رفتن به محتوای اصلی

علیه تحقیر ملی “جزیه” (جریمه) و پوشش اجباری – اسلامی
28.11.2023 - 11:28

 

اسلامگرایان حاکم، هزینه خود، غزه، لبنان، سوریه و .. را در اشکال مختلف غارتگرانه از ایران و ایرانیان تامین می کنند. یکی از بیشرمانه ترین اهرم های تحمیل اسلام، حکومت، فرهنگ، پوشش اجباری و سنت های عصر شترچرانان، “جزیه” می باشد که با بهانه جریمه، محدودیت برای مخالفین اسلامیزاسیون کشور، محرومیت شهروند مالیات دهنده از امکانات جامعه و کشور، گرفتن وسایل نقلیه و ..اعمال می شود.

“جزیه” های خانه خراب کن، فشار مضاعف بر زنانی می باشد که تن به پوشش اجباری نمی دهند و در برابر سلطه و بربریت اسلامگرایان در ایران مقاومت می کنند. کارزار حکومت اسلامی ناظر بر خواری ایران و ایرانیت بوده و شهروندان را مجبور کرده اند تا برای بقای خویش، به دست خود “جزیه” دهند.

در قرآن (مانیفست خشونت علیه زنان و دگراندیشان) خطاب به مسلمانان آمده است:

با کسانی از اهل کتاب که به خدا و روز بازپسین ایمان نمی‌آورند، و آنچه را خدا و فرستاده‌اش حرام گردانیده‌اند حرام نمی‌دارند و متدین به دین حق نمی‌گردند، کارزار کنید، تا با [کمال‌] خواری به دست خود جزیه دهند.

قَاتِلُوا الَّذِينَ لَا يُؤْمِنُونَ بِاللَّـهِ وَلَا بِالْيَوْمِ الْآخِرِ‌ وَلَا يُحَرِّ‌مُونَ مَا حَرَّ‌مَ اللَّـهُ وَرَ‌سُولُهُ وَلَا يَدِينُونَ دِينَ الْحَقِّ مِنَ الَّذِينَ أُوتُوا الْكِتَابَ حَتَّىٰ يُعْطُوا الْجِزْيَةَ عَن يَدٍ وَهُمْ صَاغِرُ‌ونَ

جامعه ایرانی با گام گذاشتن در مسیر انقلاب “زن زندگی آزادی”، راه خود را از اسلام و اسلامگرایان و سایه های خدا بر زمین جدا کرده و آگاهانه شاخ و برگ های زهرآگین را از ریشه های درخت تاریخ و فرهنگ ایران هرس می کنند تا ایران با سیمایی انسانی، مدرن، صلح دوست، مداراجو و متکی بر دستاوردهای بشر قرن بیست و یکم و همواره آماده برای انطباق با پیشرفت های زمانه، پا به عرصه حیات بگذارد.

اکثریت ملت ایران از اسلام و اسلامگرایان و فرهنگ و سیاست پیش از قرن بیست و یکم عبور کرده اند. ایران به پیشتازی نسل جوان و بویژه زنان، برآنند تا تاریخ را از نو و با زبان انسانی، خردمندانه و علمی بنویسند و ایران و ایرانیان را از زیر آوار خرافات و جهل و تحریف های هزار و چهارصد ساله  بیرون آورند.

ما بایستی در سطح ملی، موانع پیشرفت جامعه، کشور و پیشروی انقلاب ایرانیان را بشناسیم. مانع مقدم ملت ایران برای پیشروی، برتری میدانی مافیای حاکم و اراذل و اوباش حامی آنها بر ملت ایران می باشد. توازن قوای موجود می تواند بسود ملت ایران تغییر یابد و برای ایجاد تغییر، ضروری می باشد که اکثریت شهروندان ایران وجوه اشتراکاتی که راه آزادی خود، جامعه و میهن را هموار می کنند دریابند:

1) هدف مشترک برچیدن حکومت اسلامی، 2) حضور میلیونی در جنبش اقدام در خیابان، 3) سکانداری جنبش توسط نهادهای مستقل، سکولار و دمکراتیک شهری و همبستگی میان شبکه های خودمدیریت شهرها در سطح کشوری، 4) ایجاد نهاد هماهنگی منتخب سراسری بعنوان تبلور مدیریت سیاسی کف خیابان و 5) تدارک تشکیل مجلس موسسان حکومت نوین و تشکیل دولت برآمده از اراده اکثریت شرکت کنندگان

سخن روز، ناظر بر همبستگی شهروندی در مبارزه علیه جریمه یا “جزیه” برای تحمیل پوشش اجباری و پایان دادن به سیطره، جباریت و قتل و غارت و کشتار و اسارت ایرانیان توسط اسلامگرایان است. در این شرایط دشوار نباید پیشگامان جنبش ازادی زنان ایران را تنها گذاشت. ما تجربه شوم حاشیه نشینی بخشی از جامعه ایران در انقلاب “زن زندگی ازادی” را فراموش نکرده ایم. برای آزادی ملت و کشور، باید همدل، همصدا و همگام شد.

پر واضح است که تکوین اراده سیاسی پولادین جامعه ایرانی، در متن مقاومت، سازماندهی نهادهای خودمدیریت و مبارزه در جنبش اقدام در خیابان میسر می گردد. زنان آگاه ایران در خط مبارزه و در موقعیتی قرار دارند که با ایجاد بریگادهای دفاع از پوشش اختیاری، جلب حمایت جامعه ایرانی از مبارزات شهروندی، سرپیچی از پرداختن “جزیه” به اشغالگران ایران و تبدیل کردن خیابان به دارالتادیب مزدوران رنگارنگ حکومت اسلامی، می توان تحقیر ملی “جزیه” گرفتن از ایرانیان پایان داد و راه پیشروی انقلاب را به پیش هموار نمود.

اقبال اقبالی

27.11.2023

www.tribuneiran.org

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

اقبال اقبالی

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

اقبال اقبالی

عنوان مقاله
علیه تحقیر ملی “جزیه” (جریمه) و پوشش اجباری – اسلامی

 

علیه تحقیر ملی “جزیه” (جریمه) و پوشش اجباری – اسلامی

انقلاب "زن زندگی آزادی" و نسل جوان پیشگام آن، پیام های روشن و بدون هرگونه ابهام به باشندگان ایران داد:

1- باشندگان ایران با هویت شهروند قرن بیست و یکم مصمم هستند ایران آینده را در همبستگی ملی- شهروندی بسازند. این انقلاب در اندیشه جامعه ایران رخ داده و جایگاهی برای اریجاع دینی، نژادی، قومی و تباری باز نکرده است.

2- در ایران فردا،یک جمهوری شهروندی لائیک، دمکراتیک و سوسیال مبتنی بر خودمدیریتی شهروندی، می تواند آزادی، رفاه همگانی به ارمغان آورد و به مسائل حل نشده باشندگان ایران، پاسخ ایراندوستانه ومتمدنانه دهد.

3- فاشیست های قوم پرست هنوز آماری علمی و مستند که مبتنی بر DNA باشد، به افکار عمومی نشان نداده اند که بتوانند جامعه درهم عجین شده ایرانی را بر بنیاد قوم و نژاد تفکیک کنند.جامعه ایران پس از تعیین تکلیف با فسیل های حاکم، فریب فسیل های دیگر را نخواهد خورد.

4- عزیمتگاه کنشگر سیاسی اگر آزادی شهروند نباشد، بیرون افتادن آن مدار نیروی مترقی و آزادیخواه اجتناب ناپذیر خواهد شد.

چ., 29.11.2023 - 16:13 پیوند ثابت
اقبال اقبالی

عنوان مقاله
علیه تحقیر ملی “جزیه” (جریمه) و پوشش اجباری – اسلامی

انقلاب "زن زندگی آزادی" و نسل جوان پیشگام آن، پیام های روشن و بدون هرگونه ابهام به باشندگان ایران ایران داد:

1- باشندگان ایران با هویت شهروند قرن بیست و یکم مصمم هستند ایران آینده را در همبستگی ملی- شهروندی بسازند. این انقلاب که در اندیشه جامعه ایران رخ داده و جایگاهی برای اریجاع دینی، نژادی، قومی و تباری باز نکرده است.

2- در ایران فردا،یک جمهوری شهروندی لائیک، دمکراتیک و سوسیال مبتنی بر خودمدیریتی شهروندی، می تواند آزادی، رفاه همگانی و به مسائل حل نشده باشندگان ایران، پاسخ ایراندوستانه ومتمدنانه دهد.

3- فاشیست های قوم پرست هنوز آماری علمی و مستند که مبتنی بر DNA باشد، به افکار عمومی نشان نداده اند که بتوانند جامعه درهم عجین شده ایرانی را بر بنیاد قوم و نژاد تفکیک کنند.جامعه ایران پس از تعیین تکلیف با فسیل های حاکم، فریب فسیل های دیگر را نخواهد خورد.

4- عزیمتگاه کنشگر سیاسی اگر آزادی شهروند نباشد، بیرون افتادن آن مدار نیروی مترقی و آزادیخواه اجتناب ناپذیر خواهد شد.

 

چ., 29.11.2023 - 15:10 پیوند ثابت
ناظر

عنوان مقاله
علیه تحقیر ملی ...

اقبال جان، این کلی گوئیهای کلیشه ای 44 سال است مثل وز وز مگس در گوش ملل موجود در جغرافیای موسوم به ایران، خوانده میشود، هر بار نیز مردم از دیدن چنین کلی گوئیهای آخوند مآبانه با لبخند استهزا از کنارش رد میشودند. تا زمانیکه نمایندگان و احزاب متشکل سیاسی ملل ایران در جبهه ای واحد گرد نیامده و ایجاد اتحاد برای سرنگونی رژیم را در دستور کار قرار ندهند، دهها سال دیگر
رژیم دیکتاتور آخوندی بر مسند قدرت خواهد نشست. و اما لازمه ایجاد یک جبهه اتحاد، در واقع قبول حقوق سیاسی، فرهنگی ـ زبانی و حق تعیین سرنوشت ملیتهای ایرانیست. که با تاسف جامعه ایرانشهری، پان ایرانیستهای ناسیونالیست و شوونیستهای افراطی فارس، مثل سومکاچی های راسیست و دو آتشه نه تنها با این اتحاد مخالفند، بلکه حتا موجودیت ملل غیر فارس در ایران را انکار میکنند. هدفشان نیز به برده گی کشیدن مردم، مثل زمان شاه معدوم و رژیم آخوندی تهران است. اینان میخواستند با دور زدن چهل میلیون مردم آزریاجان با بهراه انداختن جریان خانم مهسا، مثلا بقول خودشان انقلاب کنند، اما بزودی تیرشان به سنگ خورد. و دریافتند که بدون حضور میلیونی مردم آزربایجان چنین چیزی ممکن نیست. تا زمانیکه پان ایرانیسم نژاد پرست، موجویت ملل ایرانی را انکار کند، رژیم آخوندی بر مسند قدرت خواهد ماند، چرا؟ برای اینکه خواست قدرتهای پشت پرده این است. در غیر اینصورت مرزهای دنیای تورک به دریای ژاپن وصل خواهد شد. پس ایران همیشه باید در دست یک دیکتاتور اداره شود...! نتیجه: دمکراسی در ایران غیر ممکن است. مگر آنکه روزی از هم بگسلد. بویش نیز چنین بمشام میرسد. اگرچه ما دلمان برای شاه زده خیلی تنگ شده. با گل سرخ و چلوکباب سلطانی آماده پذیرائی هستیم. رضا جون لطفا کمی عجله کن. التماس دعا.

س., 28.11.2023 - 17:48 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.