رفتن به محتوای اصلی

ژیناهای ایران نبايد تنها بمانند
نظر ما ؛ پیرامون سخنرانی اخیر شاهزاده
09.09.2023 - 12:23

 

ژیناهای ایران نبايد تنها بمانند.

اجازه بدهید مسقیما وارد موضوع شویم . ما جمعی هستیم، در خطوط عمده همفکر.
ما کنشگران فعال مستقل ، نویسنده ، هنرمند و....با تجربیات طولانی سیاسی و اجتماعی بدون وابستگی به جریانات خاص سیاسی ، سالها از طریق رسانه ها چه شخصی و چه عمومی حضور فکری و سیاسی داشته و داریم . ما اولويت درجه يك خود را، انعكاس صداي جنبشها در داخل ایران دانسته و خود را بدهکار انقلاب زن زندگی آزادی می دانیم .
ما با شروع کار شوراي همبستگی مهسا برای حمايت از آن تلاش کردیم و به آن امید بستيم و بديهي است كه از فروپاشی آن متاسف و متاثر شديم.
ما عقب نشيني شاهزاده را تحت فشار كسانيكه خواهان شكست شوراي همبستگي بودند عامل مهمی در جهت از هم پاشيدن شورای همبستگی مهسا ميدانيم. اما با وجود اين تخریب شاهزاده رضا پهلوي را بسود رژیم اسلامی و علیه جنبش براندازی ميدانيم ، لذا در انتقاد از عملکرد و رفتار سیاسی شاهزاده به عنوان یک شخصیت لیبرال دموکرات ،میهندوست و مطرح ترین شخصیت جنبش براندازی توجه ویژه ای داریم .
ما معتقدیم که ماندن در گذشته کاری از پیش نخواهد برد . ما حق نداریم خود را در چرخ دنده های تجربه های شکست خورده اسیر سازیم. ما باید از همه تجربه ها چه موفق و چه ناموفق بیآموزیم . ما مجبور هستیم که دوباره و چند باره بسازیم و دستان همدیگر را گرفته و به پیش برویم زیرا ایرانمان در حال نابودیست .
ما به ژینا ها ،نیکا ها ، ستارها ، نداها و توماج های ایران بدهکاریم .
ما سخنراني جدید شاهزاده رضا پهلوی را به فال نیک گرفته و بر اين نظريم که بايد همگان بخود و دیگران این شانس را بدهیم که شروع دوباره ای را در جهت همیاری و همبستگی آغاز كنيم .

اين شروع جديد طبعا در عمده ترین خطوط خود بسته به ابتكار خود ايشان می تواند آغاز شود. برداشت ما از سخنرانی آخر او در رابطه با سالگرد انقلاب ژینا چنین امیدی را می دهد.
در پیشبرد همبستگی می بایست با ابتكار همه جانبه بویژه از طرف آقای پهلوی در ایحاد کارسازهای دموکراتیک بگونه ای عمل شود که نيروهاي افراطي از هر سو چه مدافعین افراطی سلطنت و یا جریانات سکتاریستی -تمامیت خواه که موجب شکست شوراي همبستگي شده اند ، دوباره فرصت تخریب نیابند تا جبهه مردمي متشكل از همه نیروهای سیاسی دموكراسي خواه بتوانند در مسير مقابله ملي با رژيم تبهكار جمهوري اسلامي همدیگر را بیابند، وبر علیه آن در يك گسترده و بعد ملي متحدتر عمل كنند.

 

 

دیدگاه‌ و نظرات ابراز شده در این مطلب، نظر نویسنده بوده و لزوما سیاست یا موضع ایرانگلوبال را منعکس نمی‌کند.

کیانوش توکلی
برگرفته از:
ایرانگلوبال

فیسبوک - تلگرامفیسبوک - تلگرامصفحه شما

توجه داشته باشید کامنت‌هایی که مربوط به موضوع مطلب نباشند، منتشر نخواهند شد! 

دیدگاه‌ها

نظرات رسیده

داریوش مرادی : اتهام نیست کیانوش جان ، شکی ندارم که در نظرات خود نگاه خیرخواهانه ای دارید ، اما ..... ، مصاحبه اخیر آقای شریعتمداری با اکبر کرمی تاییدی است بر یک تجربه تلخ ، شکست خورده و ذهنی ، این مصاحبه پایانی است بر اتئلاف حول دمکراسی با مشروطه خواهان ، چرا که به واقع نیروی مشروطه خواه باورمند به دموکراسی به تعداد انگشتان یک دست هم نمی رسد ، کمی فکر کنید که به نردبان یک نیروی افراطی با پوشش مشروطه خواهی ( دموکراسی خواه ) ولی در عمل استبدادی برای

رسیدن به قدرت تبدیل نشوید ، پاینده باشی

ی., 10.09.2023 - 01:21 پیوند ثابت
نظرات رسیده

داریوش مرادی :

متاسفانه شما فقط شر را عادی سازی می کنید ، سیاست شکوفا سازی ج ا که زمانی همین بخش از گرایش چپ آن عادی سازی و مدافع آن بود ( شر ) امروز در شکل دیگری خود را بازتاب می دهد ، جریان سلطنت متاسفانه نشان داد که فاقد ظرفیت دموکراتیک و بعد از درگذشت زنده یاد آقای همایون عملا بسمت جریانی بسته ، مخرب و ضد دموکراتیک تبدیل شده است و شما این شر را که در گذشته ، نوستالوژی و نظر به باز تولید استبداد دارد ، عادی سازی می کنید

ی., 10.09.2023 - 01:19 پیوند ثابت
نظرات رسیده

Changiz A-Vandchali

هر چند میان حرف تا عمل آقای رضا پهلوی خیلی فاصله است انتظار زیادی از او ندارم. ولی فقط برای اتحاد و همبستگی ایرانیان دمکراسی خواه و حمایت وسیع از اعتراضات پیش رو ۲۵ شهریور، امضا مرا هم بگذارید

چنگیز وندچالی

ی., 10.09.2023 - 01:18 پیوند ثابت

افزودن دیدگاه جدید

لطفا در صورتیکه درباره مقاله‌ای نظر می‌دهید، عنوان مقاله را در اینجا تایپ کنید

متن ساده

  • تگ‌های HTML مجاز نیستند.
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.

لطفا نظر خودتان را فقط یک بار بفرستید. کامنتهای تکراری بطور اتوماتیک حذف می شوند و امکان انتشار آنها وجود ندارد.

CAPTCHA
لطفا حروف را با خط فارسی و بدون فاصله وارد کنید CAPTCHA ی تصویری
کاراکترهای نمایش داده شده در تصویر را وارد کنید.