آخرین مطالب ایران گلوبال

نگاهی به دعوت به مطالعه و امضای بیانیهء «جدایی کامل حکومت و مذهب در ایران» (4) در سایت جنبش سکولار دموکراسی ایران دکتر اسماعیل نوری علا بیاندازید و بینید در عرض یکسال چند نفر امضا کرده اند؟ متأسفانه واقعیت این است که اکثریت کمونیستهای ایران نه تنها از رشد جنبش سکولار دموکراسی استقبال نمی کنند، بلکه از آن وحشت دارند و دیگران را هم از حمایت می ترسانند.

فراخوان چهلم زنده یاد اصغر نحوی پور

آیین چهلم قهرمان ملی ایران زمین، زنده یاد اصغر نحوی پور فریدنی، در روز جمعه، سوم شهریور 1396، ساعت 14، بر مزار آن زنده یاد در تهران، بهشت زهرا، قطعه ی 310، ردیف 52، شماره ی 47، برپا خواهد شد.
زنده یاد اصغر نحوی پور، در روز 24 تیر 1396، در متروی شهرری برای دفاع از یک زن هم میهن در برابر تعرض دو مزدور رژیم جمهوری اسلامی با مزدوران درگیر شد و سپس در حالیکه بر ضد ستم رژیم فریاد سر می داد با شلیک یک پلیس جنایتکاررژیم به قتل رسید.
واپسین گفته ی زنده یاد اصغر نحوی پور، این بود: " جانم فدای ایران".

انتشار از: 
در اين نمايش
من و تو
ذهن رقاص ها نيستيم
ماه عسل دوره دوم ریاست جمهوری حسن روحانی، بلافاصله پس از برگزاری مراسم تنفیذ و تحلیف، و با آغاز دستور کاری که در راس آنها روبرو شدن دولتش با مشکلات انباشته‌ی کشور قرار دارد، ‌ عملا به پایان رسیده است. تردیدی نیست که آینده و سرنوشت شخص روحانی، ‌ بیش از هر کس دیگر، به نتایج رویارویی‌های پیش رو در زمینه‌های سیاست داخلی و خارجی بستگی خواهد داشت.
نایب رئیس مجلس شورای اسلامی درباره اظهارات پسر محمدرضا عارف گفت: اگر پسر عارف نبود سروصدا نمی‌شد.
یک بازیگر جدید و مایه شگفتی اخیرا وارد میدان سوریه شده و پیشاپیش در استقرار آتش بس های محلی نقش داشته است: مصر با اجازه عربستان سعودی و روسیه مذاکراتی را بین شبه نظامیان شورشی و رژیم بشار اسد در غوطه در شرق دمشق و مناطق شمال شهر حمص اداره کرد.
با آغاز به کار دولت دوازدهم و تغییر سکاندار وزارت دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح و انجام مسئولیت آن توسط امیر سرتیپ امیر حاتمی، روند تغییر و تحول در عالی‌ترین سطوح نظامی نیز کلید خورده است.
مقام‌های امنیتی از حمله "اشرار" به بخشداری "پیشین" سیستان و بلوچستان و کشته شدن "یک سرباز و یک بسیجی" خبر دادند. مناطق مرزی این استان در ماه‌های گذشته بارها شاهد حمله‌های مسلحانه و تلفات انسانی بوده است.
داستان انقلابات و حوادث بزرگ اجتماعی، قبل از روی دادن در کوچه پسکوچه های شهر، ابتدا در دل"مکتوبات" ِ زبان آن مردم روی میدهد. از "ذهن" کسی یا کسانی پیاده میشوند. باریکه ای از وجودشان لابلای صفحات کاغذ نقش می بندند آنگاه زمانی آنسوتر ساکنان محل و شهر و قریه این نقش را پرو بال داده، چرخ به زیر پاهایش بسته و به حرکت در می آورند، به حرکت در آوردنی!
آیا اسلام گرایی واکنشی دربرابر استعمار، نژادپرستی و ملیتاریسم غرب است یا ایدئولوژی اقتدارگرا برای احیای امپراطوری شکست خورده اسلامی است؟

اردوی تابستانی ایرانیان در ویسکادالِن (Viskadlen)، غرب سوئد

در ضمن برنامه امسال، با همت و همکاری اتحادیه سراسری ایرانیان -واحد غرب سوئد و با همکاری ( ABF ) و هنرنمایی گروه گلبانگ (به رهبری دوست خوب مان، رستم میر لاشاری عزیز)، همچنین افشین جان (که بی منت و چمداشتی هنرنمایی کرده) و ... برگزار شد.

انتشار از: