هرگز در عمل با آرمانها و آرزوها و ایده آلهایش همخوانی ندارد و از آن گسست، نمیتوان نتیجه گرفت که تا آخر عمرش فقط زیر بار خطاها و کژرویها و بلاهتهای مقطعی از زندگی فردی اش، تقاص پس بدهد به عده ای بی هویّت از خود متشکر و طلبکار؟.
همانطور که گفتم، دنیای مجازی فراخدامنه و تا بی نهایتها حجیم است. کسانی که مایلند عقاید و مرام و مسلک و ایدئولوژی خود را تبلیغ کنند، راه باز است و جاده دراز. سایت ایران گلوبال، میدان تبلیغ و پروپاگاندا و شاخه شونه کشیدن و مبارزات ایدئولوژیکی نیست.
خانم محترمی به نام «نیره انصاری» به خودشان زحمت داده اند ساعتها مطالعه کرده اند و مطالبی را تحریر و سپس منتشر کرده اند. عده ای به جای آنکه بیایند مطالب ایشون را دقیق بخوانند و بفهمند و بگوارند و حتّا اگر هیچ نظری هم ندهند، دست کم رعایت ادب را بکنند، نه اینکه شکایتها و گله های خود را در پای مقاله ایشون منتشر کنند. اگر کسانی با شخص «کیانوش توکلی» مشکل دارند، میتوانند مستقیما با او از در گفتگو در آیند. کیانوش عزیز کاملا آماده و بی شیله پیله آنجا ایستاده است. ضمنا هر انسانی، مالک خونه و زندگی خودش است. آیا دیگرانی که اینقدر حرارت ایدئولوژی و مذهب و فلان و بیسار خودشان را در صدها و چه بسا هزاران سایت و شبکه اجتماعی بروز میدهند، حاضر هستند با رادمنشی و گشوده فکری، یک هزارم دیدگاهها و نظرات سنجشگران خودشان را انعکاس دهند؟.
بیایید شرافتمندانه از سایتهایی که منعکس کننده عقاید و ایدئولوژی و خط و مرام شما هستند، بگویید یه نفر به نام «فرامرز حیدریان» وجود دارد که مطالبی مینویسد. آیا شما حاضرید فقزط«ده جمله» از این شخص را در سایتهای خودتان انعکاس دهید. فقط «ده جمله علیحده بدون هیچ توضیح طولانی و فلان و بیسار». ده جمله ساده و خالی.
من مطمئن هستم که هیچکس آن شهامت را ندارد که حتا «یک جمله» از مرا منتشر کند؟. آیا از خود پرسیده اید که به چه دلیل؟. دلیلش را من برای شما میگویم، حتّا اگر یک جمله از مرا انعکاس دهند، تمام آن ساختمان عقیدتی و ایدئولوژیکی/مذهبی آنها از هم فرو میپاشد و میریزه به هم. میگویید نه!؟ اینطور نیست. بسیار خب. این گوی و این میدان. شما لطف کنید و بروید از مدیران سایتها سئوال کنید آنهم از طریق ایمیلهایشان که آیا حاضر هستند فقط پنج جمله از سخنان مرا چاپ کنند؟. آنوقت ببینید چه جوابی میشنوید.
شاد زیید و دیر زیید!
فرامرز حیدریان

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

شازده اسدالله میرزا

از عین الله...پرسیدم تو چرا پشت عکس و اسم یه کمدین قایم شدی؟ ( باقرزاده ) در جوابم گفت.. اول ...برای اینکه آدم کشان رژیم تبهکار اسلامی خیلی جنایتکارند و معمولان سر مخالفینشن رو با چاقو میبرند.. آنها با کسی شوخی ندارند اگر پیش بیاید سر فرزندان خود را هم میبرند که در این چهل و ..سال بریدنند ( احمد خمینی پسر خمینی ..پسر محسن رضایی پسر جنتی و آخری روح الله زم ) آنها حتی به بچه های خودشونم رحم نمی کنند برای همین هم آنها را رژیم یا فرقه تبهکار خطاب میکنند دوم دلیل اینکه_ آقای ...باقرزاده ...به این نتیجه رسیده است است که کمدین ها بهتر از سیاستمداران سیاست را میفهمند و چون از راه سیاست نان نمیخورند بیشتر به فکر منافع مردم هستند و در راه آن تلاش میکنند نمونه زنده شم
Президент України, Prezydent Ukrayiny) رئیس کشور اوکراین می‌باشد. وظایف رئیس‌کشور شامل روابط بین‌المللی.. تعیین سیاست‌های خارجی آنها میتونند کشور را بهتر اداره کنند ( و بجای در آوردن اشک مردم آنها را بخندانند) فقط فرض کنید اگر صمد آقا رییس بانگ مرکزی میشد دلار الان 7000 تومان بود و اگرقوچعلی شهردار تهران میشد مردم تهران هیچگاه بوی گند و کثافات موجود را به دماغ نمیبویدنند و البته اگر بنده آقای باقرزاده با حفظ سمت میشدم اولین رییس جمهور سکولار ایران اسلامی.. در اولین سخنرانیم بعد از انتخاب در ایران..به مردم ایران میگفتم خاک عالم تو سرتون که شما هنوز فرق حکومت پادشاه رو با رییس جمهوری نفهمید و بیشتر از پدر و مادرتونه الاغ و نفهمید ..میگفتم شما حتی از عراب جنوب خلیج فارس هم عقب مانده ترید یه نگاه به کشور اردن هاشمی بکنید با سیستم پادشاهی و با چشم های بابا قوریتان نگاه کنید به جمهوری سوسیالیستی سوریه و یا به

جمهوری دمکراتیک عربی عراق که در چه حال زاری هستند؟
چ., 13.12.2023 - 07:38 پیوند ثابت
تیمور لنگ

چقدر با مسئول سایت ،احساس خودمونی و پارتی بازی میکنی که به همین راحتی از او می خواهی دیگران را بلاگ کند!
اگر دچار .......... زمان سلطنت برباد رفته نبودی، اینجا دیگرا ن را مدام: افعانی و ترک و زن و پیرمرد و لوده و ..... بعنوان توهین نمی نامیدی!
اگر اسم مستعار نیستی، اسکن یا المثنی اسم و عکس نحس ات را برای مسئول سایت بفرست تا معلوم شود فیک نیستی. چرا یکبار در برابر جمال فدرالیست،خودت را نشان ندادی و او 15 سال و بارها خواهان کردستان بزرگ؛ از ایلام تا حلب و دارالفندق شد!
........................

د., 11.12.2023 - 09:21 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
حقیق یا مستعار

اول چادرت را بردار بعد از کردها دفاع کن. حرف از کردها آوردی که مرا از هدف بگردانی. نه خوب گیرت آوردم یونس لاچینی. من دقیقا از لغاتی استفاده میکنم که عوام استفاده میکنند و تو آنرا خوب میفهمی. نه هیچ اعتقادی به خرافات ندارم و تو این را خوب میدانی. اما وقتی میگم لعنت بر پدر کسی که دروغ میگوید جای خوبی می نشیند. در فرهنگی که تو با آن آشنا هستی با توجه به محدودیت ها و  شرم حضورها در این سایت منظورم رکیک ترین دشنام هاست نوش جانت.  خب.. نظر به این که از زیر چادر تکه میپرانی و حرف قابل بحثی هم نداری و با نوشته های قبلی ام حسابی فتیله پیچ شده ای -فنی در کشتی چون نمیدانی تاکید کردم و بعد ضربه فنی شدی. همه تون از یک قماش  هستید: یکمشت عقده ای. دقیقا مینویسم لعنت بر پدرومادر کسی که اینجا بشاشد چون تو بجز شاشیدن حرف دیگری نداری. نوشته هایت سرگین خر است. روان تو هنوز کتکی که در دبستان خورده فراموش نکرده. بگذار یک داستانی را برایت بگویم. در تهران کتک زدن بچه مدرسه ای ها در اغلب مدارس یک عادت بود و بسیار عادی. حتا در دبیرستان ها بچه هایی که دیر می آمدند توسط ناظم یک چوب کف دست شان میخورد بعد وارد میشدند. تو که در همه دوره دبستان سه بار کتک خورده ای از خوش شانس های عالم بوده ای. خیلی بچه سوسول هستی که اینجا شکایت میکنی نازنین پسر. تو مدرسه ما هر شاگردی.. هر شاگردی در دبستان ما هفته ای چند بار کتک میخورد. بندرت میشد شاگردی کتک نخورد. من مثل تو واپسمانده و قوم  گرا نیستم که فقط از کردها یا ترک ها دفاع کنم. من از حقوق همه ایرانیان دفاع میکنم نه مثل تو از قوم و قبیله ام. من اگر جای کیانوش بودم تو برای همیشه از این سایت بلاک میکردم. 

ی., 10.12.2023 - 22:30 پیوند ثابت
محسن توجیه

من واقعن هر بار به نکاتی از نوشته های محسن کردی ،قه قه کنان می خندم و این را از صفات احتمالا روستایی او میدانم. غالبا نظامیان ارتش شاهنشاهی نیز ساده و از عوام بودند.
محسن کردی چنان لعنت لعنت میکند که خواننده فکر میکند :او این مجازات الاهی را باور دارد.
در دوران آن پدر و پسر در بعضی از کوچه ها و مکانهای مخروبه یا ساخته نشده، مینوشتند:
بر پدر و مادر کسی لعنت که اینجا شا شد.!
-مقایسه لعنت شاشی و لعنت نویسنده شاه دوست مشروطه خواه از نوع ثابتی.
من تا کلاس ششم دبستان ؛ بدون دلیل حداقل 3 بار از معلمان احمق(بقول غربیها با پیشداوری!)، سخت کتک و دشنام خوردم؛ بدون اینکه دلیلش را بدانم؛ چون احتمالا اسم من او را دچار سوء تفاهمی کرده بود.یک همکلاسی ترک قشقایی داشتم با نام "فارسی مدان"!.
آن معلم بعد از انقلاب ،چپگرا شده و کارگران تیاتر. قدری هم میان چاپلوسان محبوب گردیده بود.بعد از اینکه اخیر افوت کرد،من وارد فضای مجازی چاپلوسان مجیز گوی او شدم و گفت فلان الاغ توی فلان همدانی این دیوس، چون بی دلیل مرا بشکل بسیار خشن جلوی بچه ها کتک زد.
محسن کردی گویا دچار شبح و کابوس لاچین زده گی شده و مدام به این همکار سابق خود سرهنگ شاهین مدام توهین میکند و کیانوش هم طبق تئوری فرق قائل شدن آنان را نقطه چین نمیکند.
محسن کردی هم اسم مستعار است چون تاکنون با اینهمه جنایات علیه خلق کرد یکبار کلمه کرد را اینجا در نوشته هایش بکار نبرده.

ی., 10.12.2023 - 11:57 پیوند ثابت
محسن کردی

عنوان مقاله
حقیقی یا مستعاری بحث ثانویست

بقیه در ادامه نظر

 حیدربابا گزاره درستی را مطرح میکند اما همان را مصادره به مطلوب می کند. این که نوشته اند «سروش و خمینی و سعدی و حافظ و شاملو و م.آزرم و به آذین و گورکی و لنین و. نیز داشتن یک اسم غیرمرسوم مانند سگوند و گرگ زاده و گنجشکی ممکن است باعث شود که کسی از اسم مستعار یا تخلص یا امضاء محفوظ ،استفاده کند» کاملا صحیح و منطقی است. سروش و خمینی و شاملو و لنین هرگز اینقدر پست و حرامزاده و دغل نیستند که مثلا  با نام مستعار به نام های حقیقی توهین روا نمیدارند و میلیون ها ایرانی را بصرفا به دلیل فارس زبان بودن و خواستار ایرانی یکپارچه بودن به شوونیسم متهم نمی کنند، با نام مستعار صورت ایرانیان فارس زبان را به  نوک آلت تناسلی مردان تشبیه نمی کنند که در این سایت و در مقابل چشمان کاربران  و نویسندگان سایت انجام شد و دریغ از یک اعتراض که لابد اعتراض نکردن نشان رضایت است. لابد آنها که صورت شان به کلاهک آلت تناسلی مردان تشبیه شد و اعتراض نکردند این گزاره را قبول داشتند. از این میان فقط محسن کردی بود که به اعتراض برخاست و قبول نداشت. این طعنه من خطاب به دیگر نویسندگان و کاربران سایت است که دهها بار شاهد توهین های گوناگون به ایرانیان بودند و اعتراض نکردند. از نگاه آنها محل نگذاشتن به یک آدم بی سروپا بود اما از نگاه من نداشتن شهامت و این که همین بی آبرو ها انگ شوونیست به آنها بزنند.
من با توجه به آنچه که آمد و سابقه چندین ساله این لوده های مسخره از چند سال قبل استفاده از نام مستعار را نه برای همه بلکه برای توهین کنندگانی که یک یا دونفر هستند و با نام های مختلف مینویسند روا نمیدانم و باید و باید که دهان کثیف شان را بست. اینها هرگز یک کلمه به دیگری یاد نداده اند و تنها فحش داده و مسخره گی و لودگی کرده اند. خرمگس معرکه لقب مناسبی است برای اینها. اگر اینها از این سایت حذف شودند و بلاک شوند سایت عوامل پایین آمدن سطح بحث ها را از خود میزداید و دوتا آدم حسابی میتوانند بدور از عصبیت بحث های مربوط به ایران را پی بگیرند.

نام های مستعاری که مورد نظر من هستند و شوونیست های ترک هستند و بسیار اندک اما بسیار فعال مانند یونس لاچینی، در برخورد با من یکی از اهداف شان این بود که با توهین به فارس زبانان محسن کردی را تحریک کنند که یک بار هم که شد به هم میهنان ترکش از گل نازک تر بگوید تا پیراهن عثمان کنند که محسن کردی تیز تر از این حرفا بود و زیر دم همه شونو جارو کرد. 
شاید کسی به دلیل آن که به ایران رفت و آمد دارد ناچار باشد با نام مستعار بنویسد و یا خیلی راحت دوست نداشته باشد نام حقیقی اش را بنویسد و باید به چنین شخصی حق داد. اما چنین شخصی باید و باید که احترام دیگران را حفظ کند و سخن را آلوده نکند و نباید در سنگر و پناه نام مستعار به نام های حقیقی یا نام های مستعار دیگری که محترمانه مینویسند توهین کند و هرچه لایق خودش و پدرش است را بار آدم های محترم کند.
حیدربابا میگوید اسمش سگوند و گرگ زاده و گنجشک زاده است ناچار است با نام مستعار بنویسد. آیا واقعا چنین است؟ تو بخاطر آنکه نام ات سگوند یا شتربان است ناچاری با نام مستعار بنویسی؟ بر پدر دروغگو لعنت. من ندیده و نشناخته میگویم که دروغ میگویی و دلیل مستعار نوشتن تو این نیست آقای یونس لاچینی. و اگر حرف من درست نباشد لعنت بر من و پدر من خوبه؟ تو فکر میکنی همه هم مثل تو از پشت کوه آمده اند؟ من برای نوشتن اینجوری بر علیه تو نام مستعار دارم هزینه میدهم. آشنایان نمی پسندند. اما اگر نام مستعار داشتم این هزینه را نمیدادم. من مخصوصا با نام خودم مینویسم که دیگران شاهد باشند که این بی عدالتی است که کسی با نام مستعار هزینه ندهد و احترامش حفظ شود و دیگری چنین هزینه ای بدهد. امثال حیدر بابا و یونس لاچینی را باید بلاک کرد.
حیدربابا - دقیقا نامی را انتخاب کرده است که بگوید که کیست- برای آنکه پشت سنگر نام مستعار بتواند به نابکاری هایش و لودگی ها و مسخرگی در سایت ادامه دهد از قبل من و کیانوش توکلی و آقای حیدریان دیگرانی نظیر ما که با این مستعار نویسان فحاش مخالفیم را صفت و انگ لواط کار و امنیتی و غیره میدهد که مینویسد: «کوشش برای حذف استفاده از اسم مستعار، صفت افراد دیکتاتور و نادان و بی اطلاع و خود محور و خود خواه؛ و گاهی همکاری با نیروهای امنیتی دولت لواط و صیقه ، و یا ............ویا افراد خوددرمان و رانده شده از همه جا است».
ببین.. حیدر بابا جان.. مثیکه خیلی تو محیط امنیتی و صیغه و لواط بزرگ شده ای. ینی همونجاها بزرگت کردن و تربیتت کردن و خیلی کارها کردن و کردن که مخالفان نظری ات را از این دریچه نگاه میکنی. ولی اینجا جاش نیست. برگرد به همان حوزه های علمیه و امنیتی که تو را پرورش داده اند مدیریت مکان ها را بعهده بگیر. اینجا جای اهل سیاست است.
ی., 10.12.2023 - 11:17 پیوند ثابت
کیانوش توکلی

 

"من  تاکید کرده ام که نام یا بی نام یا صدها نوع نام استعاری، هیچ اشکال و ایرادی ندارد؛ اگر شخصی فقط به اصل مسئله بپردازد و در باره محتویات مقاله، موضع انتقادی خودش را با «دلیل و بُرهان و استدلال منطقی» تحریر کند بدون آنکه به شخصیّت استعاری یا حقیقی، کوچکترین توهینی بکند."

 منهم دقیقا همین نظر  را سالها در ایرانگوبال دنبال کرده ام

ی., 10.12.2023 - 11:14 پیوند ثابت
فرامرز حیدریان

عنوان مقاله
تکرار هزار بار گفته شده مطلبی که هرگز فهمیده نشده!

درووووود!

باز هم تکرار آنچه پیش پا افتاده است و هنوز فهمیده نمیشود!

من  تاکید کرده ام که نام یا بی نام یا صدها نوع نام استعاری، هیچ اشکال و ایرادی ندارد؛ اگر شخصی فقط به اصل مسئله بپردازد و در باره محتویات مقاله، موضع انتقادی خودش را با «دلیل و بُرهان و استدلال منطقی» تحریر کند بدون آنکه به شخصیّت استعاری یا حقیقی، کوچکترین توهینی بکند.

این مسئله نزدیک به یک قرن تمام است که هنوز گویا در ذهنیّت و مغز کثیری از ایرانیان از تحصیل کرده اش گرفته تا بیسوادش، جا نیفتاده و پنداری قرار است که هرگز تا قیام قیامت نیز جا نیفتد.

یک نگاه ساده به سایت «ایران امروز» کفایت میکند تا آدمهایی که هنوز شیرفهم نشده اند، دریابند که خیلی از افراد با نام مستعار در پای مطالب، نظرات خود را مینویسند بدون آنکه به نویسنده مطلب توهین کنند. آنها فقط موضع و دیدگاه خود را نسبت به مطلب انتشاری تحریر میکنند.

فرض کنید من میآمدم و تمام نظراتم را با نام مستعار منتشر میکردم، خیال میکنید چه اتّفاقی میافتاد؟. باز همان دشنامها و بد و بیراهه گوییها و چرت و پرت نویسیها علیه مطلب من یا دیگران به روال خودش ادامه میداد.

خصلت تمام آدمهایی که ادّعای مالکیّت حقیقت را میکنند، یکیسست. خواه در باتلاق مذهب/دین فرو رفته باشند. خواه در باتلاق ایدئولوژی خفته باشند. خواه اسیر و دربند تئوریهای آکادمیکی باشند. فرقی نمیکند. همه اینگونه مومنین و مدّعیان مالکیّت حقیقت، بی برو برگرد و بدون هیچ استثنایی به انواع و اقسام زرّادخانه های هوچیگری مبتلا هستند.
مثلا بعد از انشعاب «خلیل ملکی و دیگران از حزب توده»، بلافاصله زرّادخانه توهینی و اتّهامی و لیچارگویی مومنان به حزب توده و ایدئولوژی مزخرف مارکسیسم نوع روسی علیه او سرسام آور بود و هنوزم هست. هر چقدر زنده یاد «خلیل ملکی» با برهان و استدلال و منطق به سنجشگری پرداخته است، میلیاردها میلیارد برابرش، حزب توده به لیچاربافی و اتّهام و توهین از در پاسخ برآمده است. خواه تحت نامهای مستعار. خواه تحت نامهای حقیقی. خواه تحت نام حزب مزخرف توده. نگاهی سرسری به کرد و کار مسلمانان نوع شیعه تحت سیطره ولایت فقیه از لحظه اقتدار آنها تا همین ثانیه های گذرا اثبات میکند که مومنان کور فهم باتلاق اسلامیّت، چه زرّادخانه تبلیغاتی را که تنها استعداد تولیدی اش فقط دشنامگویی و اتّهامزنی و لیچاربافی و هزاران کثافتگویی است، با چه سرمایه و امکانات مادّی و به فعلی گرفتن انواع و اقسام آدمای هوچیگر تا امروز در حقّ سنجشگران و مخالفان خودش به کار گمارده است همچون تمام سازمانها و گروهها و حزبهای سیاسی که فقط در فکر تسخیر «قدرت مطلق و اقتدار بی محابای خودشان هستند».
بحث کلیدی و تاکیدی من، همیشه بر این بوده و هست و خواهد بود. اگر کسی با محتویات مطلبی ناهمآوز است، باید با برهان و استدلال منطقی بدون هیچ توهین و پرت و پلاگویی به سخن در آید. همین.
قرنهای قرنهای پیش، نیاکان ایرانیان به این نتیجه قطعی و متّقن و بسیار ستودنی و ارجمند رسیدند و فریاد زدند: «همه چیز را، همگان دانند. همگان نیز ز مادر نزاده اند». هیچکس بر روی این کره خاکی، نه در گذشته تاریخ بشر نه امروز نه فرداها، هرگز و هیچوقت «مالک حقیقت» نبوده است و نخواهد بود. کسانی که ادّعای مالکیّت حقیقت را میکنند به شدّت اسیر و در بند غرایز و سوائق خود هستند؛ گیرم که شبانه روز در ارکستر انکار با حرارت تمام فقط ترانه های «انکاری/توجیهی» را اجرا کنند.
شاد زیید و دیر زیید!
فرامرز حیدریان

ی., 10.12.2023 - 11:11 پیوند ثابت
حیدربابا

عنوان مقاله
سروش و خمینی.هم اسم مستعار.

بحث شیرین استفاده از اسم مستعار، باعث شد تا ......، موضوعی بیابند برای حمله به مبارزان و منتقدان و افراد اپوزیسیون و رد و انکار موضوعات اجتماعی انسانی سیاسی آزادی خواهی.
در طول تاریخ هزاران نفر از اسم مستعار و تخلص و امضاء محفوظ ،استفاده کرده و میکنند. سروش و خمینی و سعدی و حافظ و شاملو و م.آزرم و به آذین و گورکی و لنین و..... از آنجمله.
در دورهها و زمانهای دیکتاتوری گذشته و حال بدلیل تعقیب شاه و شیخ و دین و نژاد و فرقه و.یا بدلیل خانوادگی و یا بخاطر طنز و گاهی بدلیل تحریک خواننده و مستطمع و غیره..افراد به دلخواه یا از روی جبر، از اسم مستعار استفاده کرده اند.
افراد متظاهر و جویای نام و حراف و سفسطه گر و بی خیال و ...که برای دولت و نظامی خطر ندارند ممکن است از اسم واقعی خود در دیکتاتوری استفاده کنند.
شعار سلب انتخاب نام از طرف ابلهان و ناشیان و غرض ورزان و مامورین اطاقهای فکر دولتی، حیله ای امنیتی است که موجب سلب انتخاب و آزادی برای دوستداران نام مستعار باشد.
از نظر فرهنگی مذهب شیعه و مذهب کاتولیک در گذشته موجب شد که انسانهایی بدلیل وحشت روانی ناشیی از سازمان تفتیش عقیده، و تعقیب مسجد و کلیسا گاهی از اسم مستعار استفاده کنند.
گاهی داشتن یک اسم غیرمرسوم مانند سگوند و گرگ زاده و گنجشکی ممکن است باعث شود که کسی از اسم مستعار یا تخلص یا امضاء محفوظ ،استفاده کند.
کوشش برای حذف استفاده از اسم مستعار، صفت افراد دیکتاتور و نادان و بی اطلاع و خود محور و خود خواه؛ و گاهی همکاری با نیروهای امنیتی دولت لواط و صیقه ، و یا ............ویا افراد خوددرمان و رانده شده از همه جا است.
آزادی انتخاب نام ،حق هر انسان است

محتوای سخن مهم است و نه ظاهر و نام. ---نیجه میگفت: اسم من نباید مهم باشد. هر اثری باید راه و جا و طرفداران خود را بیابد.
اگر یک ......................با اسم حقیقی خود بنویسد، فایده و نقش اش ،کمتر از کسی است که با نام مستعار و تخلص و امضاء محفوظ، مینویسد.
ی., 10.12.2023 - 09:28 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.