آخرین مطالب ایران گلوبال

اختلافات میان دو جناح رژیم جنایت پیشه اسلامی در آستانه عبور از خطوط قرمز است. این وضعیت موجب نگرانی دست اندرکاران نظام (نظیر محسن رضائی) شده است. لازم است در باره چرائی نگرانی محسن رضائی که در سایت بازتاب انعکاس یافته مکث کنیم. نکاتی که محسن رضائی به آنها پرداخته، از اینقرار است:
احمد ساعیت یایلا کارمند عالی رتبه سابق سازمان اطلاعات و امنیت ترکیه که پست‌های مختلفی در اداره پلیس و سازمانهای مبارزه با تروریسم داشته است، رجب طیب اردوغان را متهم به از حمایت از تروریستها و تروریسم اسلامی در جهت بهره برداری از آنها برای اهداف استراتژیکی ترکیه در منطقه می کند.
این جنایتکار " حاج مجید فتحی‌نژاد " نام دارد. * او فرماندهی یکی از خشن‌ترین تیم‌های عملیاتی "ضد شورش" را در تهران به عهده داشت که در اعتراضات خیابانی سال 1388 ده‌ها زن و مرد آزاده را به قتل رساند.

شهادتي در باره مناسبات رژيم جمهوري اسلامي ايران و داعش

در متن كامل برنامه شهادت مهمي در رابطه با كمكهاي اطلاعات رژيم جموري اسلامي به داعش ارائه ميشود.

توجه: اين كليپ 7 دقيقه از يك برنامه طولاني است. لينك برنامه كامل در زير:
https://www.youtube.com/watch?v=sfSYSpqlDJM

انتشار از: 
جنگ سیاسی میان خامنه ای و روحانی جدالی پرمخاطره است زیرا نتایج آن برای کشور و در منطقه آسیب های جدیدی را تولید میکند و حاکمیت دینی را با گسیختگی عریانی مواجه خواهد کرد. البته جمهوری اسلامی از ابتدا رژیمی با ساختار بحرانی بوده است و درگیری های جناحها اغلب با تصفیه حساب حاد یا خونین همراه بوده است. امروز پرسش اینجاست که عوامل بحران برانگیز کنونی کدامند؟ چند عامل را برای فهم این جدال باید در نظر داشت.
دیپلماسی فرقه ای و دشمنی افکن، شرایط بحران اقتصاد رانتی و سیاست سرشکسته ی ایران آخوندی عملا به نقطه نهائی رسیده که دیگر بازگشت پذیر بسود و سوی کلیت نظام فرتوت نیست.
● خود مردم که نهاد های مجلس خبرگان، شورای نگهبان، مقام ریاست جمهوری، مجلس شورای اسلامی، و حتّی فرد رهبر انقلاب را انتخاب کرده اند، فقط و فقط این خود مردم هستند، که میتوانند این نهاد ها را از جمله نهاد ریاست جمهوری و نهاد رهبر انقلاب را بر کنار کنند.
این چه فرمول ریاضی و یا طبق کدام وحی متافیزیک هست که رهبر انقلاب را که خود مردم انتخاب کردند، میتواند و اجازه دارد رئیس جمهور انتخابی همین مردم را برکنار کند،
به مواضع داعش در سوریه !
جمهوری اسلامی نشان داد که اتفاقآ سیاست خارجی اش خردمندانه ترین بخشش را تشکیل میدهد در رابطه با سوریه تلاش ایران برای یافتن راه حل سیاسی به کمک سازمان ملل با هدف حفظ حاکمیت دولت مستقر و تمامیت ارضی آن ودر یک کلام ممانعت از فروپاشی آن کشور ، بر کسی پوشیده نیست واین تلاش درستی است .در ارتباط با بخش دوم نیز بنظرم علیرغم اینکه نیروهای

بحران قطر پس از واکنش دوحه به شروط ریاض و متحدانش

دوحه شروط سیزده‌گانه ریاض و متحدانش برای رفع محاصره قطر را تلاش برای «محدود کردن حاکمیت قطر» توصیف کرده است. رادیو فردا در این باره نظر حسین علیزاده پژوهشگر مرکز مطالعات صلح (در هلسینکی)، سعید برزین کارشناس امور رسانه‌ای (در لندن) و رضا تقی‌زاده تحلیلگر روابط بین‌الملل (در گلاسگو) را پرسیده است.

انتشار از: 

محمد بن سلمان در برابر ایران؛ جنگ یا تنش بیشتر

محمد بن سلمان ۳۱ ساله جایگزین پسرعموی ۵۷ ساله خود محمد بن نایف شده است.شاهزاده جدید که همزمان وزیر دفاع این کشور هم هست پیش از این هم نقش مهمی در سیاست خارجی عربستان برعهده داشت. او وعده داده که اقتصاد این کشور را مدرنیزه خواهد کرد و وابستگی این کشور به نفت‌ را از بین خواهد برد

ر

انتشار از: 
حسن روحانی در دیدار با "فعالان اقتصادی" (یکم تیرماه 1396) سخنانی بر زبان راند که حکایت از ژرفای درگیری های دوجناح روسی (مافیای خامنه ای) و انگلیسی-امریکائی (مافیای مغلوب- معروف به اصلاح طلبان) در راس حکومت اسلامی دارد.