آخرین مطالب ایران گلوبال

روز سه شنبه 25 مهرماه اداره اطلاعات شهر آبادان يك دانش آموز دختر بنام 'مائده شعبانى نژاد (عمورى)'، متولد 1381، را بعد از احضار توسط ستاد خبرى 114 شهر آبادان از ساعت 10 صبح تا 4 بعدازظهر کوتاه مدت بازداشت كردند.
در پانزدهم اکتبر مطلبی با عنوان پناهنده سیاسی در سوئد " قاتل کشیشان ایرانی" است، به قلم نگارنده در سایت ایران گلوبال درج شد. یک روز بعد از آن، خانم مهناز قزلو جوابیه "‌ای برای آن نوشت و مرا بر آن داشت که نکاتی را متذکر شوم. خانم مهناز قزلو در این "جوابیه" بر روی یک نکته متمرکز شده است. وی در مورد همکاری خانم گلناز انامی با وزارت اطلاعات جمهوری اسلامی، نوشته‌اند: " ایشان هنوز مصاحبه نشده‌ و پناهندگی خود را نگرفته است" اما نتیجه‌ای که از این واقعیت می گیرند، تعجب‌آور است. او در پایان مطلب خود

روز آنا تومروس
روزى براى رهايى
آیدمیر گولر، عضو کمیتۀ مرکزی حزب کمونیست ترکیه پیرامون موج جدید همه‌پرسی استقلال، از اقلیم کردستان عراق تحت رهبری مسعود بارزانی تا کاتالونیا، مقاله‌ زیر را نوشت.
علیرغم سخنان تند دونالد ترامپ، رییس جمهوری آمریکا علیه ایران و مواضع تند وی برضد توافق هسته ای و عدم تایید پایبندی تهران به برجام از سوی واشنگتن، به نظر می رسد اروپایی ها تمایل زیادی ندارند به دوران پیش از لغو تحریمها علیه ایران بازگردند.
قسمت نوزدهم و بیستم
همه خانواده ها پریشان ونگران کسی جرئت اعتراض نداشت کسی هم پاسخگو نبود . برگشتیم حمید کوچولو خسته بود گریه می کرد. داشتیم آرام آرام به هم عادت می کردیم .به من گفتی < مامان می دانم بسیار سخت است اما هر قدر که می توانید این بچه و مادر را کمک کنید .این قربانی کوچک را مثل نوه خودتان مواظبش باشید.چه فرقی می کند بچه من یا بچه رفیق من !>بدون گفتن توهم عزیز دلم ! او نوه من شده بود و عصمت خانم مادرم.
معاون وزارت خزانه‌داری آمریکا با بیان اینکه راهبرد جدید واشنگتن علیه رژیم ایران چهار هدف دارد، تاکید کرد که «ارگان‌های دیگر دولتی ایران را نیز مورد تحریم قرار خواهیم داد».
وزارت خارجه روسیه در دفاع از رژیم ایران و همچنین سپاه پاسداران، طی بیانیه ای تاکید کرد که قصد آمریکا برای اعلام نام سپاه به عنوان یک سازمان تروریستی را تایید نمی‌کنیم.
سفیر آمریکا سازمان ملل قبول ندارد که تصمیم پرزیدنت به عدم تأیید قرارداد هسته‌ای، تخریب اعتبار ایالات متحده و سیاست‌ خارجی باشد.
آمریکا در نخُستین آزمون خود پس از تروریستی خواندن سپاه پاسداران جمهوری اسلامی نامُوفق بوده است. شبه نظامیان عراقی وابسته به این نیرو و ارتش عراق با چراغ سبز آمریکا و سلاحها و تجهیزات آمریکایی، شهر نفت خیز کرکوک را اشغال کرده و کانون تنش و درگیریهای جدیدی را شکل داده اند.
محمد خاتمی، رئیس جمهور اسبق ایران، با دفاع از برنامه موشکی ایران و آنچه مقابله سپاه پاسداران با «تروریست‌ها» نامیده، «اهانت» به این نیروی نظامی از سوی آمریکا را محکوم کرد.
مسعود بارزانی رئیس اقلیم کردستان عراق در دو روز گذشته با انتقادهای فراوانی روبرو شده است. حزب گوران (تغییر) از او و دیگر رهبران اقلیم خواسته است که از مقام خود کناره‌گیری کنند.
خامنه‌ای سرانجام دربرابر سخنرانی اخیر دونالد ترامپ درباره سیاست واشنگتن در قبال ایران واکنش نشان داد. واکنش او توضیح سیاست واکنشی جمهوری اسلامی در مورد مسئله برجام است. جمهوری اسلامی حرکت خود را تابع حرکت حریف کرده است.
کین این ریونگ، معاون نماینده کره شمالی در سازمان ملل متحد نسبت به احتمال شروع جنگ اتمی هشدار داد. ریونگ در سازمان ملل متحد به ویژه به آمریکا هشدار داد و گفت کشورش با تهدیدهای آمریکا روبروست.
بارزانی باید به شکست اعتراف کنی و مردم ما را بگذاری تا خود سرنوشت شان را انتخاب کنند