آخرین مطالب ایران گلوبال

سایت ایران گلوبال توسط عده ای از طرفداران سابق اپورتونیستهای چپ نما ی بقا برمیت اداره میشودکه از بدو تاسیس تاکنون به نحوی حرکت ملی آذربایجان را نشانه گرفته و به اشکال مختلف آن را مورد تخریب قرار داده و میدهد. اخیرا که گوناز تی وی تصمیم به ایجاد دیالوگی مابین روشنفکران فارس و همچنین دیگر ملل غیرفارس موجود در ایران گرفته، با توجه به این امر براین تخریبات شدت خاصی بخشیده اند و با دست اویز قرار دادن دفاع از افراد
مریدان سیدابراهیم رییس السادات(رئیسی)، این مسأله را عنوان کرده‌اند که «هیچ سند و حکمی از امام یا یکی از مقامات قضایی مبنی براینکه ایشان حکم قضایی صادر می‌نمود ارائه نداده اند چون وجود ندارد….
آقای رئیسی به عنوان معاون دادستان تهران صرفاً یکی از اعضای کمیته تهیه و بررسی اسناد و مدارک بود و هیچگاه در جایگاه حاکم شرع قرار نگرفت و هیچ حکم قضایی صادر نکرد…»

علیرضا توکلی، محمدمهدی زمان‌زاده و محمد مهاجر، سه نفری هستند که از طرف وزارت اطلاعات دستگیر شدند. این شهروندان ایرانی در دادگاه مجموعا به ۳۶ سال زندان محکوم شدند و در زندان اوین نگهداری می‌شوند.
محمد باقر قالیباف که خود میلیاردر است در انتقاد از سیاست‌های دولت حسن روحانی گفته است،ادامه وضع موجود به تداوم بیکاری، آسیب های اجتماعی و رکود منجر خواهد شد.محمدباقر قالیباف در گفت و گوی ضبط شده تلویزیونی در قالب برنامه «با دوربین» که پنجشنبه از شبکه یک سیما پخش شد، اظهار داشت:«امروز می‌خواهم واقعیت هایی را به شما عزیزان بگویم که ۱۰ درصد جمعیت ما فقیر هستند. فقر مطلق. برای ابتدایی‌ترین مسائل زندگی خود دچار چالش هستند. اگر می‌گوییم گرسنه می‌خوابند حرف گزافی نگفتیم.

روشنفکری دینی؛ خوانشی جدید یا تحمیل دین به زندگی مدرن؟

روشنفکری دینی چیست؟ آیا آن طور که کسانی از منتقدان روشنفکری دینی می‌گویند ترکیب روشنفکری و دینداری ترکیبی است متناقض؟ هدف فهم نو از دین چه می‌تواند باشد؟ منتقدان روشنفکران دینی می‌گویند این گروه از طریق نزدیک‌تر کردن دین به ارزش‌های جامعه مدرن می‌کوشند تا بار دیگر دین را به زندگی بشر تحمیل کنند.

انتشار از: 

حکومت دیکتاتوری اسلامی در ایران ، با عملیات کردها و مجاهدین و کمک سعودی ها و جیش العدل ها و شاه پرستان امید دوخته به ترامپ سقوط نمیکند.
حکومت ایران تنها به دست اکثریت 80 میلیونی مردمان مختلف ایران می تواند سقوط کند. و باید هم سقوط کند که لیاقت اداره ی جامعه را ندارد.
راه براندازی حکومت از خیزش عمومی میگذرد. از دفاع عمومی میگذرد.
زنی میانسال پاسخم را می‌دهد؛ «وقتی مردم رئیس‌جمهور را تکه‌تکه کردن کجا بودی؟ وقتی جلوی چشم همه سر فرمانده بسیج را با ساطور قطع کردن کجا بودی؟ وقتی امام جمعه شهر را با عمامه خودش وسط خیابان دار زدن کجا بودی؟ وقتی پسرم کشته شد کجا بودی؟ حالا می‌پرسی چه خبر شده؟
با درماندگی جواب دادم:« والله بالله، توی همین شهر بودم، تو منزلم خوابیده بودم، دخترم آمد بچه اش رو گذاشت پیش من و گفت میره در تظاهرات شرکت کنه. دیدم بچه شیر نداره آمدم بیرون شیر خشک بخرم، همین و همین»...
نهاد شورا واجد ظرفیتی جدی و بی‌بدیل جهت دستیابی توامان به حاکمیت ملت و حاکمیت ملی است. به عبارت دیگر، شورای مردمی، نهادی است که نیل به آزادی و حفاظت از تمامیت ارضی را محقق می سازد. از این رو از ملت شریف ایران دعوت می‌کند با حضور و شرکت گسترده در انتخابات شوراها ضمن مطالبه و استیفای حقوق اساسی خود، از تکرار فاجعه‌آمیز ظهور و قدرت‌گیری جریانات معارض و معاند با دمکراسی و آرمان‌های اصیل تاریخی خویش ممانعت به عمل آورند
اگر گاسپارینسکی ها در تلاقی زبان و دین تازه رسیده موفق به ایجاد اتحاد در بین اقوام مورد نظرشان نشدند، می بینیم که اتحاد چه ساده با تمسک به تجارب مشترک تاریخی که در مخزن خاطرات ذخیره شده اند، کسب میشود. البته در کُنه تمام این تجربه های مشترک، تجربه واحدی هست که بتواند همه بشریت را به هم بپیوندد، و آن تجربۀ پیدایش انسان روی خاک است. ولی برای دستیابی به این بخش بانک اطلاعاتی ذهن و روح فعلا باید از تجربه های مشترک اجتماعی عبور کرد.