آخرین مطالب ایران گلوبال

شماره تلفن‌ های مزدوران مجلس رژیم. اگر شماها خود فروشان نماینده ی مردم می بودید، باید از حق و حقوق این مردم ستم دیده پشتیبانی می کردید...
من از درون خرد به معنای یک طرحِ از پیش تعیین شده، یک برنامه ی فکر شده، بیرون نیامده ام. من از درون واقعیت اینجا در خیابان ها فریاد می زنم “سید علی حیاکن، مملکت رو رها کن”، از درون واقعیت است که امامزاده ها را ویران می کنم، نهادِ بسیج را واژگون می سازم، پرتره های خباثت را از هم می درم، چهره های خونریز را به آتش می کشم.
در رابطه با موضوع مطرح شده‌ٔ جنجالی «رفراندوم»٬ بدون موافقت و یا مخالفت با آن٬ می‌توان به‌طور کل آن را نادیده گرفت و درحد توان٬ آن‌هم در محدودهٔ امکانات٬ حرف خود را زد. تردید ندارم که اگر این «حرف» به دور از هرگونه شعار بی‌ریشهٔ زنده باد٬ مرده باد باشد و اگر بتواند کاری به واژه‌هایی مانند سکولار و غیره نداشته باشد و تنها «در» را بر پاشنه‌ٔ مقصود به حرکت درآورد٬ آن‌ زمان است که می‌توان در جامعه حضور عینی و یا ملموس داشت.
دکتر مهدی گلشنی، ‌استاد دانشگاه صنعتی شریف : «خروجی دانشگاه ما آنقدر بی‌مهارت است که حتی توانایی برقراری ارتباط با جامعه خود را ندارد... فرار مغزها عبارت درستی نیست، فراردهی مغزها درست است. برخی در این کشور و دانشگاه طوری با دانشجو برخورد می‌کنند که جوانان از این کشور فراری می‌شوند.»
محسن صفایی‌فراهانی در گفت‌وگو با روزنامه اعتماد
«اگر مردم بحث عبور از اصلاح‌طلبی و اصولگرایی را در جامعه مطرح می‌کنند یعنی به نوعی بلوغ سیاسی‌ رسیده‌اند. نمی‌توان به ۸۰ میلیون نفر گفت که هر زمان حرف و اعتراضی دارید سرکوب می‌شوید. هیچ جامعه‌ای این کار را نمی‌کند. بنابراین مردم می‌خواهند از این نا به سامانی عبور کنند.»
نرگس محمدی در نامه‌ای به صادق لاریجانی
نرگس محمدی که اینک دوران محکومیت خود را در بند زنان زندان اوین می‌گذراند در نامه‌ای به رییس قوه قضاییه، نسبت به نفوذ نهادها و مأموران امنیتی در پرونده‌های قضایی و دخالت آنان در ابتدایی‌ترین حقوق زندانیان مانند اعطای مرخصی، اعتراض کرد.
«منابع ارزی در اختیار ایران از سال ١٣٣٨ تا ١٣٩٤ شمسی، سه‌هزارو ٦٠ میلیارد دلار بوده است. کره‌جنوبی با یک‌پنجم این مقدار منابع به کره امروز تبدیل شد. جز این ٤٨٩ میلیارد دلار نیز از منابع خارجی استفاده کرده‌ایم. ما به‌هیچ‌وجه کمبود منابع نداشته‌ایم. ما اتلاف منابع داشته و داریم. اتلاف منابع یعنی اینکه در کشور ٥٤ فرودگاه وجود دارد که فقط ‌سه‌تای آنها توجیه اقتصادی دارند.»
آیت‌الله خامنه‌ای در دیدار با گروهی از اهالی استان آذربایجان شرقی گفت که مردم به رغم نارضایتی و انتقادها، از نظام جمهوری اسلامی دفاع می‌کنند. او گفت مردم شاید "از شخص حقیر" هم انتقادهایی داشته باشند. خامنه‌ای به ویژه گفت که در زمینۀ عدالت مشکلات زیادی داریم و باید از مردم عذرخواهی کنیم.
‌بیش از ۶۰ درصد جمعیت شهری سیستان و بلوچستان با تنش آبی روبرو است. بیش از یک هزار و ۴۰۰ روستا نیز متقاضی آب‌رسانی با تانکر است.

این مجموعه دربرگیرنده اخبار اعتراضاتی است که روز ۲۹ بهمن صورت گرفته یا در این روز منتشر شده و با اخبار جدید بروز می‌شود.

دو سال پیش در مورد دیدگاههای کلی خانم اشرف دهقانی در مورد مشی چریکی و تاریخ سازمان چریکهای فدایی خلق بحث شد
مدعی می شود که در مقابل شکست دیپلماسی، گزینه نظامی منطقاً خود را تحمیل می کند. یعنی درست تبلیغات اسرائیلی آمریکایی را بدون پس و پیش تکرار می کند. حتا یک کلمه از بی منطقی چنین حمله ای انتقاد نمی کند و از حقانیت ایران برای داشتن امکانات دفاعی سخن نمی گوید. پس مردم این وسط چه خواهند شد؟ او بر این باور است که در صورت حمله اتمی شاهد حس اتحاد ملی کمتری از زمان حمله ی صدام حسین به ایران خواهیم بود! واقعاً آفرین برحس میهن پرستی و غیرت و حمیت شاهزاده. چراغ سبز دادن روشن تر از این نمی شود.
در تقسیم بتدی تاریخ اروپا، سال های بین 1550-1300 با سه اصطلاح پیوند خورده است: دوره واپسین –متاخر- سده های میانه، رنسانس و اصلاح مذهبی. این سه اصطلاح در عین حال بازتابی از انحطاط جامعه و فرهنگ سده میانه ای و نوسازی دینی، هنری و روشنفکری است.
Mən insanlar arasında itmiş idim.Cüzamlılara bənzər insanların arasında
Üzümə baxıram. Oyulub boşalıbdır! O, məndən geçıb gedən, və itkin düşən ana kimi
O ki, üzündən heç bir şey qoymadı qalsın. Yalnız mənim üzümdən suvay, və bir ac qışqırıqlı uşaqdan başqa
من در میان آدمها گم شده بودم.آدمهایی که به جذامیان می مانستند.
به چهره ام می نگرم. سوراخ و پوک و تهی شده است.به مانند آن مادری که از من عبور کرد و ناپدید شد.
وچیزی هم از خود باقی نگذاست.جز چهره ای که من دارم.و بچه ای که گرسنه جیغ میزند
حسن روحانی در سخنرانی ۲۲ بهمن گفته بود: «اگر جایی ما با هم بحث داریم، به اصل ۵۹ قانون اساسی مراجعه کنیم. اگر در دو تا مسئله ما اختلاف نظر داریم دعوا ندارد! صندوق! هر چه مردم گفتند به آن عمل کنیم».

گفتگو با ويكتوريا آزاد درمخالفت وی بابیانیه رفراندم 15 نفر

گفتگو با ويكتوريا آزاد درباره شرايط سياسي كنوني ،دليل اصلي مخالفت با رفراندم ١٥ نفر، بهر برداري از شكاف در حكومت إسلامي و مديريت اختلافات در اپوزيسيون با همراهي كريم شامبياتي

انتشار از: 
نیروهای امنیتی ایران به دستگیری و گروگان گرفتن همسران و فرزندان این دو فعال اهوازی اکتفا نکرده و در روز دوشنبه گذشته ۲۳ بهمن ۱۳۹۶ ( 15 فوریه 2018 ) به منزل برادر سعید سیمسار یورش برده
دستگیری معترضان بلوچ به تقسیم استان در چابهار
وَ بَثَّ فِیها مِنْ کُلِّ دَابَّةٍ* بعضها للأکل وَ الْأَنْعامَ خَلَقَها لَکُمْ فِیها دِفْ‏ءٌ وَ مَنافِعُ وَ مِنْها تَأْکُلُونَ و...
نکته دیگر به زمینه اعتراض های سال های ۷۱ تا ۷۴ باز می گردد که از مشهد شروع شد. یکی از مهم ترین مولفه ها در آن دوران هم احساس ظلم ناشی از بی عدالتی بود که موتور محرک اعتراض ها شد. ۲۵سال بعد از آن ماجرا دوباره مردم در مشهد به دلیل قربانی شدن در سیاست های ناکارآمد اقتصادی و بی عدالتی دست به اعتراض زدند. در واقع آنچه در هشتاد شهر ایران در دی ماه ۹۶ رخ داد، یک تصویر بزرگ تر و عمیق تر و پیچیده تر از آن چیزی بود که ۲۵سال در چند شهر ایران رخ داده بود.
عصر روشنگری در ایران در ۲۰ سال گذشته و توسط جوانان آغاز شده است. تعدد سازمان‌های غیردولتی و نهادهای مدنی در ایران ، مشارکت گسترده زنان در تجمعات اعتراضی و از همه اینها نتیجه گرفت که "مصالح دموکراسی در ایران فراهم شده است و تنها باید به گذار مسالمت‌آمیز به دموکراسی فکر کرد.
برای اولین بار بهترین شرایط برای پرواز ایران به سوی یکی از مدرن‌ترین و پیشرفته‌ترین دموکراسی‌ها در میان کشورهای اسلامی فراهم شده و ما می‌توانیم با یک شتاب بسیار زیاد خودمان را به کاروان پیشرفت بشری پرتاب کنیم.